• Krátkometrážní

Volný pád (1993)

Michael Douglas hrá chlápka, ktorému počas dopravnej zápchy prepne v hlave a vydá sa na cestu skazy, z ktorej nie je cesty späť. Dnes už kultový film režiséra Joela Schumachera nám okrem tradične skvelých hereckých výkonov Michaela Douglasa a Roberta Duvalla ponúkne aj pestrú zmesicu násilných scén a je geniálnou ukážkou vzbury proti spoločnosti.

Brestská pevnost (2010)

Silný a naturalistický vojnový film zachytáva prepadnutie SSSR jednotkami Wehrmachtu v roku 1941 a následne príbeh pevnosti na Bielorusko-Poľskej hranici kde sa posádka dokázala viac jak týždeň brániť útokom Nemcov. Ruská kinematografia mňa poslednou dobou len a len prekvapuje. Už treba 9. rota sa mi svojím videoklipovým spracovaním moc páčila a u Brestskej pevnosti tomu nie je so štylizáciou inak. Skvele zachytené utrpenie vojakov aj civilistov či scéna bombardovania pevnosti kde lietajú vzduchom utrhnuté končatiny sú dosť silnými scénami tohto filmu. Skutočne vydarená záležitosť.

Na lavici obžalovaných justice (1998) (seriál)

Slabota. Vytáčali mňa nesympatickí herci (Wehrenberg) a hlavne pokus o mysteriózno s tou podivnou skvadrou, ktorá sa sudcom zjavovala v snoch vždy deň pred rozsudkom. Ani samotné prípady nie sú moc napínavé a jedná sa skorej o priemerný televízny seriál. Na druhú stranu je tu ale ukázaná skorumpovanosť úradov a úloha bývalých komunistov a eštébákov, ktorí sa po roku 1989 voľne integrovali v novom režime.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Kultová sci-fi klasika pána režiséra Kubricka je dielom s unikátnymi trikmi a neopakovateľnou atmosférou. Popri geniálnych trikoch (9 rokov pred Lucasovými Star Wars) núti diváka k zamysleniu a zabýva sa otázkami života ako takého. Táto vesmírna výprava za záhadným monolitom je skrátka nezabudnuteľná.

Po krk v extázi (2004)

Skvelá práca. Daniel Craig sa ako priekupník drog dostáva do ťažkého prúseru a na päty mu začne šlapať srbská mafia. Napínavá gangsterka z londýnskeho podsvetia s hviezdnym obsadením a bláznivou vizuálnou stránkou.

Helena (2012) (seriál) odpad!

Sitcom pre nižšie inteligenčné vrstvy.

Top Star (2011) (pořad) odpad!

Páchnuci televízny odpad. Skutočne nemám chuť ani s najväčšou dávkou sebezaprenia sledovať vygumované rádoby celebrity, tunelárov, kurvy a alkoholikov ako sa usmievajú do kamery.

Nezvratný osud 5 (2011)

Výraz "nastavovaná kaša" sa na tento zbytočný diel úplne hodí. Už je to fakt trápne jak sa tvorcovia snažia ždímať úspešný námet a tento diel neprináša skutočne nič nové. Skrátka len slepo nasleduje schéma predchádzajúcich dielov a originalita sa rovná 0%. Schéma sa dá zhrnúť asi takto: jedna z postáv má predtuchu že príde k nehode, nehoda sa stane, ale dotyční sa zachránia. Následne začnú jeden po druhom zomierať a snažia sa pred svojim osudom ujsť. Je to však marné. Tento postup už je tak opotrebovaný, že si myslím že táto séria mala skončiť po druhom diely. Veď v každom diely je nám servírované to isté. Dokonalo film zaklincuje idiotský záver. Nekonečná nuda a kŕč.

Gangy New Yorku (2002)

Praktiky organizovaného zločinu, paktovanie sa politikov s mafiou a rozdeľovanie moci naplno fungovali už v 19. storočí. Slávny režisér Martin Scorsese nám zobrazuje New York v období americkej občianskej vojny, kedy eskalovalo napätie medzi prisťahovalcami a starousadlíkmi. Írskí a holandskí imigranti sa združovali do gangov aby chránili svoje ghettá. Práve o tejto pohnutej kapitole dejín New Yorku pojednáva tento film. Scorsese natočil Gangy New Yorku svojím typickým precíznym spôsobom a obdaril film úžasnou atmosférou. Z hereckých výkonov najviac chválim Daniela Day-Lewisa, ktorý si tu strihol úlohu mafiánského kápa Butchera.