Nákaza (2011)

Velice zdařile zdokumentovaný průběh šíření epidemické nemoci i jejího léčení. Podle mě by to přesně takhle, včetně rabování, únosů a politických kliček, vypadalo. Až dokumentárně zachycené příběhy několika ať zapojených do řešení, nebo jen epidemii přihlížejících lidí jsou naprosto perfektní. Vlastně ani nevím, proč nedám plné hodnocení. Výborný a silně podhodnocený film.

Past (1999)

Film, který udělal z Catherine Zety-Jones nejvíc sexy ženu světa.

Arn (2007)

Rozhodně jeden z těch lepších historicko-válečných snímků. Děj je naprosto jednoduchý, přitom dost silný na to, aby zabavil po celých 150 minut. Hlavní hrdina se mi velice líbil, jak obsazením, tak výkonem, zbytek castingu se také povedl na výbornou. Jen jsem prostě postrádal nějakou tu epicky nezapomenutelnou scénu, která by podle mě ve filmu tohoto formátu neměla chybět. A konec mě bohužel také nezasáhl tak, jak asi režisér zamýšlel. Ale jinak Arn stojí určitě za vidění.

Výplata (2003)

Zajímavý nápad, podaný takovým jakýmsi podivným způsobem. Normálně si i vymyslím něco, co se mi nelíbilo, ale tady si nejsem jistý. Prostě to bylo celé takové divně natočené. A navíc, dívat se na Benův jeden výraz skoro 2 hodiny se za chvíli přejí.

Sherlock (2010) (seriál)

Novodobě pojaté dílo sira Doyla je asi nejlepším seriálem, ke kterému jsem se za poslední roky dostal. Hlavní dvojice herců je výborná, dokonalý záporák, Sherlockovy úžasné dedukce a perfektní britský humor už jen podtrhují kvalitu tohoto seriálu. Nechápu, proč jsem ho tak dlouho odkládal. Kam se hrabe Ritchie se svými předraženými filmy.

Náhradníci (2009)

Ano, asi bych souhlasil s tím, že je to docela přiblblé s ani troškou překvapení. Ale více méně jsem se bavil. Dal bych i 4 hvězdy, nebýt toho pitomého konce. Škoda že Bruce nestřílel hlášky z rukávu, jako ho máme rádi, to by snad mohlo vyvážit ten nedotažený děj. Takovýhle materiál by potřeboval aspoň 2 hodiny ... a jiného scénáristu, tady bylo 89 minut až až. Škoda slušného námětu.

Rocky (1976)

Stalloneho životní příběh převedený do prostředí boxerského ringu s nádhernou atmosférou, úžasnou ústřední postavou a jednoduchým, i když velmi silným dějem, se kterým se dokáže ztotožnit, a který zná téměř každý. A co, že Sly "hraje" jak poleno, že se většinou baví jen o blbostech a kolikrát celá konverzace zní jako náhodný slovosled. To vše k Rockymu jako postavě patří, je to prostě ten s ne moc velkým mozkem ale o to větším srdcem. Všechny ty emoce, které tento film u diváka vyvolá ani neumím pojmenovat. Jeden z tech filmů, které se nebojím nazvat klenotem.

Halo 4 - film (2012) (seriál)

Sice první co mě napadlo bylo to samé co napadlo téměř všechny ostatní: Méně keců, více Master Chiefa. Ale v celkovém kontextu to byla pecka jako blázen, slušný úvod, výborná akce, epický nástup Master Chiefa na scénu a ještě více epická závěrečná scéna. Jako reklama totální špice.

Flash Gordon (1980)

Jako mnoho jiných klasických filmů s prvorepublikovými efekty, i Flash je tak příšerný, až je krásný. A navíc jsem se takhle už dlouho nezasmál. Na kocovinu to nejlepší.

Experiment (2010)

K Experimentu jsem se dostal přes několik článků, které jsem v posledním roce četl a zaměřovali se na psychologické testy na lidech. Teprve asi ve čtvrtém napsali, že vznikl i film. Jako námět určitě bomba. Když jsem se podíval tady na profil filmu a viděl slabší hodnocení docela jsem byl zklamán, takže jsem tomu dal šanci jen kvůli obsazení. A nakonec krom Foresta snad není ani o co stát. Normálně se na Brodyho docela rád podívám, ale tady mi nějak nesedl. Vlastně celý ten film mi nějak nesedl, jelikož je to plýtvání materiálem. Jako psychologický thriller dost průměrné.