Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Když mi bylo asi dvanáct let, stačil pouze trailer před jedním z kreslených filmů na to, abych vodovkami zbarvené násady od košťať ve stylu Star Wars, nahradil za repliky Aragornova meče a Legolasova luku. Byť tyto věci nevznikaly z hodnotnějších materiálů, než jsem našel za naším domem v malém lesíku, věděl jsem kudy se mé pozdní dětství bude ubírat a jaký příběh bude jeho inspirací... Dnes již sice nenosím na řetízku kolem krku zlatý kroužek z matčinych klíčů, avšak i lpo jedenácti letech jsem živ ze vzpomínky, nakolik mne dobrodružství mladého pulčíka v mládí upoutalo. Po jedenácti letech stále někde v koutku duše, pln očekávání jak tento příběh v gesci Petera Jacksona pokračuje. Výsledek byl pro mne jedno velké zklamání. Proč tak polarizované zpracování charakteru jednotlivých postav? Proč ten způsob vedení boje ve stylu James Bond? Omlouvám se všem, kterým tento film asociuje dávku filmové kvality. Pro mne je však Hobit odrazem scénáře, kdy se k perfektní filmové práci z minulých let, přistoupí znovu pod nátlakem investorů, se snahou opakovat "vejvar z posledně". Výsledkem je 161 minutová stopáž lehce stravitelné filmové kaše, úhledně servírované do forem pro nenáročné diváky. V mém případě tudíž končí, putování s Peterem Jaksonem po stopách příběhu jednoho prstenu Návratem krále.

Newsroom (2012) (seriál)

Opravdu geniální námět, jenom mi prosím Vás někdo řekněte, proč to zase musí být tak děsně "amíkovsky" zpracované. To protože, kdyby nebylo rychlých slovních přestřelek, emotivních výlevů, apod., přepnul bych na jiný kanál? Vím co by mi ti z Vás, co tento seriál hodnotili 5* asi odpověděli, ale já jim ty vážné tváře prostě nevěřím. Ne opravdu, zářil jsem jako sluníčko, když jsem poslouchal Danielse při úvodní scéně na oné univerzitě, ale již druhý díl jsem skřípal zuby a při třetím dílu jsem již pozbyl veškerou sílu seriál sledovat...

Laboratoř pro chlapy Jamese Maye (2010) (pořad)

Tak rád bych se na pořad s podobnou tématikou koukal, také James, který seriál zašťítil vlastní tváří a jménem patří k mým oblíbeným postavám britské TV produkce. Nicméně v případě tohoto pořadu mi neustále unikala myšlenka. Jednou to tedy je zábavný pořad, ale bohužel pak by neměl být tak nudný a pokud se profiluje na praktický aspekt mužského života, pak výsledné obohacení, je stejně ve výsleku nulové. Taková byla moje zkušenost, která i navzdory občasnému užití slušného vtipu vedla k ukončení stahování další série a průměrnému hodnocení.

Před půlnocí (2006) (pořad)

Podobně jako někteří ve svých komentech musím i já vyzdvihnout především erudovanost moderátorů a zejména Šárky Bednářové. Pokud někdo podobně jako já má rád sofistikovanou kratší debatu, poté vřele doporučuji!

Síla umění (2006) (seriál)

Takový Gombrichův Příběh umění na filmovém pásu.

Klimt (2006)

Odraz pokročilého šílenství...

Kličko (2011)

Nikdy jsem nevěnoval příliš pozornosti boxu a i v případě tohoto filmu jsem dlouho otálel se stažením. Já ale po shlédnutí filmu nemám co bych dodal. Inteligentní, věcný, z mé strany rozhodně není co vytknout.

Vzhůru do oblak (2009)

Velkodušné drama které zaujme jak příběhem tak i skvělým grafickým zpracováním.

12 podmínek k dědictví (2006)

Omlouvám se všem, koho se tím dotknu, ale tenhle film na mne pocelou dobu působil jako jedno velké klišé. Bohužel tomuto filmu jsem nevěřil ani "nos mezi očima".

Pološero (2011) (pořad)

Po prvním dílu jsem ihned spěchal na ČSFD s vroucím očekáváním Vašich komentářů a diskuze. Popravdě, brada mi padla až jsem o ní zakopával, řekl jsem si: hmm, asi to chce čas. Dnes jsem viděl všechny díly až na ty, které tu strhávají některé diváky k emocionálně vypjatým sdělením, až mám někdy pocit, že se zde rozjela soutěž o komentář s co možná nejbohatější skladbou peprných slov. Doznám se - mě moc neberou takové polemiky s "UFO" tématikou a mističnem, já mám rád věcnou debatu. Je totiž dosti možné, že to jak "Pološero" nedokáže oslovit ve věcích neexaktních, mi s velkou úlevou odhalilo, že je stále alespoň poskrovnu médií, která dokáží odpovědět na otázku i z toho všednodeního světa. (Otázky typu: "Byznys v bílých pláštích", "Česká ghetta", život skutečných vězňů v našich věznicích, "Smrt na silnicích", "Válečná daň", "Děti ve vězení", "Anorexie". Jen z mála toho, čemu by bylo zahodno věnovat v médiích více prostoru.)