Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Film mám ve filmotéce už nějaký ten pátek a pořád se mi do něj nechtělo, říkal jsem si, že to bude zase hovadina. Navíc jsem si nějak zasedl na Chrise Pine, prostě mě nějak štval, asi kvůli Wonder Woman, nebo nevím. Každopádně jaké to bylo překvapení, co za výborný film se objevil na obrazovce. Od začátku až po potitulkovou scénu to fičelo, jeden vtip za druhým, perfektně napsané, natočené, zahrané. Bylo vidět, že kdo se tam nějak ochomýtnul, tak tam zanechal kus dobré práce a srdce. Kdyby byl takový každý film. Bez těch komerčních ptákovin, bez korektních debilit, film, kde si vezmou tvůrci na paškál cokoliv a kohokoliv a přitom tak, že pokud by to někoho uráželo, tak to musí být pitomec. Za mě jeden z nejlepších filmů bez ohledu na žánr za hodně dlouhou dobu. 100 % PS: Bradley Cooper měl fakt výborný štěk, pobavilo.

Halo - Cíl (2024) (epizoda)

Ok, konečně jsem dojel první díl Halo hry, chtěl jsem si ho koupit a zjistil jsem, že ho už dávno mám. Takže už maličko tuším. Za druhé, po první sérii, která se mi moc líbila (a musím říci, že i přesto, že se celkem od herní předlohy lišila), byl tohle bezkonkurenčně nejlepší díl. Konečně akce, jak se má. Vadily mi 3 věci - i tak bylo celkem dost prostoru pro povídání a řešení osobních problémů nebo plamenných projevů (ale zároveň to nevadilo tolik, abych sebral hvězdu). Druhá věc - taková krásná řežba a byla bez brnění. Nejlepšímu dílu by to brnění prostě sedlo jako prdel na hrnec, škoda. Opět - nebylo to takové, aby to to sebralo hvězdu, ale zamrzelo. A třetí - škoda, že alespoň chvilku do sebe nešli těmi světelnými meči, nebo co to je. Ne, že bych tak zbožňoval Starwars, ale kontaktní zbraně jsem si při hraní užil a tohle by mohlo být těžce cool. Inu nezbývá doufat, že na to ještě dojde. Teď už budu hodně spoilerovat, takže kdo nechce přijít o zážitek, tak už nečíst - za mě bylo i zajímavé, že padl jeden člen týmu, jen se trochu bojím, že při pojetí, které seriál oproti hře má (tj. je vlastně postavený jen na jednom tomto týmu a Cobaltový tým se tam jen tak mihnul, vlastně omylem), se může dostat do fáze, kdy si brnění nakonec oblékne ta vycukaná slečna, co nakonec odfrčela tou lodí, nebo nedej bože se z toho postupně stane one man show akce. Záleží, jak dlouho to chtějí ještě táhnout.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

No potěš smeták, tohle byla fakt neskutečná hovadina. Přesto zřejmě my, kdo jsme vyrůstali na starých kung-fu filmech, něco z toho dokážeme ocenit. Párkrát jsem si vzpomněl, a náležitě zasmál, nad některými absurdními filmy, ze kterých si tento snímek celkem trefně a vtipně utahoval. Na to, aby to bylo lepší, chybělo přeci jen trochu nadhledu, soudnosti a profesionality. Bylo to až moc na koleně, což by nevadilo, pokud by měl snímek 20 minut, nebo to tam bylo jen chvíli. Film šponoval moje nervy až téměř do okamžiku, kdy jsem ho chtěl popohnat nebo úplně vypnout - ale těsně před tím došlo k tomu, že se tam něco povedlo, nebo tam bylo něco zajímavého. Což může na první pohled vypadat fajn, ale není to dobrá vizitka. Je to ale škoda, protože některé vtipy byly opravdu povedené, některé hlášky neskutečně zabily. Sobotní večer mi to zpříjemnit dokázalo, takže za mě fajn, je to krásných 60 %, mohlo to být výrazně výše, důvody, proč ne, jsem popsal.

Halo (2022) (seriál)

Dokoukal jsem první sérii a přiznám se, že mě dost překvapuje poměrně nízké hodnocení řady diváků. Jedná se o sci-fi na základě hry - už to stačilo, abych k tomu přistupoval se značnou nedůvěrou, tyhle pokusy nekončívají dobře. Hru jsem nikdy nehrál, přestože jsem si jí před časem pořídil, tak jestli kvůli tomu... Každopádně - ano, jsou tam hluchá místa, linka té asijské dospívající protivné slepici mi celkem pila krev, ale v zásadě to je slušné sci-fi se slušnými efekty, slušným příběhem, hlavní hrdina mi sedl hned napoprvé, jak si sundal helmu a vlastně většina z nich mezi sebou funguje celkem dobře. No to, jak je v dnešní době vzácné narazit na slušné sci-fi i jako film, tak tohle bylo velmi slušné. Na plný počet je to s odřenýma ušima a spíše proto, abych tvůrce podpořil, ale na 4 hvězdy je to naprosto s přehledem.

Noc hrůzy 2 (2013)

Jedním slovem - utrpení. Pak bych mohl dát všechny nadávky, co znám. Debilní dialogy, hnusná kamera, otřesné efekty, scénář na houby, hlavní hrdina debil, hlavní hrdinka divná, kámoška hlavního hrdiny protivná. Všichni se tam chovají jako banda kreténů a samo za sebe mluví 10ti minutové volání - "už jde, skoč", "já to nedokážu", "věř mi", "já to nedokážu, bože už jde" - a takhle pořád dokola. Taky to měla být komedie, tak tu jsem tam nějak neobjevil. Co naopak bylo pozitivní - sem tam nějaká ta nahotinka, jak jinak, tak nesměla chybět, na některé dámy se celkem slušně dívalo a zaujalo mě použití echolokace, či co to mělo být. Úplný odpad to tedy nebyl, ale jen tak tak.

Nic ve zlým (2023)

Kdo tu na ČSFD někdy nesepsul Jennifer nebo nějaký film s ní, jakoby ani neexistoval, včetně mě. Ono je to i tak nějak zasloužené pro někoho, kdo si vybudoval jméno mizerným výkonem v kokotině, jako jsou Hunger Games. Tehdy mi byla vyloženě protivná. Dodnes nechápu, že se to mohlo někomu líbit. Nicméně od té doby uteklo poměrně hodně vody a já umím ocenit nějaký progres. No a tak tedy máme film Nic ve zlým. Na Oscara to asi nebude, i když občas tam vyhraje ledacoss, ale jinak je to celkem milá ptákovina, která v první části dokáže i celkem rozesmát, zatímco druhá část je spíše asi drama. Každopádně obě hlavní postavy si sedly, když se oprostím od toho, že scénář byl přitažený za vlasy a připustím, že se to takhle mohlo stát, tak jsem jim ty jejich eskapády celkem věřil (no, jízdu na autě fakt ne, ale ten zbytek...). Nahá scéna byla fajn, ne proto, je dneska problém vidět nahou ženskou (spíš je problém nějakou nevidět), ale sem to prostě sedlo, i když ta bitka byla hodně přitažená, ale i tak pobavila. A ano, na Jennifer se hezky koukalo, protože je to prostě taková normální buchta (v dobrým), nevypadá plastově (což je dneska téměř zázrak a takový pohled o to více potěší) a čím dál víc mám z jejích filmů dojem, že si ze sebe umí udělat legraci. Prostě jinak řečeno je mi jako herečka víc a víc sympatičtější. Chápu, že se film nemusí líbit každému, ne každý navíc asi kousne i ten rychlý přechod z komedie do řešení palčivějších životních otázek, ale mně sednul. Na plný počet to nebylo, ale ty čtyři hvězdy dávám s poměrně klidným svědomím.

Odplata (1999)

No, dneska se takový filmy už moc netočí, což je škoda. Plnému počtu chyběl ždibíček, něco, co by mě prostě posadilo na zadek. Co cením, že byl dobrý závěr a hlavně to celé drželo po kupě, i když to byl akčňák, tak byl dobrý.

Vážený diktátore (2017)

Film jsem začínal koukat 3x, ani nevím, proč jsem mu dal tolik šancí. Snad díky nostalgii při vzpomínce na Diktátora od Sacha Baron Cohena, nebo si to nedovedu vysvětlit. Možná jsem čekal, že se to nějak rozjede, což se ukázalo jako dost naivní představa. Nemá cenu řešit, co bylo špatně, protože špatně bylo úplně vše. Původně jsem dal odpad, ale asi ve dvou dialozích byla celkem trefná satira, takže není to celá jedna hvězda, ale je to 0.51. Neumím si vysvětlit, co vedlo Michala Caine kývnout v téměř 90ti letech na takový scénář. Katie Holmes nemám rád, protože neumí hrát a je nesmírně nesympatická. Paradoxně jí ale tady role sedla, tím nechci chválit její výkon, který byl i tak mizerný, ale asi to byla nejlepší role, ve které jsem jí viděl - což je dost smutné. Ta holčina, co hrála hlavní roli, celkem ušla, mít nějaký rozumný scénář, třeba by to k něčemu bylo. Každopádně - už dlouho jsem neviděl tak špatný film, nemá smysl řešit nelogičnosti ve scénáři, ty se ostatně dají u komedie, kde člověk řve smíchy, v klidu odpustit. Pokud ovšem máte komedii, kde se ani neusmějete, je to fakt problém. No, když jsem to dopsal, přemýšlím, jestli to přeci jen na ten odpad není. Je to film, který opravdu nemáte potřebu vidět a váš život nijak neutrpí tím, že jej minete. 5%

Světová válka Z (2013)

No film by byl na plný počet, nebýt těchto neduhů. 1. střih a kamera při jakémkoliv náznaku akce - když se na plátně dělo něco jiného, než pochod, čtení knížek nebo kecání u šálku čaje, tak se obraz rozkmital do stroboskopu a střihy šly v tak rychlém sledu, že jsem netušil, kde mi hlava stojí. V podstatě ze žádné akční scény nebylo vidět doslova nic. 2. extrémně nepříjemná a protivná postava manželky hlavního hrdiny - vůbec netuším, co jim ta herečka udělala, ale prostě mi tam vůbec tahle hysterka nesedla, 3. celkem nelogická prostřední pasáž s toulkami po světě, kde se, kromě toho, že prostě někam jedeš a ono to vyjde, i když k tomu vlastně nebyl absolutně žádný důvod, vždy něco událo jako s udělání ve chvíli, kdy tam hlavní hrdina dorazil. Prostě Izrael nemohl padnout o den dříve, nebo o hodinu déle, prostě to tak vyšlo. Nicméně - to jsou v kontextu celého filmu jen drobnosti. Drobnosti, které bohužel stály filmy plný počet, až mě to samotného mrzí. Nejvíce mě štvala ta kamera.

Stopař (2007)

To byla zase jednou kravina. Já nevím, proč cokoli, co má v žánru horor, musí být nutně nelogická chujovina. Pominu genialitu, že je Sean vždycky našel, klidně i to, že byl lepší, než Rambo. Vlastně za to je možná jedna hvězda, protože nemůžu říci, že akce by chyběla. Druhá je tedy za vlastního Seana s Nealem. Jenže - dvojice mladých bylo duo protivná/nesympatický a k tomu ještě to jejich imbecilní chování. Co uděláš 3 minuty poté, co tě napadne v pokoji sériový vyšinutý vrah? No vylezeš na parkoviště a řveš tam jako kráva jméno svého milého. Nebo - celou dobu hrozně sháníš možnost kontaktovat policii a když už máš vysílačku a dokonce na druhé straně někoho ochotného poslouchat, tak tam meleš nesouvislé bláboly o ničem. Na druhou stranu - za to moc hodnocení srazit nemůžu, protože jak jsem psal v úvodu, takhle ty "horory" prostě bývají. 2 hvězdy jsem už zdůvodnil, ta třetí je za hudbu, Steve se zase vyznamenal. Suma sumárum - jednou vidět jako oddychovku na dlouhou chvíli a zapomenout.