Běžící muž (1987)

Árnyho Running man má s knižní předlohou společného jen málo, tak alespoň nemůžu říct, že zprznili další fajn knihu. Příběh je ořezán do jednoduchosti, z hlavní postavy udělali více morálního (amerického) hrdinu a konec prostě nemohl dopadnout jinak, než všechny akční béčka z osmdesátek. Navíc proložené předlouhými choreografiemi se spoře oděnými tanečnicemi a jednou prdelkou v neoprénu po boku Arnolda. Teď už by to chtělo, aby se někdo pustil do pořádného zpracování předlohy.

Průměrňákovi (2009) (seriál)

Výborný seriál z prostředí průměrné, avšak neobyčejné rodinky, řešící běžné problémy všedního života. Dovolím si ho kvalitou, stylem a vtipem srovnat s Krok za krokem. Úplně v tom vidím moje rodiče a to jak se se mnou stresovali, když jsem byl ještě malé štěňátko. Stačí jen vypnout a užívat si tenhle pohodový seriál.

Dobrý Will Hunting (1997)

Velmi silný příběh od dvou v té době neznámých kluků, kteří se tímto dostali mezi elitu. Herecky famózní (Damon překvapil, Skarsgard potěšil a Williams ve vrcholné formě), scénář je jeden z nejlepších, jaký jsem kdy viděl a navíc podbarvený krásným soundtrackem. Opravdu nádherný film.

Mechanický pomeranč (1971)

Velmi sadistický, perverzní a deprimující snímek, který se vám buď bude líbit, nebo ho budete nesnášet. Když pominu to, jak herci přehrávají (což dělají v každém Kubrickově filmu, ale není to úplně na škodu, do celkové atmosféry se to docela hodí), nemám absolutně co vytknout. Výborní herci, skvělá režie a fantastická hudba Ludviga van. Velmi silný zážitek.

Pavučina snů (2003)

Film jsem si pustil hned po přečtení knihy, která byla mimochodem skvělá, a tak jsem byl zvědavý, jak se vyvede filmové zpracování. No a jak koukám, tak stejně jako mě se líbila všem jen první cca půl hodina. Protože potom už je to celé naprostý nesmysl. Spousta věcí je upravena a zjednodušena k tomu, aby se dalo vysvětlit všechno podstatné, jenže i těch pár podstatných věcí, které scénáristé nevynechali nedává ani trochu smysl. Žádná scéna není dotažena do konce, všechno je až příliš jednoduché, nebo spíš stupidní a ten konec? No to potěž prdel. Jediné, co se mi zamlouvalo bylo obsazení Toma Sizemorea, který vypadá přesně tak, jak jsem si postavu Owena Underhilla představoval. No ale jestli se tohle Kingovi líbilo tak už věřím všemu.

Partička (2011) (pořad)

Z počátku se mi Partička hodně líbila a bavila mě. Dokud si ta banda 5 idiotů nezačala navzájem srát na hlavu, dělat si naschvály a bejt na sebe hnusný. Nakonec se i ukázalo, jak špatní baviči to jsou a celé to šlo do hajzlu ... konečně. Oproti Britským nebo Americkým verzím totální odpad, 2 hvězdy dám protože díky týhle kravině sem se k těm britským a americkým verzím dostal.

Raubíř Ralf (2012)

Velice originální a zábavný animáč, který potěší nejen pařany. Příběh jako takový je skvěle vychytaný, i zápletka mi přijde promyšlenější než u většiny animovaných filmů. Hlavní postavy Ralpha, Vanilopky, Felixe a Calhounové vytváří skvělý kontrast všemožných charakterů a stylu animace. A animace sama o sobě je velmi líbivá také. Pro mě animák roku a skvělá zábava na nedělní večer.

Casino (1995)

Výborný film s trochu přepálenou stopáží. Netrefil se sice příliš do mého vkusu, ale ikdyž pro mě není tak zábavný jako pro jiné, musím dát plné hodnocení z mnoha důvodů: Perfektní hlavní postava De Niro, skvělý psychotický mafián Pesci a famózní věčně ožralá, sjetá zlatokopka Stone. S vyšperkovanými dialogy a exkluzivní režií velmi silný náhled do odvrácené strany Las Vegas. Jednoduše řečeno, nepříliš zábavný snímek, který ale zpracováním dožene vše, čemu se mu nedostává.

Trainspotting (1996)

Velmi zdařilý, silný film, který vás ale neoddělá tolik jako Requiem for a dream. Jen kvůli tomuto srovnáním nemůžu dát plný počet. Jinak celkově skvělé herecké výkony (McGregor a hlavně Robert Carlyle) a perfektní soundtrack z hitovek minulého tisíciletí. Trainspotting rozhodně stojí za to vidět a zkazit si jím večer dalším depresivním filmem o feťácích.

Zabiják Joe (2011)

Snad ještě nikdy jsem neviděl film, kde by se něco dělo bez naprosto žádné atmosféry, vtažení do děje nebo nějakého očekávání další scény. A přesně tohle Killer Joe přinesl. Podle traileru jsem se moc těšil a čekal jsem nahláškovanou akční podívanou. Místo toho jsem dostal bobra, hodinu ničeho a jednu slušnou kuřbu stehna. Jediné co na tomhle snímku stojí za zmínku jsou herecké výkony. Poprvé zklamání z mojí tabulky "Na co se do budoucna těším".