Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

No a protože jsem si to najel za sebou, tak ještě do třetice všeho špatného druhý díl. Já bych ho rád nějak ohodnotil, ale já vlastně marně přemýšlím o ději, který tam podle mého nebyl. Resp. dá se shrnout do dvou vět, Grindelwald utekl a svolal si sněm, kde se zeptal těch, kdo s ním chtějí být a ty ostatní se pokus povraždit. Poté, co jsem viděl všechny tři díly, tak ani moc nechápu smysl postavy, kterou hraje Ezra Miller, jako když si to vezmu zpětně, tak pro děj neměla vůbec žádný smysl. V podstatě z celé série se dal udělat jeden našlapný díl, kde by se vynechala miliarda postav, vyřešilo se, jak umožnit souboj Brumbála s Grindelwaldem (to asi jediné vlastně tady bylo naznačeno, takže celý děj se dá smrsknout do 3 minut) a na závěr se ten souboj udělal. Za mě je tohle nejhorší díl už tak špatné série.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Tento film je hodně o vizuálu. Je tu spousta animací, trochu náznak příběhu (spoiler na další díly - tento příběh se vlastně úplně ztratí, ty další filmy ho téměř nijak nerozvinou, je to celé o ničem), vlastně to ani moc nedává smysl. Proč se tam ten Mlok vlastně objevil? Taková náhodička, že zrovna tam přijede, takže se veškeré dění může hodit na to, že mu něco zdrhlo z tašky. Kouzelníci jsou tu více méně jako parta debilů, kteří umí metat blesky a to je asi tak všechno. Já popravdě doteď netuším, co vlastně ten film měl sdělit, pro další "vývoj" měl nulový přínos. Jediné, co bych vypíchl, tak byl Colin Farrell, kterému se to povedlo a je vlastně i škoda, že Grindelwalda nehrál ve všech třech dílech.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami, nakonec jsem se přiklonil k těm 3. Žel bohu tahle (jako to už vypadá, že to tak zůstane) trilogie byl vcelku o ničem. Nejlepší byla asi jednička, která sice mohla být čímkoliv a pro vývoj měla více méně nulový význam. Navíc zde Johnny Deppa zaskočil vlastně Colin Farrel, mimochodem výborně. Ale zpět ke trojce. Kdyby to bylo bývalo zakončilo sérii, kde by si to rozdali Jude a Mads na férovku, tedy i s koncem, bylo vysvětleno, jak to bude dál, tak by člověk možná i tak nějak kousnul, že vykopali Deppa. On mezi námi v té dvojce v podstatě jen byl, přesto Mads typově vůbec nesedl, kdyby ho alespoň nalíčili přibližně podobně. Jenže ouha, tento film byl o volbách nějakého vrchního Velkého Vonta, alias prostě nějaký hejhula, kterého budou všichni poslouchat. Tak nějak jsem alergický na to, když fantasy filmy čerpají ze Třetí říše, něco, jako Hunger Games, tak tady to dokonce sedlo i časově. Ale zpětně - o čem ten film vlastně byl? Návaznost na předchozí jen smutně ukazuje výměna hlavní postavy, téměř žádná. Půlka postav tam nebyla vůbec a celé to bylo tom, jestli se jim podaří donést zvířátko, aby se poklonilo. No, když o tom přemýšlím, tak to je spíše na ty dvě hvězdy, ale už to nechám. Ono - celá tahle série byla dost nepovedená.

Halo - Onyx (2024) (epizoda)

Je to jako na houpačce. Poslední díl byl ufňukaný, oproti tomu tento slibuje výrazně více. Tajně jsem doufal, že konečně bude MasterChief opět v brnění, že se mu ho podaří sehnat, ale škoda, zatím ne. Nu, snad už ta houpačka zůstane nahoře a bude to jen lepší.

Duna: Část druhá (2024)

Takhle nějak vypadá film, který když vidíte v kině ještě s Dolby Atmos, tak neřešíte ani moc děj. Jako přípravu jsem si dal jedničku doma na TV a říkal jsem si, jestli vlastně na tu dvojku má cenu chodit, že je to vlastně nuda. Tady jsem se nudit nestihl. Ty skoro 3 hodiny uběhly, ani jsem nevěděl jak. Pořád bylo na co koukat, pořád se něco dělo, audiovizuální vypravování by si zasloužilo klidně i o hodinu více. Hlavní hrdina uzrál jako víno, jeho výkon mě také přesvědčil a není co vytknout, jen chválit. Už je to hodně let, co jsem četl předlohu, přijde mi, že tohle se jí velmi blížilo, i bohužel tím relativně otevřeným koncem. Za mě 100 %.

Halo - Aleria (2024) (epizoda)

Ach jo, já sice chápu, že čím víc dílů, tím víc peněz, ale v ideálním světě bych bral raději 4 pořádně našlapaný díly, než jich mít spoustu o ničem. Po minulé pecce, kdy to konečně dostalo pořádný grády, přijde takovýhle shit. Zase je tam ta otravná číňanka, kdy se dost začínám bát, že z ní nakonec udělají hlavní postavu, která povede svůj lid k světlým zítřkům, Masterchiev už kolikátý díl v teplácích místo zbroje (a jak se tak zdá, tak to ještě dlouho potrvá), hledáme zatoulané děti, 20 minut řešíme, jestli a jak pohřbíme kámoše, a nádavkem jde jedna členka týmu farmařit. Jako - pořád doufám, že to nějak geniálně vyřeší, ale s každým dílem nároky na genialitu případného scénáristy, který by tohle zase slepil v pořádnou megapecku, rostou do neúnosných výšek. Na tomto díle za něco stálo akorát "v minulém díle jste viděli" a dohra boje z minulého dílu. Jinak tam nebylo více méně nic, na tyhle psychologicko-depresivní rozjímací scény ten seriál prostě není dělaný.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Docela jsem se zasmál. Ne, že by řada vtipů nebyla už tak nějak po desáté na přetřesu, ale jo, vtipy místy celkem ušly.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Ok, pojďme si říci, že to byla celkem slušná jízda. Škoda, že Denzel má už svoje léta, když bude dobrý scénář, může to točit ještě hodně dlouho. Takových vyvražďovaček není dobrých mnoho. Co na tom, že to s reálem moc společného nemá, je to prostě poctivý fajn akčňák. Co trochu sráželo film, byla ta úžasně pospolná společnost v tom městečku, bylo to příliš přeslazené, Mirek Dušín má být jen jeden, když jsou tam všichni, tak je to takové na prd. Za to 0,51 hvězdy dolů, jinak by byl plný počet.

Ďáblův trojúhelník (2021) odpad!

Zázrak, že jsem si nevyrval oči, ale už první 3 minuty předznamenaly, že to bude fakt průšvih. A byl ještě horší, než jsem čekal. Pád letadla na vodu jako do peřin, hláška "něco mě drží za nohu" ve chvíli, kdy se do ní zahryzl žralok.. Pak to pokračovalo dál.. Letušku na nějakém prkně (čert vem, kde se tam asi vzalo) sežere žralok velikosti stodoly v patnácticentimetrové hloubce, u chlapa v bezvědomí mají největší strach, aby nedostal úpal. Proč sedačky z letadla, které mají asi 300 kg, stojí najednou na pláži, když původně letadlo havarovalo asi půl kiláku od břehu prakticky neporušené... Asi nemá smysl řešit další debility, snad už jen ten konec, ten taky stál za to. Hrozné herecké výkony, hrozný scénář, hrozné triky, hrozná kamera. Marně hledám jednu pozitivní věc. Ne, nebyla tam. Svádí mě taky dát plný počet, protože to je jedinečná příležitost jak dramaticky změnit procenta u nějakého hodnocení, ale ne, takový šílenec nejsem.... Na filmu jsou asi nejlepší ty titulky na začátku.

Ztraceno v překladu (2003)

Když tak čtu komentáře, tak určitě vybočím svým hodnocením z řady. Už proto, že i ti, kterým se to nelíbilo, tak dávají 3 hvězdy. Chápu to, takhle hodnocený film ověnčený tolika cenami prostě nemůžete poslat do odpadu. Já jsem napřed hodnotil, a pak jsem si četl dál, takže mě nic v hodnocení nesvázalo a mohl jsem se naplno rozhořčit. Předně - jsem velmi rád, že jsem mohl film shlédnou jinde, než v kině, méně to zabolí. Dříve jsem celkem cestoval a člověk v některých zemích dojde k podobné náladě, jako tady ti dva. Japonsko je asi jiná liga, tam jsem bohužel (nebo bohudík, jak se to vezme) tu čest zajet neměl, ale jsou místa, kde je to taky na hlavu. Dá se tedy říci, že díky tomu, že jsem vlastně ve věku, ve kterém byl Bill Murray, tak mám i zkušenosti za oba dva účastníky. Takže ano, chápu, co chtěla tvůrkyně sdělit, navíc se jí povedlo k jejímu sdělení uhnat A tým herců, podařilo se jí evidentně dohodnout výborné japonské lokace, ale kruci - bezmála dvě hodiny koukat na to, jak se dva lidi snaží zabíjet nudu a ještě se platonicky oťukávají, to mě fakt nebaví. Pokud tedy cílem nebylo dostat diváka do stejně znuděné nálady, pak by to bylo geniální. Je mi líto, chtěl bych něco vypíchnout, ale ono se tam vážně nedělo vůbec nic. Od odpadu film uchránil opět výborný Bill Murray, který dokázal na pár místech uplatnit svůj vtip a komediální talent, žel bohu tohle mělo být drama no.... Nic 10 % s odřenýma ušima.