Letec (2004)

Výborně natočené drama o velice neobyčejném člověku, který dokázal riskovat vše pro to, aby světu ukázal, čeho je člověk schopen. Jako téma rozhodně velmi záživné, ale příliš obsáhlé a ani 170 minut nebylo dost na zpracování celého obrovského života H. Hughse. Sonda do jeho duše a jeho snů perfektně ukázala dvě naprosto odlišné stránky lidské mentality, které (schýzování v kině) mi přišly až příliš přehnané, bohužel to však nebyl výmysl scénáristů, ale skutečnost a s tím nic nenadělám. Jinak Herecky, režisérsky nemám co vytknout. Jen bylo vše tak jako nahňácané do co nejmenšího obalu a po otevření to na vás vyskočí jako čertík z krabičky. Hold velké životy se nedají natočit v malém rozsahu, ale Scorsese se s tématem popral se ctí a natočil výborný snímek, který stojí za to vidět.

Hotel Transylvánie (2012)

Solidní animák s moc hezkou animací a naprosto obyčejným příběhem starostlivého tatíka a dorůstající dcerky, který mě pobavil slušným soundtrackem a dobrými gagy (ty nejlepší se točily kolem vlka). Naprostá pohodička, když se ráno vzbudíte a nechce se vám ještě vstávat.

Nevědomí (2013)

Originální příběh s výbornou zápletkou, klasickým sci-fi hrdinou a naprosto dokonalým soundtrackem. Opravdu jsem prohloupil, že jsem nešel do kina a nechal si tak ujít ty nádherné scenérie a efekty. Cruise, který zde započal druhou polovinu století svého života, je opravdu výborný a jeho role mu maximálně sedla, ostatní herci velmi zdatně sekundují a tak nezbývá nic jiného, než si celé ty dvě hodiny užít a na konci prohlásit : Nejlepší sci-fi za poslední roky a jeden z nejlepších filmů 2013.

I Love You Phillip Morris (2009)

Nakonec zvítězila lenost a místo toho, abych si došel pro disk vedle do pokoje, jsem od televize prostě nevstal a řekl si, že se teda kouknu na ten film o gayích. A nakonec jsem se opravdu bavil slušným příběhem, velmi dobrou hlavní dvojicí a překvapivým badluck koncem. Navíc filmu přidalo i to, že takových těch scén, které heteráky příliš nepobaví nebylo tolik, takže docela spokojenost.

Prokletý ostrov (2010)

Úžasný DiCaprio a Kingsley, fantastická hororově laděná muzika v pozadí a dokonalý scénář. A pak už se jen musíte na konci rozhodnout jestli je lepší žít jako zrůda nebo zemřít jako dobrý člověk. Jedna z největších mysteriózně-mindfuckových pecek, na kterou můžu koukat pořád dokola, ikdyž už pointu znám.

Obchodník se smrtí (2005)

Taková změna vidět Cage ve filmu, který okamžitě nezapomenete, jakmile začnou titulky. Vlastně vidět ho ve filmu, který ve vás rozhodně zanechá nějakou tu stopu. Velmi silné téma, skvělé zpracování a výborní herci vás prostě zamlátí do sedačky a nejde jinak než si to opravdu užít. Paráda.

Gambit (2012)

Solidně obsazená oddychovka, která nikoho neurazí a (bohužel) ani nenadchne. Naprosto jednoduchý příběh se slušnými herci, několika kvalitními gagy a trochu nečekaným (nebo jak pro koho) koncem. Jo a perfektní závěrečnou scénou.

Podfukáři (2013)

Celou dobu na vás čarují dlouhé nájezdy kamer, odlesky reflektorů a předlouhé efektní scény. Zaskočí vás promyšlenost loupeží a pobaví výkony herců. A to vše jen pro to, abyste se dostali na konec, tam se dozvěděli jak to vlastně bylo a ... a pak jen byli zmatení nebo chcete-li naštvaní z toho, jak to vlastně vůbec nedává smysl. Ale co, velká většina filmu mě dost solidně zabavila a když už jsem si protrpěl i ty nesmysly na konci, tak se z toho pak dobře dělala sranda v autě na cestě domů.

Sedm (1995)

Jednoznačný král krimithrillerů s výborným scénářem, dokonalými herci, pečlivou režií pana Finchera a především nezapomenutelnou atmosférou, vykreslenou deštěm a ponurým Shoreovým soundtrackem. Ano popsal jsem to v jedné větě a myslím, že to mluví za vše.

Star Trek (2009)

Musím se přiznat, že krom dvou až třech dílů viděných v dětství je tohle moje premiéra se Star Trekem. Hlavní důvod proč jsem se na tento film chtěl podívat, byl posouzení J. J. Abramse jakožto budoucího režiséra Star Wars, jak se dokáže poprat se sci-fi kultem. A musím říci, že to zvládl na výbornou. Star Trek je výborný film, výborně natočený, výborně obsazený a zahraný, s výbornými efekty a hudbou. Abrams si tímto u mě získal požehnání na natočení Star Wars a možná mě dokonce přiměl dát Star Treku novou šanci a podívat se na seriál.