• Pohádka

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tenhle snímek už se mi zlehka okoukal ale rozhodně to neznamená, že bych to nějak shazoval, je to příjemná komedie s několika památnými hláškami ..

Peklo (2003)

Jistě, mělo to své mouchy ale není to úplně zavrženíhodné dílo, souboje nejsou nijak extra gymnasticky vycizelované, nekonají se žádné extra vysoké kopy a efektní salta, nýbrž poctivá rubanice na pěsti a děj příjemně plyne, některé charaktery se ani dlouhodobým vězněním nepokřiví a zrada je pro ně nejvyšším zločinem, kterého je možno mezi zdmi takového zařízení dosáhnout, to pak jeden může třeba uhořet v kolečkovém křesle nebo přijít o jazyk ..obsahuje to dokonce i mikro prvky fantasy, to když Kylea navštěvuje můra, díky níž může přicházet na jiné myšlenky a přemýšlet o sobě, jinak je to solidní a na poměry JCVD se dá říct až nadprůměrná podívaná, zvláště když se v base oholí a ulízne si vlasy do svého typického vzhledu..Za mně regulérních 70 % ...

Knoflíkáři (1997)

Nesporně velmi zajímavé dílo, zdánlivě nesouvislé a rozsypané, jenže ono se to postupem času náramně dobře spojuje a dává smysl.. Je to rozhodně na více shlédnutí aby člověk plně pochopil, co tím chce autor říci a našel skryté myšlenky, napsané mez řádky ..

Casper (1995)

Místy takový hořkosladký příběh ale vtipné momenty převládají, zvláště v podání tří povedených duchů, kteří jsou opravdu k popukání, jinak to zas takový převrat není, akorát na 60 % ..

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Dnes již zlidovělá klasika, která se neokouká a umí stále pobavit ..Tomáš Holý byl vážně obrovský talent, škoda jeho tragického osudu ..Nejlepší jsou místní hasiči, pošťák a nezapomenutelná Máňa...už se zase točíííííí ....

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Parádní situační komedie založená na velmi vtipné zápletce.. Brodský nemá nijak třeskutou komiku ale svým způsobem je opravdu zábavný, nejvtipnější je že zde hraje se svou faktickou manželkou Janou Brejchovou, které to tady vážně moc sluší ale největší legrace je s Ivou Janžurovou a jejím počítačovým partnerem Kájou alias Františkem Peterkou, ty jejich roztržky už zlidověly, především hádka o přehoz na křesla ..

Potkal jsem ho v ZOO (1994)

Optimální stopáž a vcelku příjemný film na víkendové odpoledne ..ta část se zloději je povedená..

Krvavý diamant (2006)

Místy hodně drsný pohled na poměry v africkém diamantovém kartelu ale tak to prostě chodí, bohatí a mocní chtějí své kamínky za každou cenu, na lidi a podmínky se nehledí.. jakákoli vzpoura je okamžitě brutálně potlačena a možnost svobodné volby prakticky zaniká..Velmi syrové záběry přestřelek a napadání nevinných domorodců, jednomu z toho běhá mráz po zádech a je rád za klidnou středoevropskou kotlinu..Hlavní role ztvárněné naprosto brilantně, Leo nemohl zklamat a Hounsou s Connellyovou byli velmi příjemným překvapením..Pro mě za regulérních 85 % ..

Líbáš jako Bůh (2009)

Sic obsazeno mými nepříliš oblíbenými herci, tak nedělní odpoledne se u toho vydržet dá, díky několika vtipným momentům, které se tu a tam vyskytnou ..Jinak je děj notně uhozený a přeplácaný ..

50x a stále poprvé (2004)

Opravdová zábava, Adam je v roli Henryho skvělý, vtipný a roztomilá Drew to bezvadně doplňuje.. Dobré jsou i vedlejší postavy - pomocná ošetřovatelka, havajští pracovníci v restauraci ale hlavně dementní Lusyin brácha, ten fakt stojí za sledování :-) ..