• Pohádka

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Neodolatelný pár Abrhám & Šafránková exceluje v perfektní letní komedii..Ukazuje to ve vší nahotě fakt, že by člověk neměl nic plánovat a dělat vše spontánně ..Nejlepší byl výklad teorie ochrany proti zásahu bleskem, obcházení zmije a epizoda s Radovanem ..Ovšem co bylo úplně božské, to byly scény s pány Smoljakem a Svěrákem..

Můj obr (1998)

Příjemná a lehká komedie, žádné ztřeštěné gagy, nucení ke smíchu..Několik scén stojí za to - třeba souboj v ringu, natáčení filmu ..Myslím že už to ale víckrát vidět nemusím ..60%

Slaměný klobouk (1971)

Správný blázinec s mnoha gagy a ztřeštěnými motivy, k tomu navíc plejáda tehdejší herecké elity, nadprůměrný snímek, optimální zábava na nedělní odpoledne ..

Podzim v New Yorku (2000)

Gere ve své klasicky střižené roli protřelého svůdníka a Winona coby nevinná, krásná ale smrtelně nemocná návrhářka extravagantních klobouků, dojemná love story ..lehce předvídavě pojaté dílo, věřil jsem v happy end, který se nakonec koná ale v trochu jiném světle ..

Šéfové na zabití (2011)

Správná americká ujetina, několik scén k popukání, jiné slabší.. za pozornost stojí především Jenn Aniston a Kevin Spacey, dávají tomu grády a šmrnc, k tomu ještě mazanej Matkychtivej a týpek co udělá všechno na světě za 50 babek a máte komedii jak víno .. 70%

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Ještě budu muset shlédnout poslední díl a pak to budu moci finálně zrekapitulovat, tenhle díl byl však příjemným vizuálně podmanivým snímkem, akce od začátku, tempo svižné a závěr jak má být...objevilo se několik nových postav ale byly spíš do počtu, než že by jakkoliv ovlivňovali děj, možná mimo Angela ..takový Juggernaut byl vyloženě pro zábavu, nic víc, ten bodlináč taky ale vcelku se to podařilo, pro mě za 80 ;-)

Strážci Galaxie (2014)

Skvělá akční jízda, zajímavé postavy a vůbec dobrá výprava a celkový vizuální dojem.. některé scény jsou vskutku nezapomenutelné, např. útěk z vězení pomocí strážní věže, Groot likvidující celou jednotku nepřátelských vojáků atd ..velmi dobře jsem se pobavila věřím že se brzy dočkáme pokračování, prostor se pro to otevřel..Zoe se nám zas přebarvila, z modré na zelenou ale standard jejího výkonu byl naplněn měrou vrchovatou, bojových scén bylo hodně a to se mi líbí..Kačer Howard na závěr byl dobrou třešničkou, lehký závan nostalgie :)

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Parádní kousek, já se skvěle bavil..Seriálové díly mi občas unikly ale tohle je pecka ..Pedantský, zabedněný Hnátek byl perfektní, stejně tak pohodář Kužel nebo vlezprdelka Luňák ale i ty světský, dost prostoru dostala i postava Nohy, k prospěchu věci...V hlavní postavě se docela vidím, jen doufám že mě nestihne stejný osud, občas jsem podobný rapl :) Za mně -85 %

X-Men 2 (2003)

Strhující akční jízda, konečně normální dabing, bez nesmyslně doslovného překladu mutantích pravých jmen, Wolverine či Storm znějí mnohem lépe než Rosomák či Bouře..Svižnější děj tomuto dílu jen prospěl, některé scény jsou naprosto fenomenální a zároveň nepostrádají ani vtip, byť nejde o nějaký třeskutý humor..Těší mě že jsem mohl objevit tuto komiksovou adaptaci, neboť určitě patří k tomu nejlepšímu co bylo kdy napsáno ..80%

Hudba z Marsu (1955)

Mě se na tom líbila jen ta myšlenka, udělat z 30 obyčejných lidí sladěný a dobře organizovaný soubor muzikantů, bez toho politického pozadí ..