Fontána (2006)

vraví sa, že medzi genialitou a debilitou je ťažko určiť hranicu. uprostred filmu som si zúfal, že je debilný, no pri záverečných titulkoch som už bol presvedčený o jeho geniálnosti. asi tak to bolo aj s Einsteinom, ktorý ako dieťa nerozprával, v škole prechádzal len zo súcitu kantorov a napokon ako univerzitný profesor prišiel s doposiaľ nevyvrátenou teóriou relativity. Neveril by som, že je možné tak zložito podať prostredníctvom troch prepletených príbehov tak jednoduchú myšlienku - nesnažte sa hľadať liek na nesmerteľnosť lebo jeho hľadaním premárnite celý život. veľmi zaujímavé, romantické a zároveň zamysleniahodné

Líbáš jako Bůh (2009)

celkom dobre som sa bavil a od zhliadnutia filmu sa musím kontrolovať, aby som aj ja nepoužíval chytľavú hlášku: Na to Ti sere Bílý tesák! vo filme síce absentovali vtipy, ale predsa bol komédiou a myslím, že sa dobre zasmejú všetci, ktorí si rovnaké situácie zažili na vlastnej koži. vo chvíli, keď pošlete pikantnú sms nesprávnej osobe, keď si vašu šteklivú e-mailovú korešpondenciu prečíta manželka... vtedy nikomu rozhodne nie je do smiechu, ale vidieť v takejto situácii iných aspoň mňa škodoradostne pobavilo a možno ma rozosmiali vlastné spomienky a film mi len pomohol vybaviť si ich

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

tak ako Švejk zvolal: "Co blbnete, vždyť jsou tady lidi?!", tak aj Manech mal úžasnú hlášku: "Štěstí, že nás odsoudili a nebudeme tu až do konce. Takhle se můžu vrátit domů hned po popravě." Klobúk dole pred týmto francúzskym filmom z prostredia prvej svetovej vojny. Čakal som, že frantíci tu ukážu zverstvá nemčúrov, no o to väčšie bolo pre mňa pekvapenie, keď začali sebakriticky špiniť do vlastného hniezda. Detektívny príbeh mi síce unikal, ale len kvôli tomu, že som všetkú pozornosť venoval úžasným obrazom a strhujúcim scénam. jednoducho paráda, čas strávený sledovaním tohto filmu ma rozhodne obohatil

Hedvábná cesta (2007)

nuda, neskutočná nuda. pozrel som si to kvôli Keire Knightley, ale tá sa tam napokon mihla len v niekoľkých záberoch a zvyšok filmu bol, hm, vlastne ani netuším o čom. v pamäti mi utkvela len scéna, kde sa Keira miluje, inak to bolo bez iskry, bez vášne, romantika ako bizón, hlavná postava tam stále chodí z Francúzska do Japonska po vajíčka priadky morušovej, navyše netuším prečo cez Moravu, veď košicko-bohumínska magistrála v 60. rokoch 19. storočia neexistovala, napokon ani transibírska magistrála, ale to je jedno, pre mňa to bolo dosť nezáživné. čakal som ázijskú exotiku, aká bola v Poslednom samurajovi alebo Gejši, no nemôžem mať každý deň Vianoce

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Mrtvá nevesta Tima Burtona bola rozkošná, videl som ju trikrát a rád si ju ešte niekedy pozriem znova, no Sweeneyho Todda už nikdy, rozhodne nie! Príliš veľa krvi, zbytočne mnoho vrážd a najmä myšlienka mletia ľudí, pečenie koláčov z mäsa cudzincov, tak to už bolo príliš. Burton to tentokrát prestrelil a tento muzikál nezachránia ani perfektné kostýmy, kulisy, prostredie, herci, fuj, to všetko už načuchlo smradom zo spálených mrtvol. Chýbal mi tam zvrat, nejaká búrka, po ktorej vyjde slnko. Od prvej do poslednej minúty to bolo depresívne, nič len pochmúrne monotónne spievanie a aj to len za dve *

Sejmi je všechny (2007)

skrížením MacGyvera a Terminátora vznikla táto lahôdka, ktorú som zhltol ako jednohubku. Síce vo mne výraznejšiu spomienku nezanechala, ale akčné scény ma bavili jedna za druhou a rozhodne to bol dobrý film na pondelkový večer, keď v telke nič nebežalo a ja som mal mizernú náladu kvôli bolesti v krku a neustálemu smrkaniu. Na chvíľu som zabudol na realitu a fandil dobrákovi Smithovi, viac než našim hokejistom na olympiáde. Clive Owen je bez debaty tá najsprávnejšia voľba na tvrďáka chrúmajúceho mrkvu :)

Tančím, abych žil (2006)

Chcel som oddychovku typu Smiem prosiť?, no po pár sekundách som vedel, ktorá bije, snáď to mal byť pokus o remake filmu Pánu učiteľovi z lásky alebo filmu Nebezpečné myšlienky, no vyšlo z toho len čosi neidentifikovateľné za 2*. Ani sa mi nechce veriť, že ide o príbeh podľa skutočnej udalosti. Spojené štáty sú najlepšie, najsilnejšie, najúžasnejšie, ale že by beznádejnú bandu farebných looserov, ktorí medzi hraním basketbalu, strieľaním ľudí a počúvaním hiphopu učili tancovať Na krásnom modrom Dunaji, tak to je rovnako neuveriteľné ako to, že Dunaj bol niekedy krásny modrý.

Prázdniny (2006)

Mal som chuť na komédiu, ale dostal som len romantiku, takú čo brnká na city, nerozosmeje, no aspoň neublíži, dokonca si viem predstaviť, že si niekedy tento film ešte raz pozriem, ak na neho náhodou narazím v telke a nič iné nebude. Vlastne som sa raz aj dobre pobavil, i keď to nebolo filmom, len som si predstavil po scéne, kde opitý Jude Law stratí kontaktné šošovky, že by takto hral aj odstreľovača v Nepriateľovi pred bránami. S tou opicou by to hádam šlo, ale s tými okuliarmi by asi netrafil ani tank :) Myslíte, že aj na Slovensku by sa dal s niekým vymeniť byt na dovolenku? Nie je to zlá myšlienka, vypadnúť zo stereotypu, zabudnúť na každodenný všedný život, v ktorom sa pokazí všetko čo sa dá, zmeniť prostredie, ľudí, život...

Zlodějíčkové (2007)

Tlačenica na zastávke, rýchle predanie peňaženky komplicovi a potom už len hnev a beznádej, vybavovanie nových kariet, behanie po úradoch kvôli dokladom. Nie, ani po tomto nudnom filme nezmením názor a nezačnem vreckárov ľutovať pre ich ťažký život. Film ma nedokázal zaujať, ku koncu som ho už vlastne nepozeral, ale počúval, nechal som ho pustený, no surfoval som po recenziách a hľadal tip na nejaký lepší film, čo bolo dosť jednoduché, pretože od tohto snímku je lepšie takmer hocičo

Hra s nevěrou (2005)

Práve som dopozeral tento thriller a som spokojný na 4*. Prvé minúty ma neupútali, tak som si šiel urobiť do kuchyne večeru, postavil vodu na čaj, zvažoval som, či si nepozriem niečo zaujímavejšie, ale keď som začal jesť bagetu tak ma dej začal postupne vťahovať. Premýšľal som, čo by som robil ja? Priznal by som sa manželke, že som jej neverný s Jennifer Aniston. Čo by som si vybral, čo je menšie zlo, povedal by som, že som jej chcel zahnúť s inou ženou alebo by som sa radšej nechal vydierať a platil za mlčanlivosť grázlovi, ktorý ma prepadol a zmlátil skôr, než som si stihol s Jennifer užiť? Nechcel by som byť v koži Cliva Owena a už vôbec nie posledných 15 minút filmu, vtedy som si potreboval odskočiť na záchod, ale gradujúce napätie mi nedovolilo stlačiť pauzu, musel som vydržať a oplatilo sa, vyvrcholenie drámy bolo chutné, Božie mlyny melú pomaly, ale isto!