Kick-Ass (2010)

Kick-Ass je dokonalý protimluv. Polovinu filmu vám vysvětluje, jak jsou nějací hrdinové úplná pitomost a druhou povinu vypráví o těch hrdinech. Ale nemá to chybu.

Svět zítřka (2004)

Přehnaně americký. Gwyneth Paltrow podle mýho názoru těžce na odstřel. Myšlenkou extrémě podobný filmu Casshern. Ovšem s tím rozdílem, že Casshern to podal líp a ne jako jedinou myšlenku. Sečteno, podtrženo - 1 z ix myšlenek vytržená z kontextu, podaná ošklivě americky, ale dobrá podívaná a Jude Law s Giovannim Ribisim mi tam fakt sedli. Ovšem celkovej dojem není víc než 40%. 2*, protože podobných filmů je jako máku.

Quentin Tarantino's Star Wars (1998)

Pojetí Quentina Tarantina tím osobytým stylem, jakej u něj známe. Nevím, kdo to udělal, ale pobavilo mě to. 4*.

Simone (2002)

Přečetl jsem spoustu názorů a spoustu různých pohledů na film. Za sebe ale musím říct: Film ukazuje přesně o to, o co mu šlo : Je pravda, že režiséři dělají slavné herce a ne naopak. A je pravda, že moc herců to ocenit neumí. Nacíc poukázání ne to, že člověk věří tomu, co vidí v televizi a podobně, byla podle mě v dnešní době dost na místě. Výstižný snímek ukazující chyby dnešní doby jak v postupu času ohledně filmu, tak právě v důsledku na obyčejné lidi. Rachel Roberts působila děsně uměle a bylo to schválně. To se mi taky moc líbilo. Film byl stoprocetněl na místě a stoprocentně mě nezklamal. Za mě 100%.

Carrie (1976)

Rozhodně film, který stojí za shlédnutí. Sissy Spacek byla vynikající. A až na pár trapností, které k filmům osmdesátých let patřily, to nemělo chybu. Navíc jedna z prvních rolí Johna Travolty. 80%.

Bez soucitu (2010)

Říkal jsem si: Akční film s Travoltou ? Co to sakra bude ? Ale musím říct, že jsem byl moc mile překvapen. To co se ze začátku tvářilo jako další reklama na americkou dokonalost, změnilo směr a následovala naprosto skvělá, vtipná, ujetá a dobře podaná jízda. Akční / Krimi / Thriller - to všechno je pravda. Ale ještě chybí žánr Komedie. Protože jsem se u filmu dost nasmál. Nechápu ale ten překlad. Jak mohl někdo přeložit anglické - From Paris with Love (Z Paříže s láskou) jako Bez soucitu ? ? Každopádně po tom, co jsem viděl, jakým způsobem jsou tady hodnocený reklamy na nesmrtelnost ve stylu Ramba a Postradatelných, musím tomuhle filmu dát stoprocentně 5*. Protože nadhledem překypuje, je vidět, že je to z legrace a celkové vyobrazení filmu jako takového je něco, co jsem od XXX s Vinem Dieslem postrádal: Akční nakládačka s osobitým stylem, ujetým humorem a slušnou dávkou přestřelek.

České Pulp Fiction a Blair Witch (2000) odpad!

Tak kde začít ?? Zaprvé: Nejedná se o film. Pokud sem dáte tohle ofiko, můžete sem dát každou domácí p..čovinu. Osvětlení ? Pro tvůrce tabu. Zvuk ? Vědí co to je ? Netuším. A co přesně měla bejt spojitost mezi Pulp Fiction a tou sr..čkou, co jsem já k..kot shlídnul do konce ? Nudný dialogy ?? Všechno jinak ? CO ???? NIC. Nehledě na to, že si tam někdo spletl psychologa s psychiatrem a herecký výkony byly horší než v divadle základní školy. Když už teda o tom mluvíme jako o filmu. Jedním slovem... nevím, jaký slovo použít: Průs..r, sr..čka, h..vno, k..rva, do h..jzlu. Za mě -200% Nefunguje to ani jako parodie. Kriste v..le, jak tomu někdo mohl dát 3,4 nebo dokonce 5* ??? Já to nechápu. Tohle je u mě české Pulp Fiction: http://www.youtube.com/watch?v=KpYmP4RmYlg

Babylon A.D. (2008)

Zajímavě zpracovaná a osobytě pojmutá představa časů budoucích. Na mě to ovšam celkem udělalo dojem. Nevadilo mi, že se tam celou dobu nevraždí. Dokonce jsem tomu filmu odpustil i to, že nebyl nabitý efektama. Naopak: Působil dost naturalisticky a tím vtahoval do děje. Navíc člověk netušil, co se stane za pět minut, natož jak film skončí. A překvapil mě. Hodně moc. A protože s tím filmem souhlasím a myslím si, že nemá špatný názor na budoucnost a jeho náplň se mi líbila, dám mu objektivních 75% a zaokrouhlím na 4*. Protože i když byl vynikající, pár věcí mi tam nesedělo. Rozhodně se na něj ale podívám znovu. Asi rovnou dnes :-)

Temnota (2002)

Rozhodně dost zajímavá podívaná. A až na pár nesrovnalostí (a kterej film je nemá ?) vynikající podívaná s nečekaným koncem. 80%

Správci osudu (2011)

Rozhodně zajímavý film tohoto roku. Ovšem ne zdaleka nejzajímavější. Kombinace romantického a sci-fi filmu má nevýhodu v tom, že vždy musíte jednomu nebo druhému v ději ustoupit. Kde se mi to líbilo, bylo u filmu: Time after time. Ovšem tady se rozjela tak velká hra, že se nedala ubrzdit tím způsobem, jakým to ukázali oni. Ale pořád převládá větší část filmu, která je opravdu dobrá. 60%.