Splice (2009)

Celkem dost nudné sci-fi. Možná kdyby to tvůrci tak neodflákli, mohlo to bejt lepší, ale tohle stálo fakt za starou bačkoru! Nanicovaté drama dvou bláznů - vědců, přičemž to od začátku vypadá, že větší blázen je vědecká samička a v průběhu filmu vyleze na povrch, že sameček je na tom při nejmenšim stejně špatně - ty vole, vždyť m**á mutanta!!!!!

Griffinovi (1999) (seriál)

Tak tenhle seriál mě neskutečně dostal, hlášky, asocice a nápady takovýho kalibru jsem ještě nikde neviděl. Když jsem dostal do ruky první tři série, zkouknul jsem je během jednoho tejdne - přišel jsem z práce, pustil kompa a už to jelo, vůbec jsem se nemohl odrhnout od obrazovky. Hlášky neskutečný, i když něčemu tady v českých poměrech, neznaje všechny americké problémy, nemůžeme rozumět - leccos se dá domyslet. Každopádně tento seriál jen s originálním dabingem, neříkám, že ten českej stojí za hovno, to rozhodně ne, ale není to ono. Nej kreslenej!!!

Memento (2000)

Asi nejlepší film tohoto typu, který jsem viděl. Je to zvlášní skládankovitá bestialita, kterou rozlousknout dá skutečně zabrat a tak no. Nakonec to do sebe zapadne a to je dobře, páč jinak by to nedávalo smysl (kupodivu). Originální a nápadité, herecky dobře obsazené a geniálně zrežírované. Jako fakt dost dobrý!!!

Pianista (2002)

Parádně natočené veledílo o utrpení za nic nemohoucího člověka, člověka který měl život před sebou a ten život mohl být krásný a přínosný. Místo toho se musí vyrovnávat se všudypřítomným opovrhováním jeho osobou, hlavně jeho "nečistou rasou". Výborný výkon Adriana Brodyho, klobouk dolů před jeho hereckým umem, opravdu reálnej žid se všim všudy. Prostě paráda koukat se na něco takovýho, krásné a smutné.

S čerty nejsou žerty (1984)

Krásná pohádka, která pobaví víc generací než jakékoliv jiné dílo už natočené. Vynikající herci mezi kterými bych rozhodně pozvedl v roli kaprála Petra Nárožného, ten byl úplně dokonalej. Pro mě jeden z nejlepších českých filmů vůbec, protože to ztvárnění bylo moc hezké a bylo viděl, že to dělaly lidé, kteří rozhodně filmování rozumí. Prostě lidé rozumní.

Vesničko má středisková (1985)

Nic moc se k tomu napsat nedá, je to uplně nej komedie plná chytrého humoru, takového toho nenásilného, díky Rudolfovi Hrušínskému poetického, krásného. Prostě klasika na druhou a ať se snaží kdo chce jak chce, už nic takového z české produkce nevyleze - ani náhodou!

Obchodník se smrtí (2005)

Děsivá a dech beroucí podívaná je tenhle kousek s Nicolasem Kejdžem a to že to je příběh založený na pravdivých událostech je více než jasné. Takovej je prostě život v těhlech černejch státech, lidi nemaj co jíst, vyvražďujou se mezi sebou jak v nějaký 3D pařbě a my s tim těžko můžem něco udělat. To je jasná věc. Tenhlecten příběh je o šikovnym kšeftmanovi, který ve svém oboru rozhodně umí chodit a díky svým známostem v různých armádách po celym světě dokáže prodávat kvéry a i jinej smrtonosnej arzenál na tuny. Je to kluk šikovná a to, že díky jeho obchodům se dostávaj do těl afrikánů kulky různých ráží ho ani moc netrápí a když už nějakou tu pochybnost přeci jenom má, tak si uvědomí reálnou skutečnost a to takovou, že když to nebude on tak se na tomhle humusnym obchodě bude pakovat nějakej jinej Jurij. Někdo to dělat musí, jako někdo ráno ve tři musí péct chleba a někdo jinej řídit noční tramvaj. Život není uplně lehkej a každej dělá co umí aby přežil a starej Orlov to dělá po svym a rozhodně se mu to vyplácí.....

Travička zelená (2008)

Celkem povedená zhulenecká komedie, první půle mě bavila víc, ten rozjezd byl fakt vtipnej, pak to šlo slušně řečeno do kopru. Výbornej tu byl Franco, tomu jsem tu jeho totální zhuleneckou vymaštěnost věřil - sám nejsem jinej. Celkově se na to kouknout dalo.

Nenarození (2009)

No teda nevim, tohle je fakt divnej horror. Lekačky celkem šly, místy jsem měl co dělat abych si nestřík do textilu, ale to je tak vše, co by bylo tomuto filmku k dobru. Nehrající hlavní představitelka (ta by opravdu měla hrát jen ve hrách vysílaných v rádiu, popř. ve filmech pro slepce), jak tady už někdo napsal některý scény vůbec nenavazovaly na další (možná jsem jen nepochopil sled událostí, možná...), celej příběh byl tak trochu překopnutej - leckdy jsem se i v tak pitomim filmu ztrácel. Na druhou stranu už jsem byl schopen shlédnout daleko větší sračky a tohle se ještě jakž takž dalo. Ale jen jednou proboha!!!!

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Svělý film s ještě lepším hereckým obsazením. Výborná komedie, která se nechá skouknout tisíckrát a stejně nikdy nebude nudit, komedie, která nám dala spoustu hlášek do dnes používaných. Vynikající Sovák je klasika, ale myslím, že Vašek Lohniský tomuto filmu dal ještě víc, Hujer a jeho rodina je prostě nezapomenutelná. "Hujer, Viktor, bratr."