Mayday (2023)

Gerardovi se to zase povedlo, tentokrát ve trochu (i když zase ne tak moc) jiné poloze, než obvykle. Vlastně jediné vážné zaváhání filmu (jo, vím, že to byl prostě akčňák a ne instruktážní film o létání, životě v džungli, nebo prostě něco s chemií) bylo v případě triků, když letadlo nadskakovalo v bouři, tak to vypadalo, že je na špejli, kterou drží někdo v pokročilém stádiu parkinsona. To byl opravdu hodně trapný pokus o triky.

Kdo se směje teď (2023)

To byla taková neskutečná ptákovina, až to bylo celkem zábavné. Místy jsem se i zasmál. Kdo nicméně by v tom hledal logiku, děj nebo něco rozumného, asi moc nadšený nebude.

Holky na výletě (2017)

Vrchol kinematografie to sice není, na druhou stranu úplný propadák také ne. Dalo se s tím tématem po hříchu naložit výrazně lépe. Vadilo mi až zbytečné tlačení na pilu při soupeření o chlapa, které hraničilo s trapností. Tam trochu ubrat a více si pohrát s komediální stránkou, bylo by to lepší. Druhý problém, kromě ne úplně zvládnutého scénáře, je ona mánie občas narvat do nějakého filmu modelku. Kate Upton herečka není, opravdu matně si ji pamatuji, že se o ní psávalo, jako o velmi obdařené modelce. Což je možná fakt, ale v tomto filmu, celkem překvapivě, byla celou dobu zahalená, dokonce i ve scénách v bazénu. Můj odhad je, že v té době bojovala s nadváhou, protože měla většinu času volná trika. Kromě toho mě docela zaskočilo, jak nesympaticky, až nehezky, působí. No, je znát, že na fotkách se nadře spousta lidí, aby to za něco stálo. Oproti tomu Alexandra Daddario hraje výrazně lépe a velmi dobře se na ní ve všech ohledech i kouká. Bylo vidět, že i komediálního ducha v sobě má, jen jí tam v tomto směru prostě scénář a režisér nedali prostor. Působila velmi sympaticky. Když to shrnu - film stál na dvou vyprsených buchtách, které si vyrazily na výlet, aby zahnaly chmury a rozdaly si závod o jednoho týpka. Došlo i na trochu fekálního humoru, který naštěstí tvůrci nepřehnali, dokonce jsem se asi 4x celkem slušně zasmál, takže hodnotím na 50% s tím, že to je film, který si už asi nikdy nebudu mít potřebu pustit.

Cestující (2008)

Takhle, asi po deseti minutách jsem si tipnul, jak to dopadne a bohužel správně. Ono když se všichni chovají divně, sem tam někdo nějak zmizne a všechno kolem nějak plyne, aniž by se něco dělo, tak si člověk prostě ten "Šestý smysl" vybaví. Tady jsme měli Anne s Patrickem, celkem jim to ladilo a vlastně není ani moc co vytknout, kromě trochu nudy a mnohokrát opakovaného tématu. 60%

Oko dravce (2008)

Spoiler: Tak se nám zase zbláznil nějaký ChatGPT, tentokrát se nejmenoval Skynet, ale ARIIA a rozhodl se, tedy vlastně rozhodla, že si vyřídí účty s nějakými zlobily. A tak v reálném čase organizuje útoky, dokáže rozmlátit VN vedení, odstartovat drony a útočit s nimi a ještě zvládne psychologicky manipulovat lidi. A do toho se přimotá Shia a Michelle a nějak se tam v tom plácají, protože navíc má synátor hlavní hrdinky odpálit bombu hraním na trumpetu. Jako když to takhle napíšu, tak to zní jako pěkná kravina, má to své slabiny, občas to padne úplně dolů, že si člověk klepe na čelo, ale zase se to nějakým zázrakem vyhrabe nahoru. Moc se mi líbila scéna, kdy Shia začne střílet do vzduchu a jen čeká, kdy to přiletí na něj. Každopádně to není nijak nepříjemná či urážlivá záležitost, ale celkem zábavná oddychovka, která si zaslouží svých 65 % ode mě. Klidně se na to někdy zase kouknu.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Trochu trestuhodně promrhaný obrovský potenciál poměrně neotřelého námětu. Vlastně se moc vytknout nedalo, pěkně zahrané, pěkně natočené, celkem slušný námět, režie, kamera, triky, všechno celkem fajn. Ale byl to zase jen akčňák, už jsem jimi asi dost saturovaný. Kdyby tam bylo něco z té minulosti, trochu si pohrát s tím, že tam vlastně může být hafo stejných hlavních postav, jen zahraných někým jiným, v jiném čase a reáliích, to by teprve bylo tóčo. Dávám hezkých 60%.

Zelený rytíř (2021)

Jako já tyhle mišmaš filmy, kde je to jen kvůli vizuálu a se scénářem tak, že si z každé scény může divák odnést, co chce, nemám rád. Není to vyprávění příběhu, není to filozofické, není to historické, není to vlastně ani svižné, je to zkrátka všechno a nic. Na druhou stranu bylo znát, že herci fakt hráli. Kamera byla výborná, škoda jen, že ten příběh, pokud tam tedy nějaký byl, byl opravdu psycho úlet. Jestli to celé bylo opravdu o tom, že jouda, který na co sáhne, to zkazí či se blbě rozhodne, ve chvíli těsně před smrtí dostane rozum (tedy rozum v uvozovkách, protože je hrozně fajn dostat rozum a hned na to ránu sekyrou), protože jeho rozhodnutí zachrání mimo jiné království, tak potěš koště. Na to to bylo příliš nudné a příliš utahané, úmorné, ubíjející. 40% s odřenýma ušima.

Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek (2023)

Tak pěkně obsazená věc a přitom taková hovadina. Ale jo, začátek sliboval, že to bude zase klasika, přerod outsidera do, v tomto případě, rytíře a že to bude jako zase souboj dobra se zlem. Pravda, tady vlastně nevím, co to zlo přesně bylo, každopádně souboj se zlým bossem trval přesně 2 sekundy, aby pak souboj s dalším bossem - tentokráte v podobě našampónovaného joudy - trval minutu a skončil strašně divně. Je možné, že na ten průser bylo zaděláno už v podobě předlohy, kterou opět neznám, takže nemůžu soudit, jestli to zkazila předloha nebo invence tvůrců filmu, každopádně je veliká škoda, že se film nedržel klasického klišé a tím pádem od cca třetiny nepokračoval tak, jak se dalo očekávat. Možná by to pak dopadlo lépe. No nic, nevadí, další film, který upadne v zapomnění. 30 %

Náhradníci (2000)

Tyhle filmy o amerických sportech jsou úžasné. Ten jejich sport je natolik přiblblý, že se mi ani nechce ho snažit pochopit. A tak ani nemůžu pochopit plně tohle dílo. Jednou někdo spadne a všichni jásají, jednou spadne úplně stejné a je to blbě. Pořád tam počítají nějaké nesmyslné body a nakonec se všichni radují. V tomhle ohledu to byla hrozná kravina, s komedií absolutně nic společného a dal bych odpad. Naštěstí to mělo i tu druhou stránku, která byla super. A tak, i když jsem vůbec netušil, proč tam v těch jejich přilbičkách běhají jako idioti, tak jsem jim vlastně fandil. Keanu jsem přál, aby mu tak roštěnka padla do náruče a aby tedy ten jejich zápas vyhráli. Což se nakonec i splnilo a tím pádem v tomhle ohledu spokojenost. Takže když se sečte odpad a plný počet, je to přesně polovic. 50 %

Kin: Smrtící zbraň (2018)

Jako ono by to nebylo špatné, kdyby to nebyla taková nuda. Sci-Fi tam bylo jen tak, aby bylo, když už tam tedy bylo, tak to chtělo alespoň maličko vysvětlit. Ale ty dvě věty byly dost málo. Prostě to byl film o takovém výletu, kde se vlastně nic moc neděje, až na 5 minut. Poměrně vysoké hodnocení tomu dává hlavně James Franco, jehož postava patřila k tomu zdaleka nejlepšímu, co ve filmu bylo. Ty dvě hvězdy patří jemu.