Moje krásná učitelka (2011)

Film, který neurazí, ale bohužel také ničím nezaujme. Příběh je až příliš jednoduchý, bez jakékoli zápletky nebo čehosi podobného. Jediné velké plus vidím v soundtracku a v jako vždy výborném Hanksovi, který dodává snímku pohodu. Vtipných scén sice není hodně, za to lepší jsou když se k nim dopracujete. Celkově povedená uvolňovačka, ze které by se ale dalo vydolovat víc.

Jana Eyrová (2011)

V porovnání s výborným snímkem z roku 1996 musím vyzdvihnout krásnější výpravu, zato poukázat na horší scénář. V celkovém součtu jen o kousíček lepší než již zmíněná adaptace, ale asi jen kvůli finální scéně.

Určitě, možná (2008)

Nádherný příběh podaný krásným způsobem a ještě lépe zakončený. O 100% jinde oproti klasickým romantickým komediím. Jen škoda, že je jasné s kým nakonec Ryan skončí, ale to mi na spokojenosti neubere. Originální, zábavné a plné lásky.

Hulk Vs. (2009)

První část s Wolverinem přesně splnila moje očekávání. Bylo to syrové, plné krve, akce a vtipu. Jen bych vynechal zbytečnou linii Loganových potíží s armádou a vydal se cestou surové akce v horách jeden na jednoho. Jinak otevřený konec je podle mě ideální řešení pro tento příběh. Samostatně lepší 4 hvězdy. Ve druhé části s Thorem to už bylo o poznání horší. Nudné pasáže, špatný příběh a příšerný scénář. Vyzdvihnout můžu jen pěkné akční scény, které ovšem postrádaly surovost první části. Ještě že se tvůrci rozhodli pro krátkou stopáž. Samostatně lepší 2 hvězdy. Celkově potěší výborná animace obou dílů a příjemný soundtrack, jen ta nevyváženost zamrzí.

Superman: Soudný den (2007)

Výborný příběh (ze všech komiksových animáčů, které jsem viděl rozhodně zatím nejlepší). Podkreslený jednoduchou, na první pohled lacinou animací, která se ale k temnému stylu filmu celkem hodila a povedeným soundtrackem. Nejlepší Supermanský počin, jaký můžete vidět.

Šípková Růženka (2011)

Nevím, proč se rozčilujete, že ten film je výborný a že ho nikdo nechápe. Jenže film, který se tváří skandálně a snaží se mít nějakou vyšší myšlenku, ale ani jedno z toho nemá je prostě špatný. Navíc proložený milionem naprosto zbytečných, hloupých a hlavně nesmyslných scén. A plochá nahá Emily s haldou jiných nahých žen s opravdu ošklivými přednostmi jen doplňují nevkus tohoto snímku.

Auta 2 (2011)

Malý kluk ve mě, který si hraje s autíčky a na agenty slintal blahem. Osobně bych řekl, že druhá Auta jsou povedený kousek narážející na tuny agentských materiálů jako Bondovky nebo Mission Imposible, což mi výborně sedlo. Bohužel příběh jako takový je předvídatelný a obyčejný. A podle mě je spoustu scén pro děti (jakožto hlavní publikum Pixaru) naprosto nepochopitelná a nestravitelná. Kdyby byla dvojka Aut od jakéhokoli studia dal bych asi 5 hvězd, ale na Pixar je to slabší, než jsme zvyklí.

Pýcha a předsudek (2005)

Kvalitně provedený snímek, bohužel se slabou zápletkou a příběhem, který místy opravdu nudí. Navíc u romantického filmu bych čekal, že mě chytí u srdce a možná ukápne i nějaká ta slza, nestalo se. Nicméně zručnou prací herců a režiséra se mnoho nedostatků vykompenzovalo. Jen těsně pod 4 hvězdy.

Ultimate Avengers 2: Konečná pomsta II (2006)

Animace si udržela kvalitu, změna režiséra není vůbec znatelná. Tentokrát žádná z postav není nijak vydařená (narozdíl od výborného Hulka v prvním díle). Navíc spoustu nelogických prvků. Naproti tomu příběh je o dost lepší než u jedničky. Celkově jen o kousek slabší než předchozí díl.

Pařba v Bangkoku (2011)

Vegas mělo všechno co má komedie mít, skvělé tempo, vtip a absurdity. U Bangkoku se o to tvůrci snažili, ale nedosahují ani čtvrtiny kvality jedničky. Všechny povedené scény jsou okopírované z jedničky, všechny ostatní scény jsou prostě špatné. Celkově velice trapné a zbytečné pokračování výborné komedie.