Odstřelovač (2007)

Cynismus o kterém si můžete nechat jenom zdát. Scénář, který sice moc nevypovídá, nelogické situace, nad kterými budete kroutit hlavou, přesto nejsem nespokojený, zejména provedení je solidní. Pokud nad tím nebudete moc dumat je to na jedno vzhlédnutí jako dělané.

Ledově ostří (2007)

Svěží komedie, která si nebere servítky. Bruslařčina nakonec může být více než jen zajímavým a zábavným sportem. Na filmu je znát, že se důvtipem a nadsázkou nešetřilo. Zejména oceňuji choreografii jednotlivých vystoupení. :-)

Hlubina (2002)

Tísnivá atmosféra ponorky amerického námořnictva kdesi v Atlantiku? Ale kdeže, napětí je poskrovnu, možná jen občas nějaký ten duchařský obrat, který se divákovi snaží poodhalit o co vůbec v příběhu jde. Možná vás i napadne, že nehoda není náhoda. :-) Každopádně sebevražda viníka celé lapálie na konci příběhu mě překvapila, očekával bych od něj jinou reakci.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Sympatická rodina opět na scéně, tentokrát ovšem v celovečerním provedení. Ekologická tématika je pojata vtipně a já se několikrát opravdu nenuceně zasmál. Nesmím zapomenout na velkou spoustu narážek. Pro fanouška seriálu milé překvapení.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Velmi slabé pokračování už tak slabého úvodního filmu, které aspiruje na do „dohnat a předehnat“ první díl bohužel se mu to očividně nedaří a laciné vtípky spolu s prostinkým dějem, mu očekávaný rozlet hatí.

Pravda zabíjí (1999)

Celkově se mi film líbil, jen jsme měl pocit, že je trochu zdlouhavý. Herecky Eastwood nezklamal. Film se podle mě bohužel nevyhnul určité naivitě, zejména v závěru. Celkem vtipně vyřešili to, že pravý vrah je vlastně dávno po smrti a proto nemusí teta poslat na šibenici vlastního žijícího synovce, ale s tím náhrdelníkem v televizi to bylo podle mě dost laciné. Buď jak buď, za vzhlédnutí to stojí.

Robot Jox - Zápas robotů (1989)

Jako malý jsme z toho měl takové „malé vánoce“. Boje robotů, dvou znepřátelených korporací byly mým prvním setkáním s mechy. Po letech musím říct, že to má své kouzlo. Určitě to mohli natočit lépe, ale ve své kategorii film moc konkurenci nemá, takže můžeme být vděční i za to málo, co je.

Angel-A (2005)

Jsem na pochybách jak ohodnotit tento film. Měl bych se postavit do řady nespokojenců, kteří zde film odsoudili a nebo ho hájit? Je to těžké rozhodnutí v tomto případě. Mnoho protikladných pocitů mi neusnadňuje rozhodování, ale přesto se zatím dočasně, nebo snad trvale, přikloním k neutrálnímu hodnocení, tři hvězdy. Hlavně námět, herci a kamera mě táhnou výše, bohužel tady máme určitá hluchá místa, ne úplně dobře zvládnutý děj a hlavně pro mě neuspokojivý, snad bych mohl napsat i naivní závěrečnou scénu na mostě. Přesto však myšlenku o hledání vlastní sebeúcty a cesty k sobě samému hodnotím jako velmi podmětnou.

Transformers (2007)

Po dlouhé době opět velmi dobře udělaný film, který se diváka nesnaží „opít rohlíkem“. Velkorysé provedení, které diváka nejenom pobaví, ale i potěší svým spádem, zejména na konci filmu. Z mého pohledu vidím slabiny zejména v dějové nedomyšlenosti, která mě často mírně rozladila. Zároveň si pak myslím, že celý film je zaměřen spíše pro menší diváky a to zejména vzhledem k ději. Ovšem ty vtípky stojí za to.

15 minut (2001)

Dějově velmi slabý film, který ode dna odráží jenom individuální výkony některých herců. Vlastně by se dalo říct, že jenom Karla Rodena. Ten je v roli psychopata vážně "sympatický". Jinak je film ovšem velmi nudný.