• Pohádka

Léto s kovbojem (1976)

Příjemná letní komedie s perfektními hereckými výkony všech zůčastněných, včetně mikrorole stařičkého Václava Trégla..Hanzlík byl tenkrát ještě frajer a Kolářová je snad celý herecký život stejná..Vízner byl skvělý, Záhorský taky ..pobavily kovbojovy hlášky s krávami a vůbec, celé je to povedené, takové nenásilné, roztomilé, navrch s vynikajícími sarkastickými a vykutálenými tchýněmi, učitelkami ..80%

Konečně si rozumíme (1976)

Zvláštní film, hlavní postava je sama o sobě nevýrazná, snaží se to zachránit aktivní dědeček ale to je příliš málo..Pobaví mladičká Bydžovská a občas rázný otec v podání Augusty ale tím to končí, zanechalo to ve mně divný pocit, víckrát to vidět nemusím ..

Jestli jednou odejdu (1985) (TV film)

Výborná Iva Janžurová zde táhne celý film, mužská část je taková mdlá, neslaná a nemastná, snad až na Karlíčka v sauně ..Perfektní je též Zuzana Bydžovská a její nezaměnitelný smích ..Nijak extra nevybočující dílo, pobaví ale stačí vidět jednou ..

Yes Man (2008)

Jim je ve formě a Zooey překrásná a roztomilá, jen ten scénář mi přijde takový prvoplánový, předvídatelné, což je škoda, neboť se z toho námětu dalo vymáčknout trochu víc.. Některé scénky stojí za to, např.orální specialistka v podobě staré sousedky nebo všechny záběry s Carlovým nadřízeným Normanem, ten byl správně ujetej..takže kolem a kolem, vychází mi to na nějakých cca 65-70 % ..

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Pořádně šťavnatá gore Rková rubanice s kopcem vtipných momentů..Nejvíc byl ten několikrát oživený vozíčkář, taková postava se jen tak nevidí a taky operace v náckovské polní nemocnici, seno místo vnitřností a záchodový zvon nahrazující ustřelenou nohu..Mimořádná zábava ...

Zprávy TV Onion (2008)

Místy drsná satira a parodie, jindy takové smutně trapné ale vcelku zábavné, vypíchnul bych Drtikula,příběh Brendana Larouxe, nášlapné miny Skákej Johnny, skákej ..opravdu jsem se zasmál ..

Interview (2014)

Místy dost uhozené ale taky to má světlé a zábavné momenty, které ve finále přetlačí ty slabší chvíle ..scéna s ukrytím nádobky s náhradním jedem je perfektní, přesně v duchu těchto děl, stejně jako setkání s tygrem.. ukusování prstů už bylo hooodně navíc..Jinak, Kim je docela týpek, má perfektní vozový park, vlastní basketbalové hřiště, početnou skupinu gardedámiček ..jako oddychovka to zafungovalo dobře, nic víc ..

Mechanik (2004)

Bale byl skvělej, muselo to dát práci, takhle zhubnout do dané role a udržet se jakž takž v odpovídající fyzické kondici ale já se přiznám že jsem se v ději trochu ztrácel a malinko bloudil, ke konci se sice leccos vysvětluje ale přesto ..zatím za 3, mrknu na to ještě jednou a může být, že se konečné hodnocení změní ..

Bláznivá holka (2008)

Myslím že takovou babu by chtěl poznat každý, kdo touží po nespoutaném dobrodružství ..

District 9 (2009)

Bezvadná záležitost, začátek takový seznamovací, klasika ale od infikování Wikuse to začalo být zajímavé a chytlo to úplně jiný spád .. Místy dost slušná rubanice ale zároveň i prostor k zamyšlení nad chováním lidí coby vládců Země ..Místy by člověk těm bytostem i začal fandit, byly to vlastně kladné postavy a jak se ukázalo i velmi inteligentní, byť se živily kočičím krmením, jen v cizím, nepřátelském území..Nakonec to dopadlo jak mělo, finální scéna je dokonalá ..