• Krátkometrážní

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Yippee ki yay, mother Russia! Zas až TAK špatné to nebylo. Ano, John McClane už není takový jaký býval. Místo drsných nadávek teď vede rodičovské kecy. Ano, efektně povedenou akci kazí zmatečný střih a rozklepaná kamera. A ano, dočkáme se i několika technických a logických chyb, díky děravému scénáři. Ale pořád se na to dalo ještě dobře koukat. Ovšem ze Smrtonosných pastí suverénně nejhorší díl. 3*

Krysař (1985)

Krásně temné umělecké zpracování s velmi dobrou animací a skvělými zvukovými efekty. Jedno z mála a asi i nejpovedenější filmové zpracování Krysaře. 4*

Romeo a Julie (1968)

Krásné a věrné filmové zpracování Shakespearovy klasiky. Ústřední herecká dvojice podává skvělý výkon a mladá Olivia Hussey je skutečně krásná. 4*

Kladivo na čarodějnice (1969)

Strhující vyobrazení středověkých inkvizičních procesů. Naturalistické a na svou dobu dost skandální. Díky tomu a skvělým hereckým výkonům podává tento film hutnou psychologickou atmosféru, která na mě hodně zapůsobila. 5*

Bílá nemoc (1937)

Kvalitní filmařské zpracování nadčasového Čapkova díla. Doba vzniku ještě umocňuje celkový dojem, jak aktuální tento film svého času byl a ještě je. Znázornění diktátorského režimu je přesné a podobnost s nacistickým Německem čistě záměrná. Myšlenka míru je nesmrtelná a s ní i tento film.

Lakomec (1990)

Nenápadné italské zpracování Lakomce, které je ale překvapivě velmi kvalitní a to po mnoha stránkách. Na rozdíl od ztřeštělé verze s De Funesem se věrněji drží své předlohy a za svou výpravu se rozhodně nemusí stydět. Herecké výkony jsou skvělé, obzvláště pak Alberto Sordi a Christopher Lee, jako chlípný kardinál. Doporučuji

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012) odpad!

Albert Uderzo se musí obracet v hrobě. Dlouho jsem se odhodlával podívat se na nejnovější (a snad i poslední) přírůstek k hraným filmům s Asterixem a Obelixem. Nakonec jsem tak učinil (na několik dávek, protože víc, než 30 minut v kuse jsem se dívat nevydržel) a upřímně toho lituji. Je mi jasné, že filmy šly sestupnou tendencí, ale že Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva bude tak špatný, jsem nečekal. Ani nevím, kde začít. Tak třeba hereckým obsazením. Depardieu podává svůj výkon jako Obelix standardně, horší je ovšem (zase) nový představitel Asterixe, tentokrát zrecyklovaný z Mise Kleopatra - Edouard Baer. Pak tu máme extra otravného Vincenta Lacoste a Fabrica Luchiniho, jehož Caesar je pěkný břídil. Celkově herci za moc nestojí. Toporné herecké výkony k tomu všemu zvýrazňuje naprosto příšerný český dabing. Příběh je směšně jednoduchý, na tom nevidím nic moc špatného, ale ten scénář... Dialogy jsou opravdu nad výsost stupidní a někdy ani vůbec nedávají smysl. Řekli byste si, že film bude alespoň zábavný? Kdepak! Nejvtipnější na celém filmu je snad ten dabing, protože je tak špatný, že se mu budete smát - na rozdíl od těch trapných, nucených a předvídatelných "vtipů", kterých se v přehnaně dlouhé stopáži dočkáte. I originalita šla do háje. Nejen, že film vykrádá předchozí díly, ale i filmy jako Star Wars nebo 300. A ani ten vizuál není vzhledem k rozpočtu nic extra. Zkrátka - ještě horší, než Olympijské hry, u kterých jsem se alespoň párkrát zasmál. Hodnotím odpadem a doufám, že pokračování, pokud by mělo být obdobné kvality, nevznikne.

Expresní zásilka (2012)

Technicky až na pár nelogičností velmi dobře zvládnuté. Kamera spolu se střihem dokázaly zachytit ten adrenalin a soundtrack tomu dodává šmrnc. Avšak dějově mi to přišlo trochu plytké a celkově mě Premium Rush moc nebavil. 3*

Jak vycvičit draka (2010)

Jedna z nejlepších animovaných pohádek posledních let od Dreamworks. Jak vycvičit draka obsahuje snad vše, co si divák může přát - poutavý příběh, trochu romantiky a vyvážený mix akce a humoru. K tomu všemu počítejte s již standardně skvělou animací a pěkným hudebním doprovodem. 5*

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jeníček a Mařenka loví čarodějnice, bitches! A ne jenom jednu! Kdo čeká klasickou pohádku, tak asi bude zklamaný. Kdo se ovšem těší na pořádnou guilty pleasure akci s litry krve a hromady končetin, tak toho můžu uklidnit - dočká se. Sexy Mařence v leginách a Jeníčkovi na inzulinu jde zabíjení čarodějnic opravdu od ruky. Zkrátka je vidět. že je to baví, a bavit bude tenhle film i vás, pokud trochu vypnete mozek. Lepší než upírovský Lincoln a Van Helsing. Slabší 4*.