Disaster Movie (2008) odpad!

Na Scary Movie si celkem ujíždím, ale tohle? Proboha to je *******!!!

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Na ten pocit který jsem měl na samotném konci této ságy a na ty slzy, které mi vehnal do očí... nikdy nezapomenu. Pro mě jednoznačně nejkrásnější zakončení filmové ságy, kterému se žádné nevyrovná.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Je to sice naprostá blbosta a úleťárna jak kráva, ale zasmál jsem se vydatně. Na pohodovej relax a výplach mozku jak dělaný. 3/5

Avengers (2012)

Konečně jsem se dočkal.Čekal jsem až příliž dlouho, ale dostal jsem přesně to, po čem jsem toužil! Avengers se nedají stručně shrnout. Člověk prostě musí plnýmy doušky vychutnávat tu nádhernou a epickou Silvestriho hudbu, vyšperkované dialogy, jednoduché avšak dokonalé vtipy a pak každého avengera zvlášť. Příjemným překvapením byl Hawkeye. Každý hrdina dostal svůj prostor na míru a sedělo to perfektně. Samozřejmě největší tahoun je Tony Stark, který srší vtipem a hlášky hází v každé druhé větě. Nejste-li fandem kovového fešáka, určitě vás potěší přinejmenším Hulk, který je zde značně originální a přesně v té poloze, kam patří. Zničí vše co mu příjde do cesty a celkem mě překvapilo, že i Hulka využili pro pár vtípků, což byl naprostý luxus. Cpt. America byl tak nějak standartní a stejně tak Thor, který zde ovšem konečně předvedl svoji sílu, na což ve svém vlastním filmu nedostal moc prostoru. Teď možná trochu zaspoileruju. Ale jak jinak mám hodnotit film, ve kterém jsou moji nejoblíbenější superhrdinové, kteří si ze začátku poměří síly sami se sebou a poté se vrhnou zachraňovat svět, než 5/5. Když si vzpomenu na prdelku Scarlett Johansson a na to, kolikrát mi zamrazilo v zádech (a to nemyslím jen u pozadí Scarlett, ale hlavně pohled na Avengers v jedné skupince, připravující se na odrážení útoku. V tu chvíli když Hulk zařval, mrazilo to opravdu hodně). K ději nemohu mít výčitky, byl jsem na váškách, jaká zápletka dá Avengers dohromady. Většinu jsem tušil, ale bál jsem se, jak to bude klapat. Ovšem Avengers mají děj sladěný děj s ostatnímy filmy naprosto dokonale. A kdo viděl i ostatní filmy, nemůže snad hodnotit jinak než já. - Haters gonna hate. Nechápu hlupáky, co ve své recenzi shazují ty, komu se film líbí. Ohání se odkazem na děti a přitom se chovájí dětinsky. Tady už přestává i hovno smrdět!

Zápisník jedné lásky (2004)

Krásný a velmi romantický film s jednoduchou zápletkou, kdy se holka rozhoduje mezi první a současnou láskou. Chudákem a boháčem. Až na ten konec, který nebyl špatný, ale ani dobrý, se mi film opravdu velice líbil. A to jednak díky mé oblíbené době, krásné Rachel McAdams, sympatickému Goslingovi a hlavně se mi velice líbil vztah hlavních postav. Romantické filmy nijak zvlášť nevyhledávám, i když pár jich mám opravdu velice rád. Zápisník bude rozhodně jeden z nich a to i pro svoji krásnou jednoduchost.

Tsunami (2009)

Myslím, že "Tsunami" strčí "2012" hravě do kapsy. To s jakou precizností byl film natočen, mě příjemně překvapilo. Určitě bych jej, alespoň z části, přirovnal k Titanicu. Od začátku má před sebou divák spoustu postav, jejichž vztahy se vyvíjí a to ať už jakýmkoliv směrem. S charakterem postav nemám jedinej problém. Podobně jako v Titanicu, si i tady člověk užívá, ikdyž trochu zvláštní, romantiku. V půlce filmu jsem si řekl, že i kdyby to byla jen romantická komedie a né katastrofické drama, byl bych nadmíru spokojen. Dokonce i velmi teatrální a za vlasy přitažený hůmor mi výborně sedl. A pak příjde náhlý a velmi vydařený zlom. Efekty, co byly ve filmu použity, byly, až na pár záběrů, minimálně velmi dobré. Jen to loučení bylo otřesně protáhlý a poměrně špatně zahrané na všech frontách... Nebýt toho, nasázel bych tam všech pět hvězdiček. Ale tak jak mě příjemně koreici překvapili, tak mě i zklamali tím, že od sebe neumí odloučit dvě postavy, aniž by si tři minuty nepovídaly. Jo... a ještě musím pochválit ten střih, ten mi taky krásně padl do noty! :)

Rudý škorpion (1988)

Pro mě rozhodně nejlepší Lundgrenův film, kde si střihl hlavní roli (neviděl jsem všechny jeho filmy). Film mám rád už od dětství a právě tady mě Dolphi zaujal. Vcelku dobrá zápletka, dobře zvládnuté akční scény a i jeden šikovný zvrat. U mě spokojenost :)

Pomáda (1978)

Já muzikály nemusím, ale pokud mám nějaký trochu rád, pak je to právě Pomáda. Skvělá, dnes již legendární, hudba. A skvělý Travolta.

Gangster (1997)

Jaká škoda že Garcia nedostal více prostoru. Laurence Fishburne je dobrej herec, ale scénář mi příjde slabý. Navíc, když proti Dutch Schulzovi stojí "Královna". Ženská se do gangsterek jako vůdčí osobnost absolutně nehodí. Tím spíš né s touhle povahou. Fishburne ji sice časem na pomyslném trůnu vystřídá, ale v tu chvíli vymizí i veškerá kvalita scénáře a děj upadne do statutu "oko za oko..." A velké finále se taky nekoná. Od dobové gangsterky očekávám trochu více.