Smrt jí sluší (1992)

Výborně obsazená komedie se skvělým scénářem, vtipnými scénami a super dialogy. Přesně to bych od komedie takového typu očekával. Spokojenost.

Iluzionista (2006)

Opravdu nevím co vytknout. Výborný příběh sice místy stagnuje, ale není to vůbec na škodu, dokonce ještě více přidá intenzivnímu pocitu v závěru. Nortonovi role sedí, ikdyž to nebyla role schizofrenika jako je zvykem a Giamatti potěšil také. Jessica je možná trochu chladná a pasivní, ale stejně z celkového dojmu neubírá. Kamera svým stylem krásně doostřuje vzhled starých časů. Jako třešnička potěší výborný soundtrack.

Highlander (1986)

Nebýt vynikajícího soundtracku od Queenů a sira Conneryho, ani bych to nedokoukal. Hlavní hrdina je nesympatický, slizký a jeho výkon je pod psa. Hlavni záporák je směšný a ještě horší než Lambert. Efekty na svojí dobu možná ucházející, ale nemůžu si pomoct, připomínalo mi to strážce vesmíru. Celý příběh je víceméně průměrný, ale zpracování je hodně pod průměrem. Nebýt soundtracku dám jen jednu hvězdu. Velké zklamání od všemi opěvované klasiky.

Green Lantern (2011)

Jak v budoucnu řekne klasik: "Je příliš jednoduché porazit digitálního záporáka." A že to bylo dost jednoduché. Navíc k němu přidejte slabý výtažek z něho a máte zaděláno na dva hóódně špatné záporáky. Ale od příběhu jsem stejně nic nečekal, zato jsem čekal vizuální orgie a nedostalo se mi jich. Chybějící epická scéna a špatní herci zasadily poslední smrtelnou ránu a Lantern se tak stal nejhorší komiksovou adaptací tohoto roku.

Wall Street (1987)

Povedený pohled na americkou buržoazní třídu a to, jak se někteří snaží být její součástí a jiní z ní chtějí vyčnívat za každou cenu. Pro obyčejného člověka sice nedává 90% všech čísel, o kterých se ve filmu mluví vůbec žádný smysl, ale alespoň si po shlédnutí člověk připadá důležitě a inteligentně. Z herců vyzdvihnu jen Douglase jakožto charismatického hajzla. Sheen si ostudu neudělal, ale ani ničím nezaujal. Celkově vydařené, krom výzdoby v Sheenově bytě.

Město bohů (2002)

Snímek syrový a opravdový, těžící z toho, že člověka až mrazí, že se něco takového ve světě pro nás nepředstavitelném skutečně děje. Skvělý střih a režie a vynikající herci neherci. Pro mě jeden z největších zážitků posledni doby.

Crazy Heart (2009)

Krásný příběh o jedné zapadající hvězdě, krásné písně, krásný film. Příběhem připomínající o rok staršího Wreslera. Bridges nepřekvapil hereckým výkonem (který je vždy na jedničku), ale úžasným zpěvem. A Maggie sympaticky doplňuje skvělé obsazení celého filmu. Celkově opravdu vydařené, jen možná těch klišé nemuselo být tolik.

Po životě (2009)

"Why we dying? To make live important." Takhle má vypadat režisérský debut. Fenomenální naprosto uvěřitelný Liam, slušně sekundující a věčně odhalená Christina. Celkově výborný duchařský (a nebo psychopatický) film, který mi tu přijde mírně podhodnocený.

23 (2007)

Po druhém shlédnutí postrádám tu psychózu, kterou jsem zažil napoprvé. Stejně ale snímek neztratil na svém kouzlu a i na druhý pokus se líbil. Paranoia vás zžírá každou vteřinou a až do konce nevíte, co se stane. A nakonec? Někdo bude překvapen a někdo ne. Třiadvacítka rozhodně napne a pobaví. Podle mě celkem podhodnocený film.

Medvěd (1988)

Čekal jsem něco úplně jiného. Teď jde o to jestli jsem dostal víc nebo míň. Bylo to roztomile vtipné, místy napínavé a místy dojemné. Medvědí herci byli výborní a občas jsem se až divil, co všechno dokáží před kamerou udělat. Skoro by se dalo říct výborné, ale nějaké pasáže mě nudili až příliš na to, abych dal plné hodnocení.