Není kam utéct (2011)

Začalo to vcelku sympaticky, ale čo z toho spravili tvorcia potom! to už bola len nejaká strieľačka, každý strieľa na každého. A navyše spraviť zo Srbov doktorov Mengelovcov a navyše že v Kosove, to chce riadnu neznalosť.

Alyce Kills (2011)

Spočiatku to ani na horor nevyzerá. Alicka sa nám trápi, je to lúzer, ktorého každý využije (či zneužije). Ani jej najlepšia kamoška nie je iná. A navyše, keď ju v drogovom opojení zhodí zo strechy, stratí aj túto oporu. Tak sa ešte viac oddáva drogám a platí za to svojim telom. No všetkého stačí. Potiaľto je to dosť nudné, ale keď sa nám Alicka naštve, ide ako tsunami a ťažko ju zastaviť. A záverečná veta, keď sa vráti do bytu celá od krvi a policajti len nechápavo pozerajú: "Čo je?" ma totálne dostala

Smrtící kruh (2010)

Ťažko o tom napísať viac ako že to bolo slabé. Herecké výkony pod psa, celé to bolo nedomyslené, no škoda slov.

A Brush with Death (2007) odpad!

Od úvodu až po záver totálne nepozerateľné.

Halloweenská noc (2006)

Dalo sa na to pozerať. Síce málo originality, ale stále sa tam čosi dialo, sekerka triafala svoje ciele. Záver rovnako tak klasika.

Věc: Počátek (2011)

PR obrovské, ale samotný film slabina. Od hororu poriadne ďaleko, nelogičnosti ako na bežiacom páse. A to, že by na Anktartíde bolo tak okolo nuly, plus čosi navia a deň a noc sa striedala ako na rovníku. Slabota

Penězokaz (1961)

Pomerne komplikované, prešpekulované na úkor dynamiky deja. Siegfried Lowitz hrá, tuším prvý krát, vo wallaceovkách kladného hrdinu. A hral to zle, nedôverihodne. Hellmut Lange bol na tom ešte horšie. Z biedy to ťahala akurát Karin Dor. Štek Eddiho Arenta bol príliš krátky, aby dokázal toto dielko oživiť.

Jméno růže (1986)

Knihu som nečítal, ale rozhlasové spracovanie áno. Film si knihu Ecca ešte viac upravil, niekde aj totálne zmenil (záver), ale to aj tak nevadí. Toto je priam hororová klasika, aj keď to vlastne horor ani nie je.

Smrt a kremace (2010)

Tento horor ma bavil a navyše do postáv zabijákov boli obsadení sympaťáci, tak prečo raz nedrukovať druhej strane. Krvavé scény boli podarené, isto, kto chce nájde aj nedostatky.

Žid Süss (1940)

Nebudem hodnotiť film, pre jeho idey a propagandu. Takých filmov čo čosi propaguje je veľa. Herecky je však zvládnutý veľmi dobre (až na novomanžela Fábera), slušné na svoju dobu sú ako exteriéry tak i interiéry. Keby to nebolo o židoch, kľudne sa tam nájdu i naši súčasníci. Pre peniaze a moc i cez mŕtvoly.