Matrix (1999)

Rozhodopádně vynikající myšlenka, nápad na takovéto zpracování světa, život v Matrixu, je výborný. Ale moje chvála zůstane jen u námětu, zbytek se mi až tak nelíbil a rozhodně bych z toho nedělal kult. Špatně natočený to asi není, herci hrajou taky asi co můžou, ale mě to celý příjde dost průměrný na to, aby to bylo hodnocený tak sviňsky vysoko. Od půlky jsem se začal tak drsně nudit, že jsem fakt přemýšlel o odchodu ze sálu (to jsem nakonec zavrhl páč jsme chtěli jít po skončení ještě na pívo). Párkrát jsem to ještě potom viděl, ale jinej, než původní dojem to na mě neudělalo. No a ty další díly, co to mělo bejt?!?! Nuuuudaaaa

Sedm (1995)

Horor to teda skutečně není, co si budem povídat, ale krimisrajler jak má bejt to jednoznačně je. Ponurá atmosféra se táhne celým filmem a vůbec nedává prostor k "odpočinutí" si od toho všudypřítomnýho morálnímu hnusu, který čpí z každého póru kůže Kevina Spaceyho. Cajti tady prostě nemaj, ač se kurevsky snažej, vůbec žádnou šanci. Ten mordýř si snima pohrává jak malej kluk s vláčkama a jen tak si je vodí po trati. Nápad se sedmi smrtelnými hříchy se opravdu povedl, dávalo to tomu opravdu takovej ten punc echt humusu... Je to stylová kriminálka se svělým hereckým obsazením a výbornou režií a myslim si, že do první desítky rozhodně patří. Nic naplat, po shlédnutí mi z toho dobře nebylo a zanechalo to ve mě pocit toho, že si to musim za čas dát znova.

Xena (1995) (seriál)

Super seriál na chvíle, kdy nemáte co na práci, nemáte ani žádnej novej film na shlédnutí a v televizi dávaj jako vždy kulový. Rozhodně společnost Xeny záměrně nevyhledávám, ale když na ni narazim, většinou díl dokoukám a celkem slušně se bavim. Je to docela vtipně podané, z mého pohledu je to celé brané s notnou dávkou nadsázky (aspoň doufám teda). Lucy to celkem sekne a vůbec, většina žen je zde koukatelná a možné proto mě to baví. Rozhodně bych tento seriál nezatracoval, i když kvalitativně je to určitě takovej nějakej průměr. Jo a Herkules je proti tomu totál sračka!!!

Kameňák (2003)

Špatný a starý vtipy naskládaný do filmu. Celej tenhle film je jak nějakej špatnej vtip, ale na druhou stranu, když opravdu nic nečekáte (a ono opravdu nic nepřijde), tak se to dá shlédnout celý. Nikdy víc ovšem opět nepouštět!!!

Pelíšky (1999)

Super komedie vykreslující dobu, kdy se snadno dalo rozpoznat, kdo má silný charakter a kdo je bestiální krysa převlečená za člověka. Nevim, tu dobu jsem nezažil, tak těžko říci do jaké míry je to autentické, ale ze všech možných dobových dokumentů a vzpomínek mých příbuzných bych řekl, že je vysoká pravděpodobnost, že se něco takového dělo. Každopádně je to jeden z nejlepších Hřebejkových filmů, ne-li úplně nejlepší a určitě je to komedie, která patří do top 10 mezi komediemi českými. Např. Jiří Kodet zde exceluje skutečně nezapomenutelným způsobem a i jiní herci jsou zde geniální. Prostě koncert hadr.

Ztraceni v moři (1999)

Ztraceni v moři je docela drsné drama rodiny, která už ani snad nedoufá, že by se jí mohl vrátit před mnoha lety ztracený malý syn. Matka zhrzená celou touto špatnou situací se s tím jen těžko vyrovnává a když už se po letech smiřuje s tím, že syna už asi nikdy neuvidí, tak se ten spratek objeví...... Následuje boj o city dítěte, které několik let vychovává jiná rodina, která se ho samozřejmě nechce jen tak lehce vzdát. Vše dopadne nakonec dobře a jestli nechcípli, žijou šťastným a pohodovým životem dodnes. Prostě průměr.

Absolutní nula (2006) (TV film) odpad!

Tož viděl jsem pár přiblblejch filmů, ale tento kousek je opravdu děsivej. Odstrašujicí příklad pro producenty, kteří by chtěli natáčení filmu svěřit do rukou režisérovy s dawnovým syndromem a ještě tupějšímu scénáristovy. Na tomhle filmu jsem nenašel vůbec, ale vůbec nic dobrého. Vlastně kecám, ten konec byl super, fakt, ty finální titulky byly to nej.....

A-Team: Poslední mise (2010)

Sypačka od začátku do konce, svižná akčňárna plná nesmyslů jakoby z dob, kdy se na filmovým plátně proháněli nasvalený týpci, kteří zvládnou to, čeho se i Superman bojí. Prostě A-Team jak ho známe z televize, ten jak jsme ho měli rádi když jsme přišli ze školy a místo domácích úkolů...... Každopádně zábava, vtipné pokoukání - těch osmi pětek jsem vůbec nelitoval.

Gran Torino (2008)

Nevim jestli má ještě cenu k tomuto skvostu vůbec něco psát, vychválené je to už dost a dost. Jenže já tenhle film už viděl několikrát a stále mám chuť si jej pustit znova!!! To se totiž v mým případě vůbec nestává často, leckdy film i přes jeho dobré recenze a všemožné vyzvedávání ani nedokoukám a nejsem sto pochopit, že se to mohlo někomu líbit, když se mi po půl hodině chce spát i dopoledních hodinách. Tenhle film je prostě masakr od začátku, kdy se seznamujeme s protivným a nesympatickým plesnivkou, až do konce, když se loučíme s jedním z největších bouráků filmovýho plátna panem Waltem Kowalskim (aspoň pro mě). Hrozně moc se mi líbí podání charakteru hlavního hrdiny, pod jeho velmi drsnou a vlasteneckou slupkou, se skrývá prototyp skutečně slušného člověka, který se dokáže bez nějakého okázalého pozérství postavit bezpráví konaného na slabších - i když to znamená pomáhat "cizákům", které vlasně nade vše nesnáší..... Clint dokázal, že ještě rozhodně nepatří do starýho železa, jak na herecké úrovni, tak na úrovni režisérské. Naopak, všichni můžem s napětím čekat, jaká paráda přijde dál. Myslim, že Invictus taky úplně nezklamal (mě ne).

Donnie Darko (2001)

Přemýšlel jsem o pěti hvězdách, důvod kvůli kterému jsem dal nakonec čtyři byl ten, že film jako celkový produkt ve mě nezanechal takový ten svíravý pocit v žaludku, takový jaký bych čekal po skončení filmu tohoto typu. Jinak to je každopádně zajímavý námět na psycho podívanou, králika jsem se chvíly "bál" a Jake zde byl fakt ostrej, hrál jak o život a jeho narušenou psychiku jsem mu věřil celou dobu trvání. Supr filmek, možná je to fakt na pět.