Travička zelená (2008)

Pineapple express, takověj matroš, že byste si ho narvali do nosu, abyste ho mohli dýchat. Dokonce takovej, že byste se s nim nejraději mazlili. No a pak trochu crossjointů, střílšní a Daewoo Lanos kill a dostanete nadprůměrnou huličskou komedii, která dokáže slušně pobavit.

Spy Game (2001)

Velmi zdařilý ikdyž místy utahaný film, který zaujme zajímavou flashbackovou koncepcí a skvělou dvojicí hlavních postav. Za zmínku stojí také perfektní soundtrack a zdařilé akční scény. Těch je bohužel jen pár a většinu snímku se jen mluví, což by normálně nemuselo být na škodu, ale tady bylo. Všechno však zase vyrovnalo dokonalé zakončení.

Legendární parta (2012)

Trailer jsem neviděl, čekal jsem docela průměrnou blbinu pro děti, a nakonec jsem byl naprosto u vytržení. Nevěřil bych, jak tenhle nejklasičtější příběh dobro vs. zlo může být nápaditý ale jednoduchý, dětský ale temný, zábavný ale i k zamyšlení. Animace byla jedna z těch nejlíbivějších, jaké jsem doposud viděl a i ty stupidní americké postavičky si nakonec musíte zamilovat (z nich vyzdvihnu především Sandmana a jeho krásné provedení plné velmi originálních nápadů). Pro mě po Ralphovi animák roku 2012.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

O míle lepší než idiotské Olympijské hry, bohužel pořád stejně slabé a pro úžasné animáče a komixy skoro až ponižující. Díky bohu se film víceméně držel předlohy. Nevím proč mají scénáristé dnes ten trend, že všude musí být milostná zápletka, ale budiž. Potěšilo pár roztomile hloupých odkazů na jiné filmy (Star Wars, Clockwork Orange, 300 ...). Škoda, že nejvtipnější věc na celém filmu byl dabing anglického přízvuku, který byl (především u postavy Jaxitaxe, jinde tak patrný bohužel nebyl) natolik stupidní, že se mu nedalo nesmát. O soundtracku jako vystřiženém z teenage komedií ani nemluvím, plus jsem velmi postrádal nějaké to létání Římanů vzduchem, kterého bylo až příliš málo. Celkově opět velmi slabé a až na pár momentů nepříliš zábavné.

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Amatérský Jason Bourne s mnohem více přitažlivým hlavním hrdinou, Slušným příběhem a skvělým Samuelem L. Bohužel jsem neviděl posledních 5 minut protože jsem usnul :-D ale zbytek mě velmi bavil. Kdo chce vidět zábavné akční béčko s nějakou tou střelbou na bruslích, skoky z okna s plameny v zádech a spoustou vykouřených cigaret má vyhráno.

Road Trip (2000)

Jak si tady každý pochvaluje, že to není typická teen komedie plná koz prdelí a zvratků, tak mě to možná i chybělo. Tady bylo zase příliš málo takových scén a tudíž to místy bylo takové přiblblé a nudné. O míle horší než podobný Eurotrip.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Epický, impozantní válečný film, který spíše místo tradičního poselství přinese spoustu výbuchů krve a střev. Dokonalá režie s perfektní kamerou a fantastickým zvukem dělají z Black Hawk Down jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl. A hvězdné obsazení (tudíž nadprůměrné herecké výkony) jsou už jen třešničkou na tomto dortu ze střelného prachu, olova a slz.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lucasovi se podařil zázrak, dokázal udělat další film SW, který se dá kvalitou srovnat s původní trilogií. Navíc se mu povedlo udělat tak epické přemostění k událostem epizody IV, v jaké jsem ani nedoufal. Vše dává smysl, vše do sebe perfektně zapadá. Samotná atmosféra je naprosto fenomenální, především rozkaz č. 66 a přechod Anakina na temnou stranu, scénáristicky dokonalé, režijně výborné a dokonce i herecky velmi kvalitní. Lucas si po dvou odfláknutých dílech napravil reputaci zpět na toho machra, který vymyslel/natočil nejlepší ságu všech dob.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Postupem času rozhodně nejhorší film z celé ságy. I když nedokáži moje milované Star Wars hodnotit jinak než 5*, tady mám silné nutkání tu jednu ubrat.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Jednoduchý, roztomilý, slušně natočený snímek, který potěší všechny od fandú romantických komedií až po scifi. Příjemně překvapí výkony pro mě neznámých herců a zručná režie. Bohužel místy nezajímavý až nudný, tudíž víceméně průměrný.