Kocour v botách (2011)

Kocour jako postava ze Shreka na výbornou, jako hlavní hrdina ve vlastním příběhu také na výbornou, ale jako film dost průměrné. Jinak animace příjemná, španělsky laděný soundtrack dodává šmrnc a Kitty Softpaws je důstojný parťák pro nejstylovější kočku jaká kdy spatřila světlo světa. Ale slabší příběh a hlavně kritický nedostatek vtipných scén, na které jsme byli zvyklí ze Shreka snížily celkový dojem a počáteční nadšení. Škoda zahozené šance na znovuvzkříšení Shrekovské série.

Apollo 18 (2011)

Na začátku mě ihned odrovnalo prohlášení o autentičnosti záběrů a založení na skutečné události. Od té doby jsem nečekal vůbec nic. A můj odhad se naplnil, snímek je plný stupidních chyb a nelogických výmyslů. Jediným kladem byl dokumentární začátek o rutinním prozkoumávání měsíce a možná povedené interiéry kosmických modulů.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Mé oblíbené téma cestování v čase pojato tak zábavně, že ani nejde hodnotit jinak, absolutní spokojenost.

Návrat na vrchol (2006)

Důstojný pomník obrovské tragédie. Ale jako film vcelku průměrné. Obě hlavní postavy mě moc bavili, bohužel něco tomu scházelo. A jen Bůh ví co.

Senna (2010)

Snad každý, kdo kdy aspoň trošku sledoval motorsport a formuli 1, zná příběh Ayrtona Senny. Jeden z největších sportovních talentů a jeden z nejlepších jezdců v historii, jehož vášeň pro formuli 1 se mu stala osudnou, byl milovaným i nenáviděným symbolem Brazílie. Byl symbolem vítězství a odhodlání. Byl fenoménem své doby. A ikdyž jsem věděl jak jeho příběh nakonec skončí, neustále jsem doufal, že do osudného závodu nenastoupí. "He did not have a broken bone in his body. He did not have any bruising. If that piece of assembly would have gone six inches higher or six inches lower, he would to walk back to the paddock."

Warrior (2011)

Z počátku si člověk říká jak se Warrior mohl dostat na nejvyšší příčky v žebříčku, když první 3/4 se neděje téměř nic a jediné co neodrazuje od sledování jsou herecké výkony dvou hlavních hrdinů. Jenže ta emocionální bomba co na mě čekala na konci mě totálně odrovnala. Nádhera, krása, dokonalost, málem i slza ukápla. Navíc tak výborně zvládnuté bojové scény jsem od normáních herců nečekal ani v nejbláznivějších snech. Výborně zvládnutý materiál, ze kterého režisér vytěžil co se dalo. Do top 100 bych Warriora sice nezařadil, ale na koukání více než dokonalé. A jen mezi námi a ať nevyzradím kdo bude poražen, konečnému vítězi jsem fandil od začátku víc, ale poražený si mě více získal svým hereckým výkonem.

King Kong (2005)

Kráska a zvíře v tom méně romantickém a více digitálním provedení. Místy zmatené, přeplácané, místy opravdu nudné. Stavby na ostrově připomínají režisérovi megalomanské představy z Pána prstenů, bohužel kvalitou se tyto snímky nepřibližují. Vyvážený soundtrack a solidní herecké výkony však režisérskou práci kompenzují na vyšší průměr, plus za okouzlující Naomi a dokonalou animaci opičího hrdiny přidám ještě hvězdičku navíc.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Fekální, triviální snímek, který pobaví a zároveň překvapí. Nejvíc ale překvapí celkové hodnocení. Normálně bych řekl, že by většina místních "kritiků" poslala tento snímek do patřičných oslích mezí. A ono to baví všechny. Takže zase půjdu s davem.

Půlnoc v Paříži (2011)

Můj první pokus s Woodym a hned něco tak krásného. Nádherný romantický příběh se špetkou cestování časem a skvělými herci. Výborné provedení, přívětivý jednoduchý soundtrack a atmosféra Paříže vás musí nadchnout. Hvězdičku navíc za Brodyho coby pana Salvadora. Rhinoceros!

Zrození Planety opic (2011)

Ikdyž je příběh založen na klasice zachovává si vlastní originalitu a to je v dnešní době docela složitá práce. Dějová linie má skvělé tempo téměř celou dobu a graduje na každém rohu. Povedený soundtrack a výborné animace opic jen podtrhávají výkon režiséra a herců. U konce jsem byl velice zklamán, ale překvapení, že ještě úplný konec není mě vyvedlo z omylu a konečné rozuzlení s epickou animací před titulky snímek zase vyzvedla do nadprůměru. Bohužel nedokážu přijít na to, co mi kde chybělo, ale na 5 hvězd to prostě necítím. Ikdyž velice těsně.