Kovbojové a vetřelci (2011)

Drsný Daniel Craig, nádherná Olivia Wilde a charismatický Harrison Ford se snaží táhnout tuhle bohapustou sračku, bez špetky kvalitního děje. Ten nápad se mi strašně líbil... jen kdyby byl scénář víc propracovanej... a vetřelci taky mohli vypadat o něco líp... vypadali hodně béčkově. A přecejen s touhle hvězdnou sestavou jsem čekal něco jiného, než špatné béčko.

Nelítostný souboj (1995)

Gangsterka narvaná hvězdami stejně jako Expendables, v čele s legendami De Nirem a vynikajícím Al Pacinem. I z Val Kilmera jsem měl radost. Je to pořádnej nášup. :)

Apokalypsa - kdy a jak (2008) (TV film)

Informovanost hodnotím dobře ale to spracování není nic extra... a to jak animace, tak stále opakující se nudné videozáběry.

2012 (2009)

"Přes všechnu techniku, všechny vymoženosti, Máyové to věděli před tísíci lety". Máyům končil jeden z časových cyklů... to věděli, a když už připustíme teorii konce světa, tak jediné co na tom filmu stálo za to... byly efekty. Scéna s limuzínou je na zabití. Všude se všechno rozpadá... ale kolem letadla na runwayi je krásně neporušené místo akorát na odlet... a jako perličku přidám přemístění pólů... které ve filmu trvá asi den... ve skutečnosti by trvalo tisíce let... Většinou stačí vypnout a nepřemýšlet... ovšem u celovečeráku s tak aktuálním tématem, mě tohle hodně mrzí. Navíc když je v hlavní roli J. Cusack .

Predátor 2 (1990)

Ono to není špatně natočené... Ani nápad není tak hroznej. Film se snaží držet stejné tempo jako v jedničce ovšem to městské prostředí... nějak mi tam ten predátor prostě nesedí.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Film absolutně postrádá původní myšlenku obou filmů. Predátor vůbec nepůsobí hrozivě a jeho spolčení s člověkem na konci je opravdu mizérie. Na to, že původně byli oba dva filmy horrory, tady se dá mluvit pouze o suchém sci-fi béčku. Nápad nebyl špatnej, ale zkloubit dva vesmírné zabijáky, kteří zabíjí po jednotlivcích, buď nárazově, nebo vychytanýmy, loveckýmy akcemi a přidat k tomu ještě lidi, je prostě nadlidskej úkol, natočit to tak, aby to neztratilo ducha a stálo to za to.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Příběh sice není tak poutavý, jako u předchozího filmu, ovšem nese se ve stejném duchu a téměř ve stejném tempu. Holmes tentokráte neřeší až složitá schémata vražd, jako spíše jejich důvody, příčiny a následky. Bylo skvělé, vidět jak se špičkují s profesorem Moriarty. Sice se mi z přehnaných kamerových efektů (dělaných zřejmě především kvůli 3D) trochu motala hlava, ale epický konec a skvělé herecké obsazení, tomu dá brzy zapomenout.

Příběh rytíře (2001)

Skvělá a vesele odlehčená pohádka, která ovšem dokáže i pořádně dojmout a vymáčknout z diváka slzy. Spousta příjemných vtipů a hlavně krásnej romantickej děj se sympaťákem Heathem... Co víc si přát :)

Noční let (2005)

Skvělí herci, skvělej nápad. Malý film který neurazí ale docela nadchne, hlavně pak Cillian :)

Batman se vrací (1992)

Nato že je Batman superhrdina dělanej podle komiksu (nejen) pro děti, mě celkem zaráží, jak depresivně film působí. Pokud se mi na filmu něco líbilo, tak to byl zatraceně skvělej DeVito a zatraceně sexy Michelle Pfeiffer. Batman jako takovej, je poměrně nevýraznej. Člověk by se normálně těšil na batmanův epický vstup při úžasné hudbě... ale ono nic. V neprospěch filmu u mě hraje také to, že jsem ho viděl jako malej kluk a nyní jsem se na něj znovu podíval, ovšem až když jsem ovlivněn temným rytířem a jelikož na filmech mám rád, když jsou co nejvíce přiblíženy realitě, musím Batmanovu návratu ubrat na hodnocení.