Hvězdná brána: Návrat (2008)

Tak tohle byl konec jak se patří, pomyslný návrat ke kořenům, kdy byl Tiel´c záporák, doplněný cestováním v čase a výbornou akcí. A tentokrát oproti Arše se vyvedl i dabing a všichni znějí tak, jak jsme na ně zvyklí. Naprostá spokojenost jak s příběhem tak se vším ostatním, maximálně na efekty si mohli uvolnit více peněz, ale jinak důstojné zakončení výborného seriálu, ke kterému se třeba za 10 let znovu rád vrátím.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Jelikož jsem z dětství zvyklý koukat na Bránu v češtině ještě z Novy, neudělal jsem tentokrát vyjímku a to byla chyba. Pustím film, těším se jak malé dítě a ze všech postav je správně nadabován jen Tiel´c, navíc dabéři neumí číst a tak zkratku IOA jednou přečtou OIA ... no prostě hanobení, za které bych vraždil. Jinak film je slušný, kvalitou jako průměrný díl seriálu, jen mi to přišlo celé nějak moc jednoduché, ale co bych o SG-1 mohl čekat, jsou prostě nejlepší. Kdo nezná seriál nepochopí ani neocení.

Malá Miss Sunshine (2006)

Tady mi asi vážně něco uniklo. Krom výborně zpracovaných postav mi přišlo, že není o co stát. Pár rádoby vtipných dialogů, pár velice pedofilních scén a zbytek to nějak lepí dohromady. Podprůměrný film nadprůměrná nuda.

Julie a Julia (2009)

To, co vás na tomto snímku nejvíce zaujme, je fakt, že při sledování dostanete strašný hlad. Až jako další si všimnete, jak je celý snímek přeslazený, naivně dětinský, ale přesto velice pohodový a vcelku zábavný.

Voda pro slony (2011)

Krásná podívaná s jako vždy výborným elegantním záporákem Waltzem a okouzlující artistkou Reese. A dokonce i na to upírský pako se dalo koukat. Nádherný závěr a výborné cirkusové choreografie dělají z Vody pro slony nadprůměrný snímek, který pobaví. Ale jednou vidět je tak akorát.

Gympl (2007) odpad!

Po letech viděno znovu a stačí mi jen říct: Jak mohl někdo tohle schválit a pustit do televize bez obří dávky drog a vodky podávané nitrožilně?

Crossover (2006)

Podprůměrný film se slabým dějem, špatnými herci a průměrnými streetballovými akcemi. Slabota, 2 hvězdy jen díky finálnímu zápasu.

Nouzový východ (2008)

Snad ještě více emocionální zážitek než často spojovaná Americká krása. Zpočátku idilický příběh se přetvoří do vyhrocených situací nefungující rodiny, které dokáží zasáhnout a přejete si, abyste takové situace nemuseli nikdy zažít a řešit. A poté velice silný konec podkreslený jednoduchou, ale výraznou skladbou, po kterém cítíte zármutek ještě během titulků. Výborný film, ale musíte mít na něho náladu.

Šmoulové (2011)

Jak se dalo čekat, hlavní důvod příjmů Albertu v minulém roce to projel na plné čáře. Trapné narážky na Pána prstenu, Neil Patrick co ze sebe dělá idiota a navíc ta příšerná písnička, kterou si ti modří šotci neustále zpívají. Dvě hvězdy dávám jen a pouze za Gargamela, který místy tak strašně hlásil, že jsem se málem provalil bokem.

Nedotknutelní (2011)

Pohodový a na Francouze i povedený snímek, který ve mě sice zanechal nějakou stopu, ale do Topky to není ani náhodou. Jinak v kostce hlavní 2 představitelé výborné výkony, osobně se mi více líbil pan Cluzet a dokonalý instrumentální soundtrack. No a samozřejmě ten nekompromisní černý humor (to ovšem není narážka na Afrofrancouze v hlavní roli). Přesto tomu něco chybělo... možná že celý příběh byl až moc jednoduchý a přímočarý. Kdybych měl dát pátou hvězdu tak jedině za zvuk motoru jejich Maserati.