Johnny English se vrací (2011)

Takové utrpení jsem už dlouho nezažil. A jak jsem se na Johnnyho těšil. Překvapivě Rowan se mi v akčnějších scénách s vážným výrazem líbil. Nebýt toho a okouzlující Rosamund Pike, asi bych ani nedokoukal. Opravdu trapné, opakující se neoriginální gagy, které z Rowana dělají akorát idiota (tentokrát v tom špatném slova smyslu), celý příběh jasný od začátku úvodních titulků a hlavní záporák všem těm zklamáním nasadil korunu. Už nikdy víc.

Goyovy přízraky (2006)

Zpracování jako vždy Formanovsky vyšperkované, bohužel místy dost nudné. Nejvíc asi zaujal Javier Bardem, který se předvedl jako jeden z inkvizitorů a potěšila dvojrole Natálky. Navíc plus za scénu u Inésiných rodičů o útrpném právu. Zajímavé podání historie inkvizice z pohledu nezávislého pozorovatele malíře.

Nadějný rok (2011)

Parádně obsazená komedie s trochu netradičním námětem, která pobaví a zároveň (jako obvykle) poučí. Jako ornitolog amatér, jehož nejoblíbenějšími opeřenci jsou moravský vrabec a kachna se zelím a knedlíkem jsem si těch 100 minut moc užil.

Statečné srdce (1995)

Konečně jsem si na Mela dokázal udělat čas i náladu a nezklamal mě. Dokonce překvapil, věděl jsem, už podle hodnocení a vyprávění, že se mám na co těšit, ale nakonec to bylo ještě lepší než jsem čekal. Krásný romantický příběh na začátku, výborné válečné scény a epický závěr završený výkřikem jediného slova. Dokonalost.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Krásná pocta filmařině a celé její historii. Krásně natočený, zpracovaný, zahraný a odvyprávěný film. Jak jsem nemohl uvěřit všem těm oscarovým nominacím, už je chápu. Jedno z nejpříjemnějších překvapení tohoto roku.

Jurský park (1993)

Krásné rodinné dobrodružné sci-fi, které zná snad každý. Na svou dobu přelomové efekty, které ani v dnešní době neztrácí na kráse, výborný jednoduchý příběh, skvělá režie a úžasná hudba v podání osvědčeného dua Spielberg - Williams. To je Jurský park, jeden z nejpřelomovějších a nejlepších filmů své doby.

Albert Nobbs (2011)

Zpočátku roztomilý děj se změnil ve skoro traumatický zážitek plný útrap a zrady. Tak moc jsem se těšil na nějaké emoce, které by se daly od takového příběhu očekávat a nedostalo se mi jich. Jak moc mě začátek bavil a přál jsem hlavnímu hrdince splnění snů, tak jsem byl zklamán na konci a tím jak to všechno vlastně dopadlo. Jediné co uchvátí jsou herecké výkony Glenn Close a Janet McTeer, která byla snad i o kousek lepší a práce jejich maskérů.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Překvapení jako blázen, z mého předpokladu další připitomělé romantické komedie se vyklubal výborný film. Příběh je do 3/4 spíše dramatický než komediální, ale přesto baví takovou tou americkou naivitou. Všechny okamžiky, kdy jste čekali nějakou hlášku se vykompenzují jedinou geniální scénou na zahradě za domem. Ryanovi role á la Barney Stinson sedí výborně a i ze Stevea dokázal udělat docela šviháka. A na konci pořádný multi-happyend, který si tvůrci mohli odpustit, ale stejně můj celkový dojem nezmění. A jako třešnička na dortu ta hláška kdy na hlavního hrdinu začne pršet. Paráda.

Válečný kůň (2011)

Ano je to trochu klišé, ale rozhodně to není kýč. Celou dobu sledujete příběh jednoho nádherného zvířete, které dokázalo přerušit i válku. V bojových scénách se Spielberg nezapře a místy mi připomínaly mého oblíbeného (ikdyž méně surového) Ryana. Po prvotních očekáváních trochu zklamání, ale to jen proto, že děj nešel v takové linii jakou jsem očekával. V celkovém dojmu jako rodinný film povedené, jako válečné drama slabé.