Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Film, který svou kultovnost získal snad každou scénou, která ho tvoří. Je perfektně napsaný, dokonale zahraný a proložený skvělými písněmi a nezapomenutelnými hláškami. Jediné co bych vytknul je takový ten styl příběhu "jeden den ze života (ne)obyčejných lidí. Nevím, nějak mi nesedí příběh vytržený z kontextu, který nemá víceméně ani začátek, ani konec. Ikdyž samozřejmě všechny příhody jsou velmi dobře vysvětlené a víceméně i dotažené do konce ... no tak sem se v tom trochu zamotal, ale snad to někdo pochopí jak to myslím. Ale rozhodně to neubere na kvalitě tohoto všemi tak milovaného snímku. Rozhodně veliká pecka.

Rebelka (2012)

Totálně neoriginální, předvídatelné a nepříliš zábavné. Jediné co stojí za zmínku je krásný soundtrack a to jak orchestr tak písně. Hezkou animaci a roztomilou komickou postavu z medvěda umí dnes udělat každé průměrné studio. Ale na Pixar je to slabota, vlastně nejslabší film jaký kdy udělali.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Zajímavý a vcelku originální námět zabitý nezajímavým a neoriginálním filmem. Nesympatický hlavní hrdina, jeho o milion procent víc cool budoucí já, krásná farmářka s velkou brokovnicí a idiotský hororově dementní pětiletý x-men ... i ve šmoulí vesničce je menší rozmanitost postav. Navíc budoucnost za 30 let má jen jednu novinku - mopedy s raketovým motorem ... (eh???)

Dokonalý trik (2006)

I po druhém shlédnutí a relativním zapamatování si děje, jsem byl znovu ohromen jak skvělým snímkem The Prestige je. Výborní herci, perfektní režie, ponurá atmosféra Londýna na počátku 20. století a samozřejmě odpovídající soundtrack. Co víc si přát než pořádný mindfuck thriller, který prostě nestačí vidět jen jednou.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Moje hlava mi říká, že první část se mi líbila víc. Ale pořád si nedokážu vysvětlit čím. Možná jen tou větší realičností jako v Nolanových filmech. Druhá část byla mnohem blíže sci-fi, už kvůli přítomnosti Muže z oceli. O to víc pak nabírá na obrátkách akční a emocionální stránka snímku. Ale naprosto nejúžasnější byla scéna v tunelu lásky. Nakonec se musím přiklonit k názoru, že druhá část je lepší než ta první, ikdyž mezi nimi je takový rozdíl, že je skoro nelze porovnávat přímo. Celkově oba díly dohromady jsou tou úplně nejlepší z komiksových adaptací (ano pane Nolane omlouvám se, ale je to tak).

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Komiksem netknut musím říct, že jsem byl nadšen. Perfektní, až Nolanovská atmosféra, líbivá animace a dost syrové zpracování dokázali, že animáče nejsou jen pro děti. Dokonce lepší než můj oblíbený Superman: Doomsday. Veliká pecka.

Serenity (2005)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 4 a 5 hvězdami, ale stejně jako jsem dlouho odkládal Firefly i tady nakonec musím dát plný počet. Ne za úctyhodné završení skvělého seriálu, ne za pořád stejně dokonalé postavy, ne za jednu z nejepičtějších vesmírných bitev jaké jsem kdy viděl. Ale za to, že je to prostě výborný film. p.s. škoda změny stylu soundtracku a všeho co nás během seriálu provádělo tou perfektní westernovou atmosférou.

Firefly (2002) (seriál)

Seriál, který těží především z originálního scifi western podání a skvělých postav (pro mě především kapitán Reynolds, který je jedna z nejcharismatičtějších postav jaké jsem doposud viděl a také trochu zanedbaná, ale o to zajímavější River), které si prostě musí každý zamilovat. Firefly nenabízí bůhvíjakou myšlenku nebo poselství, přesto si z ní člověk dokáže odnést spousty emocí a zážitků. A pátá hvězda je za mojí krásnou oblíbenkyni Jewel. Škoda, že je jen 14 dílů.

Intim Night (2012) (pořad) odpad!

Obyčejně k pořadům tohoto formátu nikdy nepíšu komentáře, ale tady se musím přiznat, že sem málem umřel smíchy :-D

Too Fast to Race (2003)

Luxusní podívaná, u které prostě vypnete, dáte volume doprava a necháte si běhat mráz po zádech. Tyhle auta totiž měly koule!