Casino Royale (1967) odpad!

Neskutečná slátanina, film je nelogicky uspořádaný, skoro až nevtipný jak jsou některé scény trapné. Zbytečné vykrádání značky Bond. Za zmínku stojí jen obrovský počet polonahých dívek (který je větší než ve všech Bondovkách dohromady) a hlavně trefný a celkem ucházející soundtrack.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Ať si říká kdo chce co chce, nový Hulk je proti starému o 100% jinde. Akční scény vypadají úctyhodně, příběh je sice trochu béčkový, ale co jiného vymyslet pro přerostlou zelenou horu svalů než pořádnou béčkovou řežbu? Navíc výborný Norton a cameo Tonyho Starka odkazující na budoucí Avengers. Co víc byste si přáli vážně nevím. Hodnocením je Incredible Hulk alespoň o 10% níže než mu náleží.

Pozemšťan (2007)

Výborně zpracovaný neprůstřelný scénář, každá věta na sebe dokonale navazovala a vše do sebe skvěle zapadalo. Celý příběh byl natolik uvěřitelný, že kdekdo by mohl filosofii snímku podlehnout. Autoři dokázali vytvořit z minimálních prostředků a potřeb vynikající film. Jen konec bych vynechal přišel mi moc "Americký" a předvídatelný.

Kamarád taky rád (2011)

Komedie, která ničím nepřekvapí, ale o to víc pobaví. U postelových scén na začátku se zasměje snad každý. Pak už se děje to co v každém podobném snímku. Přesto si drží na žánr nadprůměrné tempo a baví celou dobu. P.S. Jsem jediný kdo si všiml narážek na sourozenectví hlavních dvou postav?

Paths of Hate (2010)

Nejlepší kraťas jaký jsem kdy viděl. Výborná grafika. Super muzika. Strhující akce a střih. Nemám co vytknout. Já osobně bych to jen ukončil už v 5:30 kdy piloti od sebe odlétají. Jinak ale naprosto bezkonkurenční a dokonalé.

Šéfové na zabití (2011)

Vezměte trojici zmatkářů k nim přidejte vždy úžasného Spaceyho, sexy milfku Anistonovou a feťáka Farrela a chvíli povařte, za chvíli můžete podávat opravdu zábavnou komedii. S příběhem jako ze života čas nepromarníte a navíc se výborně pobavíte.

Gamer (2009)

Jediné, co zde bylo bezchybné byl střih akčních scén, to byla fantazie. Škoda toho zbytku. Docela dobrý nápad, provedení už bylo horší. Spousty hluchých míst, spousta zbytečných odboček od hlavní příběhové linie. Místy nedomyšlené nebo nelogické. Na kráse Gamerovi nepřidává ani všudypřítomné ohromné množství odhalených poprsí a pozadí. Herci byli průměrní (a to mám Gerarda docela rád). Navíc jsem postrádal vtip, který by snímek oživil. V souhrnu je Gamer film, který neurazí, ale vidět jednou je až až. Totálně průměrné béčko.

Válka Roseových (1989)

Drasticky pojatá "rodinná" komedie. Úvod trochu pomalý, ale od doby manželské krize se celý film veze na vlně vtipné psychózy s ohromnou dávkou černého humoru, která pobaví i nejnáročnějšího diváka. Hlavní herci zvládají své role bravurně, především Douglas byl ke konci psychopat jak má být. Scéna na lustru jednoduše dokonalá.

Muž ve stínu (2010)

Docela povedený snímek, škoda jen, že konec není až tak prozaický jak by člověk čekal. A škoda, že hlavní zloduch je jasný od půlky filmu (sice zakamuflovaně, ale přizná se sám). Stačí jen víc poslouchat a číst mezi řádky. Kdyby to Polanski napínal až do konce bylo by to mnohem lepší. Jinak potěšil hlavně Pierce a jeho elegantní politika.