Luxo junior (1986)

Roztomile...kratke, ale roztomile...:)

Obrazy starého světa (1972)

Tenhle dokument jsem poprvé viděl během přijímaček na pražskou filmovou vědu, takže jsem si jej vychutnal dokonale. Tak me tak napada - pousteji tam taky neco jinyho?;o)

Umučení Krista (2004)

Odmitam objektivne hodnotit film, u ktereho jsem dobrou polovinu casu stravil v slzach. Zazitek s velkym "Z", navic podporeny genialni hudbou Johna Debneyho.

24 hodin (2001) (seriál)

Zadna bomba se nekona. Cele to je jen slusne zvladnuta serialova vypln na dlouhe vecery. Lehky nadprumer co se serialove produkce tyce, ale abych pravdu rekl, nijak me to neodrovnalo. Hlavni problem tkvi v tom, ze dily jsou straslive nevyrovnane. Jednu chvili sledujete vse se zatajenym dechem, v tu druhou se nudite a zivate jak o zivot.

Spalovač mrtvol (1968)

Mrazive krasny film, po kterem vam moc do smichu rozhodne nebude. Rudolf Hrusinky v zivotni roli.

Kill Bill 2 (2004)

Myslim, ze hodne lidi bude pri odchodu z kina zklamanych. Kill Bill Vol.2 se totiz dosti vyrazne odklani z akcni roviny do roviny konverzacni a rezisersky rukopis je u obou filmu vyrazne jiny. Jestli tohle byl Tarantinuv zamer, tak tedy klobouk dolu. Ne ze by "dvojka" nedisponovala nekolika vydarenymi akcnimi scenami (napr. souboj s Elle), ale nejvetsi duraz je tu kladen na vztah Billa a Nevesty, ktery vrcholi pulhodinovou finalni konverzackou, jez je dle meho mistrovsky napsana.

Marketa Lazarová (1967)

Myslim, ze termin "tezka poetika" Marketu Lazarovou plne vystihuje. Na takovy druh filmu musite mit proste naladu.

Poslední samuraj (2003)

Dobre skloubeny pomer mezi akci a poetikou. Tom Cruise nehraje spatne, ale charismaticky Ken Watanabe upouta vasi pozornost daleko vice. Reziser Edward Zwick odvedl skvelou praci (akcni sekvence vas prirazi do kresel), navic podporenou "ze zalohy" i Hansem Zimmerem a jeho silnym hudebnim doprovodem. Dal bych maximalni hodnoceni, nebyt toho konce, zavanejiciho az prilis patosem a nabubrelymi frazemi.

Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Kdyby mi bylo deset, dal bych urcite hvezdicek pet, nicmene deset uz mi nejaky ten patek neni a navic i tolik proklamovane 3D provedeni me nijak neohromilo. Ano, par zaberu je tam opravdu hodne dobrych a "vystupujicich", ale je jich povazlive malo. Vsechny herecke vykony by si zaslouzili z fleku zlate maliny a to je asi u tohoto druhu filmu jedine dobre (Stallone vali!). Co bych Rodriguezovi vytknul - do krasy rostouci Alexa Vega se na platne objevi temer az v samotnem zaveru. Osobne si pockam i na "normalni" 2D verzi. Mozna ji ocenim vice. Btw: Cameo Clooneyho a Wooda nema chybu! :)

Nepřítel státu (1998)

Tento film podle meho beze zbytku definuje slovo "cool". I pres relativne dlouhou stopaz Nepritel statu neztraci dech ani ve finisi. Rozhodne jeden z nejlepsich thrilleru, jake jsem kdy videl.