500 dní se Summer (2009)

Moc hezký a na americkou tvorbu poněkud neobvyklý romanťák, s (aspoň pro mě) překvapivě sympatickým Josephem a jako vždy krásnou Zooey, který rozesmutní, pobaví i zahřeje u srdce. "But truthfully, Robyn is better than the girl of my dreams. She’s real.”

Já, padouch 2 (2013)

Gru a jeho skvělý styl mluvení, roztomilé holčiny, dokonalí minioni a nová žena do domácnosti, která nakonec byla také velmi zábavná. Ve výsledku mě příběh nebavil tak moc jako v jedničce, vlastně byl občas docela nudný, ale rozhodně sem se opět výborně pobavil, hlavně díky většímu využití minioního potenciálu. A taky sem celou dobu čekal na ten badass řapec a nakonec sem ho dostal v závěrečných titulkách takže sem byl spokojen ... oh, despicable me!

Sherlock Holmes (2009)

Velice zábavný, promyšlený film s hravými postavami, skvělými herci a úžasným (jak jinak) Zimmerovým soundtrackem. Ritchie nezklamal a připravil pohodovou akčně-logickou podívanou, na kterou se rád podívám znovu.

Univerzita pro příšerky (2013)

Po slabších Cars 2 a špatné Brave se vrátil Pixar ke kořenům své tvorby a poslal do světa zprávu, že stále dokáže udělat hezký, nenásilně roztomilý a zábavný film, který pobaví jak děti, tak dospělé. To, že jsem si MU pustil ve 2 hodiny ráno a dokoukal jsem to, ikdyž jsem počítal s ranní nástavbou mluví za vše. Výborná zábava.

Muž z oceli (2013)

Popravdě můj první pokus se Supermanem (ano, ani seriál ani film, prostě nic sem předtím neviděl) a bavil sem se výborně. Vždycky mi ten chlapík ve slipech přes kombinézu přišel až moc super a tak jsem dával přednost většině jiných hrdinů. Ale Man of steel ukazuje supermana ne jako überhypercool nezranitelného mimozemšťana, ale spíše jako člověka, který ma své pocity či problémy, prostě celkově v podobě mnohem podobnější obyčejnému člověku. Nejvíc mě uchvátil epický začátek na Kryptonu, ale zbytek filmu bylo rozhodně na co koukat, dokonce si dovolím říct, že některé scény byly až "artové". Cavill nebyl jako hrdina špatný, ale do kapsy ho hravě strčil skvělý Shannon. A Kostner, Crowe a okouzlující Amy Adams byli jen třešničkou na velmi povedeném digitálním dortu. P.S. (Pozor Spoiler) Nevadí jim lítat si jen tak ve vesmíru, ale když superman Zoda škrtí tak se dusí?

Princezna Mononoke (1997)

Něco co v Evropě nebo Americe nikdy nikdo nevytvoří. Krásné propracované animované dílko, které není (jen) pro malé děti, má myšlenku, děj, vypracované postavy ... vlastně je to normální film jen je animovaný. Co se příběhu a výtvarné stránky týče určitě nejlepší animák, jen na něj člověk musí mít náladu.

Velká sýrová loupež (1986)

Nevím jestli první animáč, který jsem viděl nebo jen který si pamatuji, ale pořád má pro mě nějaké to kouzlo a pokaždé mě opravdu dobře pobaví. A kdo nechtěl být jednou jako Velkej Tvrdej Marvin jako by nebyl.

Soumrak mrtvých (2004)

Shaun of the dead je tou vyjímkou potvrzující pravidlo, že ne vždy je první díl lepší. Oproti Hot Fuzz postrádá temto a šťávu, ale pořád jde o našlapanou zábavu plnou absurdit, akce a perfetkního britského humoru. Rozhodně skvělá zábava.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Jestli takhle vypadá nový směr britského humoru tak to miluju. Jedna z nejlepších akčních komedií ever s naprosto dokonalým ústředním duem a naprosto bezkonkurenčně dementní zápletkou. Dokonalá večerní zábava.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Páni zemi napadli obří Gotzille podobné věci, co budem dělat? Rozstřílíme je na maděru? Ne. Hodíme na ně atomovku? Ne. Budeme s nima boxovat a možná zkusíme i trochu karate. Takhle nějak na mě zapůsobil základní nápad, který je celkově velmi stupidní. Zbytek je naštěstí o kilometry vychytanější a všechny ty věci s alternativní realitou, kolektivním vědomím a všemi ostatními spoilery, které nikdo nechce slyšet, docela líbily. Z výtvarné stránky bych vytknul nestabilní soundtrack, přecházející z rozmáchlé orchestrálky přes western až do rocku. A když už jsme u toho westernu, dokážu si představit atmosférické zabarvení ála Firefly a übercool scifi western, to by bylo úplně jiný kafe. Minimálně je to velmi impozantní podívaná. Za mě slabé čtyři.