Kamenná sláva (1938)

Ten patetický tón je dán atmosférou doby, v níž snímek vznikl - rok 1938. Jinak velice hezký, zajímavý dokument. Vidíme záběry z všedního života tehdejší Prahy, staré tramvaje, výlohy, módu, dopravní provoz - jezdilo se ještě vlevo. Ženy praly prádlo ve Vltavě a v centru města se bydlelo a normálně žilo, zatímco dnes je centrum Prahy pouze mrtvým skanzenem. A tolik slov o míru a válka už na spadnutí!

Rabbit Proof Fence (2002)

Když v 30. letech 20. století australská vláda umisťovala domorodé děti do sirotčinců, byl to vlastně "pokrok", protože ještě na začátku téhož století bílí přistěhovalci původní australské obyvatele zcela beztrestně zabíjeli jako škodnou! - Počet takových dětí jako byla Molly a její sestřenice se odhaduje na 50 až 100 tisíc dětí! Když vezmeme v úvahu, že domorodých Australanů je dnes zhruba 400 000, jedná se o obrovské číslo! Odebrané děti byly umísťovány do bílých rodin nebo do sirotčinců, kde bujelo násilí všeho druhu vč. sexuálního, dokonce v nich děti byly zneužívány k medicínským experimentům, k testování léků apod. - Je strašlivé, kruté a nepřijatelné odtrhávat děti od matek, matky od dětí a je to stejně odporné, ať hon na děti pořádá ve 30. a 40. letech A.O.Neville, západoaustralsky komisař pro záležitosti původních obyvatel, nebo v současnosti v Evropě tzv. Juvenilní justice či v Norsku Barnevern a nic na tom nemění, že stát a jeho úředničtí pochopové to "myslí dobře"!!!

Pražský hrad - Krok za krokem (2007) (TV film)

Pozoruhodný, mimořádně zajímavý dokumentární film o Pražském hradu, který divákovi zprostředkuje i návštěvu míst jinak nepřístupných. K přednostem filmu patří zcela jistě i pomalejší, klidná kamera, díky níž si můžeme vychutnat také mnoho detailů. (Překvapil mne obrovský rozsah prací a větších i menších zásahů slovinského architekta Josipa Plečnika, kterého tatíček Masaryk ve své závěti z r. 1925 zcela autokraticky pověřil přestavbou Hradu - "koncipovaného a provedeného monarchicky, v Hrad demokratický".) https://www.youtube.com/watch?v=47-t73iXGDo

Dantovo peklo (1911)

Mohamed v pekle s roztrženou hrudí... dovolil by si to dnes někdo ukázat a jakpak by asi pochodil v naší šílené Evropě? Už sám námět - peklo - o tom se mluvit nesluší, tohle nepopulární slovo ani v kázáních nepadne. Že by se něco změnilo a peklo přestalo existovat? - - - Jeden z filmů, které diváka donutí vzít do ruky literární předlohu: Řekl jsem: Mistře, kdo jsou tihleti pohřbeni přímo do hořící truhly, že tolik křičí ? "Výkvět staletí," řekl mi on, " heretici, ti zvrhlí všech sekt a druhů, všichni kacíři, je jich tam spousta, všichni žhnou jak uhly, ten víc, ten míň se dole poškvíří, jak kde hrob pálí, rovný s rovným leží." Doporučuji!

Náš venkov (2000) (pořad)

Viděla jsem díl Pohádková země a žasnu nad tímto veledílem režiséra Robina Kvapila! A přitom na tom není nic těžkého, posuďte sami: To se vezme poněkud exaltovaně působící majitel pohřebního ústavu Raimund Niederführ (dříve pod jménem Ivan Genov) a jeho politické názory (i když v mnohém mu dávám za pravdu, např. jeho názor na prezidenty Beneše a Háchu či odsun Němců), k tomu Vítězslava Klimtová, kterou - jak ji znám - nikdy nezajímalo nic jiného než peníze, vkus šel u ní vždy stranou a která se teď našla v roli čarodějnice, dědička to moudrých keltských šamanů... Toto se smíchá dohromady, okoření se úryvky autentických projevů Beneše, Háchy, Gotwalda, Havla a Putina, a to všechno na pozadí nevkusných loutek výše zmíněné - a že nevíte, co z toho vznikne? Ale kdepak, to se mýlíte... vznikne z toho "dokumentární film". Ta 1 * je jen a jen pro pana Niederführa a jeho krásné, staromilské výpravy pohřbů.

Sodom (2014)

Celá desetiletí usilují sítě veřejných médií, zástupci dekadentní kultury, homosexuální lobby a další přisluhovači zednářských lóží, aby nás přesvědčili, že Nový společenský řád, který se snaží nastolit, je normální, zdravý a přirozený (zase jeden nový ráj na zemi!), to jen my jsme ještě v zajetí staromódních, přeživších se představ! Těm, kdo už mediální masáži a vymývání mozků podlehli, těm se bude tento dokument samozřejmě zdát extremistický, šovinistický, netolerantní, nenávistný a kdoví jaký ještě! Já jsem však musela všechny ty strašné skutečnosti, které autoři ve filmu uvádějí, bohužel potvrdit a dodávám, že vůbec nepřehánějí. Dokonce vidím, že toto vpravdě ďábelské dílo pokračuje tak rychle, že v některých bodech už je realita zase o kus dál! - - - Dokument je možno shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=3afaUqVdGzk

Noční vlaky z Košic (2013) (TV film)

Film věnovaný košickým dětem, které zahynuly v Osvětimi. - - - Doporučuji všem, kteří si myslí, že holocaust je výmyslem a propagandou a že to vlastně dohromady vůbec nic nebylo!

Q (2008) (pořad) odpad!

Neplánovaně jsem - v očekávání pořadu následujícího - shlédla část tohoto pořadu. Chce se mi zvracet, pročpak asi? "Dvojaký q-charakter Kristovy postavy... Aby tělo Kristovo bylo atraktivní pro muže i ženy... má ránu v boku, která je srovnávána s vaginou, protože tudy vstupuje věřící do Božské rozkoše...". Stačí? Mně tedy určitě! (Takhle si, hošánkové, sympatie nezískáte, spíš odpor a zhnusení těch, kteří ještě neztratili zdravý rozum!) Odpad!

Missing Memories (2014)

No, je pravda, že se mohli hoši víc snažit, aby byli trochu víc "in". Mohli tam dát nějakou nahotinku, pár pikantnějších slov, nějakou vousatou zpěvačku... Ale nedali. Dali do filmu na plochu pěti minut takové ty všednodenní banality jako je práce, rodina (což bývá někdy ve vzájemném konfliktu!) - A ať se to někomu líbí nebo ne, oni to vyhráli!