E.T. - Mimozemšťan (1982)

Nekdo objevil E.T.-ho jako male dite. Ja jej objevil v 19 letech, coz nic nemeni na tom, s jakym ucinkem na me zapusobil. Vedel jsem, ze mi v detstvi neco chybelo...:))

Psycho (1998)

Mozna zajimavy experiment natocit tuto dokonalou klasiku "v barve" a doslova vykradat zabery z originalu, nicmene i presto se mi tento film jevi jako zbytecna zalezitost.

Hodiny (2002)

Po case opet jeden film, ktery me donutil uronit slzu. Skvele herecke vykony (Kidmanova jako Virginie Woolfova je genialni) a krasne minimalisticka Glassova hudba. Jeden z nejzajimavejsich filmovych pocinu poslednich let nezustal sve knizni predloze (mimochodem taktez uzasna) nic dluzen.

Anna a král (1999)

Dukaz toho, ze milostny pribeh se da vystavet i bez jakychkoliv telesnosti ba i obycejneho polibku. Rozvlacny dej, z ktereho misty vykukuji hlucha mista, zachranuji skveli Chow Yun-Fat a Jodie Foster spolu s nadhernou, dechberouci vypravou a o nic mene uzasnou hudbou.

Kill Bill (2003)

Tolik krve a tak malo casu!:) Jestli bude Volume 2 jen zcasti tak dobre jako Volume 1, stejne to bude bomba. Tarantino potvrdil, ze je filmarem vic nez kdy predtim. Vizualne velmi vytribene, prokladane zajimavymi napady a nekolika vtipnymi hlaskami. Originalni je i anime vsuvka - Tarantino si holt muze dovolit uz skoro vsechno...:)

Časožrouti (1995) (TV film)

Lepsi prumer mezi prumernymi "kingovkami". Tvurcum se vcelku dari udrzet divakovu pozornost, film nepostrada tisnivou atmosferu a celou beznadej a tajemno verne podkresluje i hudba. Z hereckeho ansablu me ale bohuzel nezaujala ona slepa divcina. V teto roli bych si opravdu dokazal predstavit lepsi predstavitelku.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Johnny Depp je v roli kapitana Jacka Sparowa neuveritelny. Celou dobu chrli jednu hlasku za druhou a je to on, kdo tahne ne zas tak ohromujici zapletku filmu. Co naplat, ze tu mame snaziveho Orlanda Blooma, sympaticky nesympatickeho Geoffreyho Rushe, ci krasnou Keiru Knightley - Johnny Depp je perla Piratu z Karibiku a bez neho by celkovy dojem z filmu byl rozhodne o dost mene pusobivy. Presto vsak maji prokleti pirati mimo Deppa co nabidnout: kvalitne zvladnutou akci, dobre triky (premena kostlivcu na lidi a obracene je perfektni) a mirne podbizivou hudbu.

Battle Royale (2000)

Takova kombinace Beverly Hills 90210 a klasicke teenage vyvrazdovacky :) Dalsi dukaz toho, ze staci dobry napad a muze vzniknout velmi napinavy film. Ze by dalsi, ktery se docka americkeho remaku? Ani bych se nedivil...

Příběh Davida Milgaarda (1999) (TV film)

Prumerny film z kategorie "podle skutecne udalosti". Ian Tracey v hlavni roli si ale zaslouzi vasi pozornost.

Adaptace (2002)

Tezko popsatelny dej filmu - to uz by mohlo byt jakymsi univerzalnim sloganem pro tvorbu scenaristy Charlieho Kaufmana. I v Adaptaci dostal sveho jmena - pribeh o orchidejich, o tvurci krizi a o citech - takto by se dalo ve strucnosti zesumarizovat par temat, kterych se film dotyka. Nicolas Cage v dvojroli bratru Kaufmanu podava jeden z nejlepsich hereckych vykonu v jeho dosavadni kariere. Nesmime zapomenout ani na Meryl Streepovou a Oscarem ovenceneho Chrise Coopera. Jednoduse receno - Charlie Kaufman je to, co v Hollywoodu uz drahnou dobu chybelo.