České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Je opravdu, nebojím se říci, kurevská škoda, že to musí být poslední dílo, dnes už skutečně legendární dvojice Smoljak-Svěrák. Kdyby pan Smoljak nezemřel, myslím, že bychom se ještě hodně nasmáli. Škoda konce tohoto lidsky inteligentního humoru v podání jednoho z mých nejoblíbenějších divadel - DJC. Úplný konec to nejspíš nebude, divadlo funguje a stále fungovat bude, však bez přínosu Ladislava Smoljaka to asi nebude úplně ono, ale uvidíme. Podle některých České nebe nedosahuje takových kvalit jako díla předešlá, mě se však zdá, že je určitě na stejné, ne-li vyšší úrovni než některá předchozí. Pravda, Záskok nebo Švestka to není, ale i přes to se zde určitě najdou skvostné perly. Každopádně stojí za to na představení zajít a užít si tohoto fakt originálního a stále svěžího divadla.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Určitě velice dobře udělaný film, kvalitní obsazení, silný příběh likvidace lidskosti, ale.... přišlo mi to celý sladký jak tureckej med ze železnobrodskýho jarmarku, asi to k tomu patřilo, stejně jsem se nemohl zbavit dojmu, že to někdo s tim cukrem přehnal. Pro mě 4 hvězdy určitě, na 1. místo týhle databáze bych to za sebe fakt neviděl. Ale rozhodně to nikomu neberu.

Yes Man (2008)

Jo, supr, vtipné, originální, Jim Carrey, všudypřítomný optimismus.... Parádní oddechovka při které jsem se opravdu nenudil a několikrát i od srdce zasmál. Rozhodně doporučuji všem škarohlídům a pablbům, kteří na svět zírají přes brejle zamazaný černou barvou na rakve a negativismus z nich jen srší. Samozřejmě, že takhle se úplně žít nedá, ale aspoň lehce se pokusit vše neodmítat by mohlo být v některých životních situacích ku prospěchu - ne však vždy, to je recht, třeba když tě kámoš se sebevražednými sklony požádá, jestli by jsi si ním neodpočinul v kolejišti, rozhodně neříkej ANO - taková rada do života (aby furt trval).

Stalo se (2008)

Tak tohle je taky vcelku zajímavý filmek, nápad na vyhlazení otravnejch lidí přírodním přičiněním tu sice před tím určo byl, ale tento způsob a provedení "konečného řešení lidské otázky" fakt nebylo špatný. Na druhou stranu jako celek mi to lehce haprovalo, místy prudce nudilo, jo a na záchod jsem šel a vůbec jsem si to nestopnul!!!!!! Ale rozhodně se to shlédnou dá, chce to mít rád kastrofickej žánr a Marka Wahlberga, no a já ho zas tak rád nemám (Marka).....

Děkujeme, že kouříte (2005)

Geniální!!! Nicka Naylora by musel chtít mít v týmu skutečně každý zaměstnavalel mající problémy propagovat na trhu svoje výrobky z důvodu zdravotní závadnosti (až smrtelné škodlivosti). Týpek, co by vykecal díru do hlavy i bezhlavýmu rytíři, týpek, kterýmu není proti srsti nic, jen aby dosáhl vyššího prodeje firmy, která ho zaměstnává. Velmi zajímavě pojatý filmek, vtipný, ironický a hlavně originální pohled na jeden z největších problémů naší doby. Kouření je skutečně problém, ale ohledně ekonomického přínosu by byl problém, kdyby si lidi zasírat plíce nechtěly!!! To je to, co tenhle film také jasně ukazuje a je tu ještě jedno staré a už asi okřídlené poselství - Kdo kouřil umřel, kdo nekouřil umřel taky!!! Jdu si jednu blafnout....

Svět podle Prota (2001)

Svět podle Prota je opravdu jeden z těch nej filmů které jsem měl možnost zatím vidět, je to velice jemně natočený snímek o muži, u kterého až do samého konce nevíte jestli je skutečně tak mimo jak se vyjadřuje, nebo ví co říká a je jen mimo svůj svět. Kevin zde exceluje na nejvyšší úrovni (jako by to uměl i jinak), Jeff díky tomu, že je také velice dobrý herec, udělal ze své postavy snadno uvěřitelnou záležitost. Nevim, možná je to fakt sci-fi, možná jen vyprávění o pokusech o léčení jednoho velmi prazvláštního blázna, který se vyléčit nechce a místo toho svým charismatem pomáhá skoro každému, kdo to potřebuje i když se to jeho ošetřujícímu v zásadě moc nelíbí...... Mě osobně se to moc a moc líbilo a i po skončení filmu jsem nevěděl jak to s tim zatrolenym Protem je! Supr záležitost, 5 hvězd u mě uplně jasnejch.

Rallye smrti (2008)

Film typu Rallye smrti mě vždy dokáže pobavit, totáně jasně očekávaný děj, závody spočívající v killování kolegů ze zamříží, týpci ve vězení nažhavení na další brutální činy, které je beztak do krimu přivedly, Jason Statham jako totálně našláplej a inteligetní klaďas a k němu super kočka..... Kurňa co víc si v neděli odpoledne přát, zvlášť, když leje jak z konve. Jo, jak tady lidi píšou totální výplach, ale mrkni na to, nudit se fuckt nebudeš, zdar!!!