• Krátkometrážní

Suzanne (1996)

Strašný brak. Čudujem sa, kde sa tu berú takí skvelí herci ako Marián Geišberg alebo Bolek Polívka. V čom film absolútne vyniká, tak to je konská dávka gýču, patetické scény a nekonečná trapnosť. A tie dialógy.........hrôza a des!!!! Názorná ukážka do akej žumpy padla slovenská porevolučná kinematografia.

Pád do tmy 2 (2009)

Minimálne po stránke krvavých efektov, strašidelnej tmy a dusnej atmosféry je toto pokračovanie rovnako kvalitné ako prvý diel.

Critters (1986)

Každý kto vyrastal v 90tých rokoch a zažil éru videopožičovní si pamätá na túto sci-fi hororovú komédiu o pažravých potvorách z vesmíru. Film nešetrí čiernym humorom ani napätím, stopáž sa mi však zdala až príliš krátka. Každopádne tento film pre fanúšika sci-fi stojí za pozornosť.

Waynův svět (1992)

Nebavil som sa u toho ani trochu. Každý dobrý nápad alebo vtip tu totiž musí byť vzápätí pokazený nejakou trapnou scénkou či záverečným neznesiteľným finále plným nahodilých prekvapení. Navyše mnoho vtipov je za hranicou dobrého vkusu.

Waynův svět 2 (1993)

Paradoxne o veľa vtipnejšie a zábavnejšie než prvý diel. Popri rôznych parodických scénách na filmové hity (Jurský Park, Thelma a Louise či Absolvent) si vo filme strihli cameá aj kapela Aerosmith či herci ako Charlton Heston, Kim Basinger, Rip Taylor alebo Drew Barrymore. Film mňa bavil hlavne ako oddaného fanúšika rockovej muziky a napriek mnohým trapným scénám či vtípkom som sa u tohto filmu nakoniec dobre bavil.

Rambo II (1985)

Rok 1998, čas 22:00 a na TV N@va beží tento akčný kus. Nahral som si tento film vtedy na VHS a pozerával ho aj tri razy denne. A dosť som sa u toho bavil. Dnes už som dávno dospelý a toto pokračovanie dobrodružstiev vietnamského veterána mňa stále baví a dnes už len nostalgicky vzpomínám na zašlé časy videokaziet. Oproti naturalistickej jedničke sa v tomto diely z Ramba stáva doslova nezničiteľný stroj na vraždenie, ktorý kosí nepriateľov po desiatkach. Z filmu je cítiť atmosféra prebiehajúcej studenej vojny a americká kinematografia podporovaná terajším prezidentom a bývalým hercom Ronaldom Reaganom potrebovala vrátiť časy kedy práveho amerického hrdinu symbolizoval John Wayne. A Waynea im mal nahradiť Sly. Podľa môjho názoru sa im to aj podarilo, aj keď s tretí diel vyzerá dnes maximálne naivne. Táto filmová séria má dnes kultový status a pomenovanie "Rambo" sa dnes používa ako synonymum pre silného a drsného muža.

Dějiny násilí (2005)

Drsný thriller o tom, že pred svojou minulosťou sa skrátka utiecť nedá. Zo všetkých hercov mňa najviac dostal skvelý William Hurt, aj keď sa vo filme objavil len na nejakých 10 minút.

Život Briana (1979)

Unikátna nálož inteligentného britského humoru od legendárnych Monty Python, je náboženskou satirou na príchod mesiáša a trefne zosmiešňuje náboženský fanatizmus i ľudskú debilitu. Záverečnú pesničku považujem za jednu z najlepších filmových piesní.

Zrcadla (2008)

Hviezda seriálu 24 hodín sa nám tu predstavuje ako skrachovaný policajt, ktorý sa zamestná ako nočný strážca vyhoreného obchoďáku. Ako to už tak býva, v obchoďáku sa začnú zjavovať duchovia v zrkadlách a následne začnú ohrozovať jeho rodinu. Musí teda začať jednať a prísť na to, prečo zrkadla vraždia. Francúzský režisér Alexander Aja, natočil horory ako Noc s nabrúsenou britvou či remake Hory mají Oči ukázal, že s hororovou amtosférou pracovať vie. Ale v The Mirrors sa mu ju podarilo udržať možno tak prvú polhodinku. Zato krvavé efekty sú riadne chuťovky a (ne)slávna scénka ako si Amy Smart roztrhne čelusť je šokujúca a nechutná. Filmu by jednoznačne prospela kratšia stopáž, pretože ku koncu som sa už začal dosť nudiť a navyše ani pátranie hlavného hrdinu nie je nijak napínavé či prekvapujúce.

Zrcadla 2 (2010)

Hlavným problémom tohto filmu je, že nemá prakticky žiadnu hororovú atmosféru. Tých zopár drsných krvavých záberov nemôže zamaskovať fakt, že sa tu prakticky nie je čoho báť a hlavný hrdina v podaní Nicka Stahla (Terminátor 3, Sin City) je maximálne nesympatický. Aj keď má tento film poradové číslo 2, vôbec na film Mirrors z roku 2008 nenaväzuje. Skorej tu ostala len zachovaná myšlienka pomstychtivých duchov zo zrkadiel, ale ako ducharina tento film absolutne nefunguje.