Na samotě u lesa (1976)

Krásné, úsměvné, romantické, naivní, nezapomenutelné, legendární, hláškama nabité.... To víte, to máte tvárnice, cihly, trámy, šindel, štěrk, písek, vápno, cement, obklady, dlaždice, okna, dveře, ........ Kdo neviděl neví!

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Co si představit pod názvem filmu V kůži Johna Malkoviche? Vůbec jsem nevěděl, než jsem si koupil v trafice DVD a doma zasunul do mechaniky..... Totální úlet všech úletů, komedie, která ukazuje co by se stalo, kdyby se nýmand dostal do pozice (kůže) úspěšného člověka a totálně mu předělal život s tím, že si to daný člověk uvědomuje, ale může s tím něco udělat asi jako někdo, kdo je v komatu, vnímá, ale nemůže promluvit. Prostě totální masaker divnejch situací, zvláštních dialogů a "fetování převtělování". Trvalo mi téměř deset minut než jsem poznal, že ta zvláštní Cusackova žena je Cameon Diaz. Taky mi trvalo pár dní než jsem se z tohoto nevšedního zážitku dostal..... Pak jsem si to pustil znova a říkám - fakt dobrý!!!

Příště budeme chytřejší, staroušku! (1982)

Průměrná československá komedie z éry komančů. Nic super přavratnýho, klasický komunistický vochcávky vymejšlený hlavně proto, aby se dalo nějakym způsobem přežít a na práci se řádně máknout nemuselo. Hold budování socialismu taky přinášelo ovoce v podobě vysávání státních finančních a materiálních prostředků - dnes to však není jiné, jen se řekl bych, rozkrádá v daleko větší míře, je to vokatější a každýmu u řitě!!!

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Megavtipná komedie s nezapomenutelným Bolkem Polívkou, který jako by se pro ztvárnění vesnického blba a opilce narodil. Takové charaktery může hrát opravdu jen velmi dobrý herec a jím rozhodně Bolek je.

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

Geniální animák, ve kterým hlavní hrdina udělá fašírku z každýho, kdo ho jen trochu nasere. Rozhodně nepouštět dětem - už by je na kreslenej film asi nikdo nedostal a před spaním byste je museli uklidňovat čtením z Mein Kampfu.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Velice originální a neotřelý majstrštyk. Scénárista a režisér nejspíš pocházejí z trochu jiné galaxie než mi ostatní smrtelníci, tudíš se toto veledílo turecké filmové kuchyně může někomu zdát jako škvár a hodně špatná nekomediální parodie na pár známých filmů. Ale nenechme se mýlit. Vše je originál od začátku do konce, všechny ty záběry z hvězdných válek, hudba z Indyho, i ty stále opakované těžko uvěřitelné souboje s přerostlímy mončičáky a týpky, co připomínaj špatně zrekvizitovanej koncert Slipknot apod. Prostě super scifárna u které se člověk jen těžko může nudit. Skutečně, nic takového jsem nikdy nikde neviděl a doufám, že budu mít tak neskutečné štěstí, že už taky nikdy neuvidím. Jinak jako už když jsem se na začátku rozhodoval kolik dám, tak 10/10 pro mě byla jasná volba!!!

Pan Nikdo (2009)

Film do jistý míry zajímavej, tato míra je ovšem dost krátká. Zdá se mi, že to bylo docela dlouhý okecávání ničeho a taky tam byly žvásty o ničem, vlastně už ten týpek Nikdo je toho důkazem. Ne, teď vážně, byl to pokus o natočení fakt cool filmu, ale to se očividně nepovedlo. Příběh je už docela ohranej song, celý jeho zpracování je dost nepřehledný, rozházený, moc nápadů na sobě, celý je to dost klišoidní. Zdá se mi, že tvůrce chtěl aby se to nějakým způsobem tvářilo jako umělecké dílo a to je to, co mi na tom vůbec nesedí. Vizuální stránka super, ale ta omáčka kolem toho mi připomínala hnědej řídkej produkt. 1 hvězda za vizuálno, další za Jareda. Víc fakt nedám!

Krajní meze (1995) (seriál)

Pokaždé, když v pátek večer (zpravidla po desáté) měli v telce dávat seriál Krajní meze, tak jsem byl už několik hodin před tím napjatý. Měl jsem takovej ten pocit natěšenosti a hrůzi z toho co příjde zároveň. Byl jsem malý chlapec a tento seriál jsem v té době bral jako vrchol toho, co z hlediska hororové tvorby snesu shlédnout bez toho, aniž bych se posral do gauče. V té době bych dal určitě 10/10. Dnes s odstupem času mi to samozřejmě až tak děsivě děsivé nepřijde, ale to mysteriozno je zde určitě hodně vpředu a kvalita seriálu je neoddiskutovatelná. Už jen ten začátek s hlasem pana Lukavského.....brrrr, ještě teď mam kachní kůži.

Hluboko v lesích (2000) odpad!

Děs a hrůza sálající z tohoto kinematografického pokusu nespočívá v jeho děsivé atmosféře, hrůzostrašných záběrech nebo snad ve věčném nevědomí toho, kdy někdo někoho zabije obzvlášť zákeřným způsobem. Ne, opravdu ne. Ta hrůza spočívá úplně v něčem jiném - je to to děsivé provedení celého příběhu. Neřikám, že z takového scénáře by se snad dalo vyprodukovat něco jako film na pět hvězd, ale tohle? To bylo opravdu přehnané, přehnaně nehororový horor s opravdu špatnými hereckými výkony, jo a ten režisér by si měl nasrat na svůj diplom ze školy. Šílená, ale opravdu nehorázná nuda zkloubená s pocitem marnosti z francouzké hororové produkce a totální nechutí tenhle rádoby horor dokoukat ve mě převládá i po těch několika letech, před nimiž jsem měl tu smůlu toto cosi divného vidět. Nikdy více!!!!

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Průměrná komedie, která dokáže určitě místy pobavit, ale je to klasickej průměr. Spousta kravin sázenejch do děje je celkem zábavná, ale čeho je moc, toho je příliš. Nečetl jsem knihu a ta je podle lidí kteří jí četli daleko lepší, tak si to možná taky přelouskám....