Vetřelci (1986)

Vetřelec je nejobávanější zrůda na filmovém plátně, která kdy byla. Spatřil světlo světa mnohem dříve než Predátor. A také sklidil největší úspěch. V tomto zdařilém snímku, plného napětí a akce, jasně ukázal J. Cameron kde má kanec prdel. Žádné počítačové efekty, ale čistá práce. Výborný scénář, režie, efekty.... Zkrátka vše co mohl Vetřelec mít, to měl. Chuť zabíjet a vzbudit strach. Můžu to vidět stokrát a pokaždé se budu cítit stejně. To napětí, je tak hutné, že by se dalo krájet. Absolutně se vždycky vžívám mezi mariňáky a mám z toho prostředí strach. Dokonalé!!!

Norbit (2007)

Tak já musím říct, že jsem se docela slušně bavil. Nejlepší to určitě není, ale k zahození také ne. Nejlepší na tom je "krocaní prdel".

Kriminál (1989)

Skvělé drama. Stalloneho mám rád. a nezklamal. Tento film řadím mezi jeho nejlepší.

Predátor (1987)

Teda tenhle film jsem snad viděl asi tisíckrát. A ještě tak milionkrát se na něj podívám. Špatný pocit z neznámého a neviděného mě nahání mráz po zádech. V kombinaci s hudbou to je pořádný horor. Ve filmu bylo vše, co stačilo pro drtivě nahuštěnou atmosféru. Akce, napětí, děj, herecké obsazení......už ani neví co vyjmenovat. Ale hlavně Silvestriho Soundtrack!!!!!!!!! To je pecka k poslechu. Spolu s Terminátorem Schwarzeneggerovo nejlepší, nejnapínavější a nejděsivější film.

Predátor 2 (1990)

Predátor II je pro mě povedený kousek. Jednička je nesmrtelná klasika, ale zde se objevila spousta nových vymožeností a lovecký styl. Danny Glover je drsňák na správném místě. Bylo to o malinko slabší než jednička, ale pořád vynikající. 95%

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

První dojem k tomuto zdařilému kousku z fanouškovské produkce..........neskutečné!! Nečekal jsem tak perfektně a i po stránce grafické, zpracované dílo. No kdyby takhle vypadalo filmové AvP dosáhlo by mnohem většího úspěchu. Zkrátka tohle je důkaz, že vše není jen o penězích, ale o talentu. Na vetřelcích a predátorech se otevřel trh, který z nejobávanějších vesmírných zabijáků udělal prostitutky, na kterých se přiživí kdejaký moula. Alex Popov vytvořil dílo z čisté lásky k obávaným zrůdám. Dílo velice pěkné si zaslouží řádné hodnocení.

Gran Torino (2008)

Z názvu Grand Torino mě hned napadlo, že se jedná o jakýsi film s autem. A tak jsem nějak nejevil zájem to shlédnout. Ovšem když jsem se dozvěděl, že ho režíroval Clint Eastwood a ještě si ve filmu zahrál, neváhal jsem a a podíval jsem se. Clint ještě pořád tu pověst drsňáka má a stejně tak i ten jeho výraz bez úsměvu. Sarkastický humor nesměl chybět. To mě těšilo nejvíce. Stejně tak i pocity, které ve filmu představoval. Země plná přistěhovalců a já s nimi mám žít!!... Perfektní. Nakonec naučil jednoho hmonga slušnému evropskému chování :-D. Zase Perfect!!! Konec filmu mi tady vyrazil dech, protože jsem čekal jak Clint nakope zadek těm bastardům. I když na jednu stranu jsem o tom pochyboval, vzhledem k jeho věku. No ale vzápětí mi opět zvedl náladu a to svou závětí. Clint Eastwood tak dokázal, že se na něj zkrátka bude hodně dlouho pamatovat. Skvělý herec, skvělý režisér zaslouží skvělé ohodnocení.

Avatar (2009)

Když jsem se dozvěděl, že James Cameron natáčí trhák Avatar, tak jsem z prvnu neměl vůbec tušení o čem to bude. Nakonec se z toho vyklubala solidní podívaná. Zdánlivě mi to připomínalo snímek Vetřelci. A to z toho důvodu,že James Cameron vždy dokáže vytvořit do filmu věci, které ani neexistují a jeví se jako skutečné. Do filmu jsem se absolutně vžil a zažil pocit napětí, tak jako u jiných Cameronových filmů. Film také poukazuje na lidské chování. Kdy je člověk schopen za cenu zbohatnout obětovat i celou přírodu. Kvůli Cameronovi 4 hvězdy a ta pátá je za ponaučení, které z filmu plyne. Důležitější je skutečná svoboda, než její náhražka a to je bohatství, peníze a moc.

Predátoři (2010)

Tak musím uznat, že snímek nebyl špatný. S určitostí musím říct, že v některých scénách šlape na paty původnímu Predátorovi z roku 1987. Nebylo to ale tolik napjaté. Pak ale přišel zvrat a predátoři byli najednou k vidění. To přišlo zbytečně rychle. Stejně tak se nevydařilo úmrtí dvou predátorů. Predátor má být postava, neznámá a tajemná a hlavně smrtelně nebezpečná. V určitých věcech to šíleně pokulhávalo. Spoléhal jsem na Rodrigueze, už jen kvůli jeho produkci k filmu Sedm a výborné režii - Desperado.. Cením si té snahy pozvednout Predátory ze dna. Hudba byla téměř originální. To mě fascinovalo. John Debney si u mě našel své místo stejně jako Alan Silvestri. Líbila se mi i malá změna u Predátora. Je vidět, že Predátoři byli malinko pojati jinak než jsme zvyklí. Ale úplně se to nepovedlo. Bohužel