• Pohádka

Milionář z chatrče (2008)

Boyle je prostě frajer, takřka všechno na co sáhne je bomba, s menším či větším globálním úspěchem..Jmenovat jeho díla by bylo nošením dříví do lesa..Tenhle snímek je perfektní, pěkně se ukázalo že to není žádný med, vyrůstat v chudinském slumu ale když se na vás pak štěstí otočí, postoupíte do hlavní soutěže a na otázky podá odpověď sám život, tak je to pak nakonec paráda, k tomu se shledáte se svou milou, která si toho taky zkusila dost..zkrátka a dobře je to u mě za 80% ..palec nahoru za geniální nápad s dabingem Vladimíra Čecha. ostatně kdo jiný by to zvládnul lépe ..

Eurotrip (2004)

Taková správná fraška, místy hooodně ujetá ale vtipná.. potěšily české lokace, několik českých herců ..Vinnie je frajer, Xena je taky fakt uvěřitelná ..pobavil jsem se dostatečně ..

Armáda temnot (1992)

Hooooodně ujetá záležitost, od samého začátku až po finále, náramná zábava .. Nebudu tady vypisovat scény a útržky z filmu, je potřeba to vidět ...

Vražedná terapie (2001)

Opravdu hustá atmosféra podkreslená temnou ambientní hudbou, příběh začne představením budovy a seznámením se s aktéry ale po objevení pásku s případem Mary Hobbes .. poté jakoby člověk vstoupil do mlhy a nevěděl kudy a kam..parádní záležitost bez obligátního happy endu ...

Co jsme komu udělali? (2014)

Mazec jak blázen, francouzi se toho nebojí ..Parádní zábava od začátku až do konce ..

Občanský průkaz (2010)

Musela to být vážně zajímavá doba, plná absurdností - negramotný policajt, zákazy poslechu zahraničních kapel atd ..Nejvíc mě zaujal Myšička, v roli zhrzeného neúspěšného emigranta, hlavně po tom co je vrátili od hranic ..práskači jako Pačes, Čambera se bohužel vyskytují i v současné době ale jsou z nich spíše podlézači nadřízených ..Pobavilo mně to a pomohlo nahlédnout do minulosti, která byla pěkně zvrácená ..

Velká šestka (2014)

Zajímavý animák, velmi emotivní ..Spousta odkazů na Stargate a podobné snímky, patřící k základům sci-fi ..Hiro a Baymax v klidu táhnou celý film, ostatní členové jsou chabým komparsem, snad až na Freda, který je správně ujetý..Baymax nemá žádnou mimiku ale přesto vzbuzuje spoustu emocí a nálad.. V rámci politické korektnosti není opomenut zástupce afroamerické společnosti..Hudební podklad je též na vysoké úrovni, styl animace taky, příběh silný = 80 %

Soumrak mrtvých (2004)

Místy velmi vtipné, jindy trošku hlušší místa ale ve finále to stojí za to ..Scény s likvidacemi zombíků pomocí nejrůznějších bizarních nástrojů mají šťávu a gore nádech ..nejlepší je úplný konec, dokonalá tečka ..

Doktor Hollywood (1991)

Má to svůj půvab i vtip, viz. scéna s odpuzováním srn z dostřelu loveckého posedu, porod v autě u silnice a ještě několik dalších ..Julie je úžasná a M. J. si to dává taky dobře, není to o nic horší než legendární Marty Mc Fly ...

Pohlaď kočce uši (1985)

Nebýt Poloczka, tak bych to ani snad nedokoukal, jeho těžkopádnost a nemotornost mě bavila, zbytek už tolik ne, nečekal jsem že to bude tak uzpívané..Ovšem komorní Á v Prachovských skalách bylo dobré..