• Krátkometrážní

Exitus interruptus - Der Tod ist erst der Anfang (2006) odpad!

Low-budgetový horor, tedy spíše porno. Jedinou zajímavou věcí na tomto Bethmannovu počinu jsou totiž dvě zaplacené pornoherečky v lesbi a BJ scénách. Odpad.

Guardami (1999)

Erotické drama inspirované životem italské pornoherečky Moany Pozzi. Příběhovou hloubku nečekejte, tady jde především o erotiku. Co se ní týče, dočkáme se pár explicitních scén (z nichž nejdtvrdší je asi BJ). 2*

Matrix Revolutions (2003)

Závěr trilogie. Možná ne tak epický, jak by si mnozí fanoušci přáli, ale já jsem byl spokojen. Slabších 5*.

Matrix Reloaded (2003)

Nejsem fanda rozdělení Matrixu do 3 filmů, ale musím přiznat, že udělit Matrix Reloaded pouze 4* by nebylo fér, a že si moc dobře nedokážu představit délku stopáže, pokud by se trilogie zhustila jen do jednoho snímku. "Dvojka" sice trochu ztratila na wow-faktoru a na kvalitě příběhu svého předchůdce, ale naštěstí pro mě to bohatě vynahradila akcí. Dávám 5*, ale s odřenýma ušima.

Matrix (1999)

Dnes již neodmyslitelný kult a legenda "moderních" sci-fi akčních filmů. Ve své době naprostá bomba, především po stránce digitálních efektů a neskutečných triků s kamerou a vynálezce "bullet-time". Dokonce si troufnu tvrdit, že po vizuální stránce akce je The Matrix dosud nepřekonán (a to mluvím o celé trilogii). U Matrixu je ale velmi důležitá i příběhová část - vidina budoucnosti, tak, jak ji už částečně představilo mnoho filmů - třeba Terminátor. Zničenou planetu Zemi ovládají stroje, které chovají lidi jako zdroj energie a aby nic nepoznali, vytvořily jim k tomu virtuální svět Matrix. Jen malá skupinka se dokázala od této iluze odpojit a bojovat se skutečností... Co je to realita? Co je to Matrix? 5*

Hitchcock (2012)

Příjemné komorní drama o zákulisí natáčení filmu Psycho - asi nejslavnějšího hororu od A. Hitchcocka. Dočkáme se i trochu toho životopisu. Ovšem kvality tohoto snímku spočívají hlavně v hereckých výkonech ústřední trojice Hopkins - Mirren - Johansson. 3*

Star Trek: Do temnoty (2013)

Na další Star Trek film jsem se těšil především díky J. J. Abramsovi, který v jeho prequelu z roku 2009 dokázal, že moderní zpracování "staré" značky nemusí vždy dopadnou katastrofou, ba právě naopak. Díky tomu se i u Star Trek: Into Darkness dočkáme perfektního technického zpracování. CG není co vytknout, 3D efekt byl tak akorát (pár lekaček v podobě letících předmětů na diváka jsem se dočkal, ale nebylo jich nějak přehnaně), zvukový zážitek s Dolby Atmos byl vskutku působivý (i když hlasitost v kině trochu přepískli) a fanoušci Abramse se dočkali i jeho oblíbeného "lens flare". Příběh mě nenudil, ke konci byl sice trochu předvídatelný, ale celkově dobře ucelený a do filmu se "vešel" akorát. Musím přiznat, že nejsem moc obeznámen se Star Trek univerzem, takže jsem asi přišel o pár příběhových návazností s předchozími filmy a seriály. Ovšem i tak si troufám tvrdit, že si film může bez problémů užít i ten, pro kterého by jeho shlédnutí bylo první zkušeností se Star Trekem. Herecké výkony byly standardně na vysoké úrovni, obzvlášť mě potěšil Simon Pegg a pro mě celkem neznámý Benedict Cumberbatch, který se své role záporáka zhostil velmi dobře. Celkově dávám filmu 4*. Proč ne pět? Zkrátka k tomu by mě musel film ještě nějakým způsobem emočně dostat, a to se bohužel nestalo.

Město (2010)

Ben Affleck s každým dalším filmem dokazuje, že není pouze skvělým hercem, ale i režisérem. Filmu The Town se totiž po technické stránce nedá nic vytknout. Jedná se až o překvapivě dobře zmáknuté krimi drama, které nás zavede do ráje bankovních lupičů - Bostonu a skrze příběh jedné partičky zlodějů nám ukáže, že nakonec stejně každý zaplatí za své činy, nezáležíc na tom, jak staré. Snímek se může s jistotou opřít i o kvalitní herecké výkony všech zúčastněných. Bylo hezké opět vidět Peteho Postlethwaita (čest jeho památce) v jedné z vedlejších rolí, které vždy zahrál tak skvěle. Milým překvapením pak pro mě byly výkony mladé Blake Lively, která byla jako nezodpovědná feťácká matka naprosto skvělá, a Rebeccy Hall, která je prostě k sežrání. Takže za mě solidní 4*

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Solidní akce v gangsterském oldschool kabátku s rychlým spádem a hvězdným obsazením. Emma Stone byla neskutečně sexy a Ryan Gosling jako vždy neodolatelný "swagger". Sean Penn podal svůj standardní výkon, ale role zlého mafiána mu sedla. Josh Brolin po MIB3 dokazuje, že umí, no a Giovanni Ribisi si střihnul takovou příjemnou menší roli. Dobře jsem se bavil 4*.

168 hodin (2006) (pořad)

Kvalitní publicistický pořad shrnující důležité (mnohdy i zajímavé) události a kauzy za uplynulý týden. Rozhodně kvalitnější, než novácká verze "Střepiny".