U-Turn (1997)

Taková přehlídka toho, jakou může mít člověk smůlu během jediného dne. Výborní herci a především dokonalý střih dokázali vyhnat průměrný scénář plný absurdit (nebo to tak v USA opravdu chodí, což by mě asi ani neudivovalo) ve vcelku zábavný film.

Sezení (2012)

Film, který asi nebude úplně pro každého. Osobně jsem se na něj moc těšil a nebyl tak úplně zklamáním, ale čekal jsem mnohem silnější příběh. Herecky perfektní, povedené dialogy a solidní režie. Jen jsem čekal větší nápor na emoce. Slabší 4 hvězdy. Jo a Helen Hunt to i ve svém věku v sobě stále má.

Most u Remagenu (1969)

Skvělý válečný film, ve kterém mě nejvíce zaujal koncept pohledu obou válčících stran a také poznávání různých míst z nedaleké Davle. Také se mi líbilo vcelku velké množství vojenské techniky oproti klasickému "zapůjčíme vám na natáčení jeden tank a zbytek si udělejte jak chcete". Herecky a akcí průměrné, příběhem a zpracováním pecka.

Úlovek (2009) (seriál)

Takhle jsem se naposledy cítil po shlédnutí Requiemu za sen, takový ten nával negativních emocí, které vás rozežírají zevnitř. Perfektní scénář, výborná kamera a skvělé herecké výkony všech herců kromě Hardyho. Ten totiž nebyl jen skvělý, ten tady zahrál snad největšího psychopata ever, rozhodně jeden z nejpůsobivějších výkonů, jaké jsem kdy viděl. A že se vždy snažím psát spisovně a slušně, tak tohle byl fakt kurevskej nářez.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Trvalo mi asi 10 let než jsem dokázal ocenit genialitu tohoto seriálu. Dokonalé postavy (především Rimmer) a úžasný britský humor jsou jen špička ledovce kultovnosti tohoto seriálu.

Velký útěk (1963)

Z počátku jsem byl na rozpacích z toho, jak "přátelští" byli nacisté ke svým vězňům. Až po hodině mi vlastně došlo jak moc ironicky je tento film natáčený a s tímto zjištěním mě ohromně překvapilo, jak vážný dokáže i přesto všechno být. Úžasné obsazení snad ani nemusím připomínat, ale ta úplně nejúžasnější věc je to, že celých 170 minut uteče opravdu rychle a člověk se ani nestihne nudit. A to je ve filmu, kde se jen kope tunel opravdu megalomanský výkon.

Kam orli nelétají (1968)

Kdyby si scénárista neudělal z němců takovou srandu a neudělal z nich totální idioty, kteří neumí střílet, běhat, řídit a uvěří každé kravině, kterou jim kdo namluví, byl by to výborný film se skvělou zápletkou plnou dvojtých agentů a slušné akce.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Jelikož se mi nikdy příliš nelíbil Burtonův styl v animovaných filmech, je tohle můj první (aspoň myslím) pokus názor změnit. Stop-mo animaci mám rád, a tady je velmi vydařená. Příběh samotný je jednoduchý a roztomilý, krásně popisující přátelství mezi psem a člověkem, které může být mnohdy to nejkrásnější. Vlastně nevím co vytknout, jen prostě ta temně hororová atmosféra, černobílé provedení a prostě všechno, co typizuje Burtonovu animovanou tvorbu je mi cizí. Barevně, více vtipu a méně Burtona a bylo by to lepší.

Memphiská kráska (1990)

Po cca deseti letech jsem se vrátil k jednomu z nejoblíbenějším filmů mého dětství. A můžu říci, že jako jeden z mála neztratil nic na své kráse. Příběh je jednoduchý a přímočarý, nečekejte žádné zvraty ani přílišná dramata. Herci jsou velmi přesvědčiví a krásný old-school soundtrack dodává příběhu nádech nostalgie. Jeden z nejlepších oddychových válečných snímků.

R2-D2: Beneath the Dome (2001) (TV film)

R2 s životním příběhem ála Charlie Sheen. Asi nejvtipnější "dokument" od tvůrců vesmírné ságy. Pecka.