Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Ne. Tenhle film asi spíš neměl vzniknout, jelikž se celá ta krásná kostra příběhu Terminátor pomalu ale jistě sesypala k zemi. V prvních dvou dílech sledujeme zloduchy snažící se zabít Johna Connora a tady ve 3. díle se dozvíme, že vzpoura strojů zastavit stejně nejde. Prostě: "Ať uděláte cokoliv, je to k h..vnu a vy jste v p..deli." To je moc hezký. Ale pokud se tedy nedá změnit budoucnost strojů, pak se nedá z logického hlediska změnit ani budoucnost Johna Connora. A když to ví Terminátor, vědí to i roboti. Tak proč k..rva posílali dva roboty do minuosti a tady pošlou třetího, když podle toho, co tvrdí film, nemají šanci uspět ? ? ? To je dějová díra jak vrata a příběh kulhá na obě nohy a ještě naslepo. 73 % ? To je objektivní hodnocení něčeho, co ze samé podstaty nedává smysl ? Za mě 2* - Za vše kromě příběhu. Protože nezlobte se na mě, ale film takové velikosti a úrovně by si neměl dovolit takovouhle fatální chybu. Apeluji na vás na všechny: Promyslete si dobře svoje hodnocení.

Screamers - Hlasy z podzemí (1995)

Někteří lidé by asi měli dostat manuál, jak se dívat na starš filmy. Jak se dívat na Screamers ? Asi jako ne béčko, které do vás nebude hustit sr..čky tipu nezničitelného Ramba, ani nezničitelného Terminátora, kterej dostal pěstí jen aby byl ještě víc cool. Protože přímo zde ve Screamers shlédnete příběh obyčejných lidí bojujících proti zbraním, které se samy začaly vyvíjet a tvořit nové série. Ale nejsou dokonalí a nedojde jim vše, protože, ač se jedná o sci-fi, film si zachovává skvěle reálný pohled na věc a člověka tím vtahuje do děje. Poprvé jsem to viděl ve 12. Když se mi povedlo sehnat Screamers ve 20 letech, říkal jsem si, že mě to asi zklame. Ale ne. Vynikající film. Dneska se na něj asi mrknu znova. 100%. Co bych mu vyčetl ? Nic mě nenapadá. Fakt. Přece tomu nedám nižší hodnocení jen proto, že to nemělo stejný rozpočet jako Terminátor. Navíc pro mě osobně je film Screamers lepší a naturálnější než Terminátor, který byl v dost ohledech prkenný. *****

Scanners (1981)

Jak tak koukám, tak Kanaďani kdysi uměli točit i ucházejcí filmy. I když ta hudba byla většinou dost otřesná a menší zlo by bylo tam nedat žádnou. Co bylo každopádně velkolepé, byly efekty v závěrečné scéně. To mi spadla pusa až pod stůl, přiznávám. Ale spousta děr a také existence o rok mladší hororové špičky jménem Věc, mi nedovolí dát víc než tři hvězdy. A pro ty, kteří chtějí shlédnout povedený příběh se zajímavou myšlenkou a hororovým nádechem - vyrobený v Kanadě - doporučuji film - Screamers ( 1995 ) Každopádně Scanners u mě mají 60%.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Zda jde kapele Nightwish o peníze nebo o publikum, vědí jen pouze oni. Hodně lidí si plete pojmy jako komerční úspěch ( vydělávat ) a komerční záměr ( hrát pro peníze ). Každopádně s Tarjou udělali tu nejlepší hudbu a pokud si seženete překlady skladeb, vemte jed na to, že vás zaujmou. Jejich hudba není jen bezduchý plácání slov. Tuomas má dokonalou představivost. A to je talent, který si penězi nevypěstujete a nekoupíte. Tuomas je člověk, který si dovede v hlavě představit celý orchestr a tímto způsobem skládá hudbu. K tomu jejich živá vystou pení mají svoje osobité kouzlo. A kde je tolika lidmi opěvovaná Metallica ? Kirk má slabý hlas, zpívá potichu a často falešně. Ale ne albech je za boha a kdekdo o něm řekne, že je to klasika. Nesouhlasím. Nightwish jsou klasika. Vsadím se, že tady možná ani nikdo z vás neví, jak vznikla šlichta jménem - Metallica-Nothing else nothers.

Nightwish: End of an Era (2006) (koncert)

Nightwish: End of an Era : Pojem, který už znám pekelně dlouho. Každou chvíli si ho pustím. Občas vybrané sklady, ale většinou od začátku do konce. Doporučil jsem ho spoustě lidí. Nikdo si nestěžoval. Osoně mu nemůžu vyčíst nic. Ani slovo. Protože podle mě přesně - "This is it" ( to je ono ) Od začátku do konce. Skvělá atmosféra, efekty, prstřihy. Dokonalý náboj. This is it...

Lidská stonožka 2 (2011)

Ve filmech a hororech především by mělo platit pravidlo, že pokud ukážete extrémního slizouna tipu - Laurence R. Harvey - necháte ho nějakým hnusným způsobem zemřít. Navzdory počtu "skvělých" scén, které dnešní hororová tvorba postrádá, se však Human Centipede II zvrhl do něčeho zvráceného a odporného. Něčeho, co pomalu ale jistě odbouralo všechny morální hranice. Určité věci by se prostě ve filmu nikdy ukázat neměly. SPOILER - Ženská, která porodí v autě a potom v zápalu boje novorozeně rozšlápne ? Six to sem dal. Co s tím udělám já ? Strhnu mu 4 hvězdy za tuhle zrůdnost a odpornost. A pokud to ukáže u třetího dílu, dostane ode mě "odpad" ! Odpustil bych mu ty fekální věci, kterých bylo zbytečně moc. I to, že se v celým filmu řekne 8 vět. Ale tohle podělal. 1* pro všechny herce, kteří navzdory hnusu hráli dokonale. Jak říkám - dal bych víc. Možná i 4*. Ale až se ve filmu nebudou ukazovat věci, u kterých se chce divákovi vyrvat si srdce z těla ! F.D.M... PS: Ze Sixe se tímhle způsobem hororový tvůrce jen tak nestane. Ale možná prosadí nový žánr - "Fekál / nechutný" O tomhle hororová tvorba fakt není.

Lidská stonožka (2009)

Kámoš mi řekl - mkni se na to. Je to mazec. Tak jsem se mrknul. A musím říct - už dlouho jsem neviděl nic originálnějšího. Ať je film sebevíc zvrácený a úchylný, navodil ve mě tu správnou atmosféru, jakou jsou už u hororu dlouho nezažil. A navíc se párkrát i zasmál. Naštěstí nestihl začít nudit a Dieter Laser byl jako zvrácený chirurg dokonalý. 80%. Proč ne sto ? Kvůli špatné kameře a jedné nesmyslné acéně - SPOILER - Myslím tu, kde jedna z dívek utíkala a chirurg po ní šel. Ta holka se chovala jak robot, kterýmu se podělal Windows.

Lego Hero Factory: Nový tým (2010)

Přemýšlel jsem, kolik se tomu dá vlastně vyčíst. Narážky tipu - Reklama na Lego, komerční blábol a podobně nechám smrdět, jelikož tyhle lidi nechápou dnešní filmovej průmysl. Příklad : Byl Minority report skvělý film ? Byl. Ale že v něm je reklama na Lexus, hodinky a desítky dalších p..čovin, to už moc lid nevidí. Takže je Minority report opravdu sci-fi s poselstvím ? Nebo jen podělanej seznam reklam ? To ať každý posoudí sám. Pro ty, kteří tady dávají odpady a podobně: Vážení, četli jste, co stojí na krabici ? 6-16 let. Jedinou slabinou jsou akční scény, které nepostrádají jen šťávu, ale i všechno ostatní. Dialogy jsou jednoduché (jak už to u filmů pro ty menší bývá), ale pár hlášek se fakt vyvedlo. Možná mohli také snížit počet slov "hero" aspoň na polovinu. Takovýto smání se blbostem, vystřižený jak z reklamy, bylo taky trochu trapný. Ale to je tak všechno. Osobně tenhle film hodnotit nebudu. To nechám věkovým kategoriím, pro které je určen. :-) PS: Hvězdný války jsou dražší, líp hodnocený, říká se jim špička a přitom byl jejich děj mnohem děravější. ...Mandalorian...

Pán času (2005) (seriál)

První série a s ní Christopher Eccleston. Vynikající záležitost až do posledního dílu. Pak přišel David Tennant a vydržel hned tři sezony. Sám jsem se divil, jak rychle mi sedl. Už v druhém díle druhé série jsem si na něho v podstatě zvykl. Neomrzel se a jeho osobyté pojetí doktora mi prostě perfektně sedlo... Přišla pátá série a s ní Matt Smith. Z toho jsem měl celkem strach - zvykat si na někoho po Tennantovi mi připadalo nemožné. Ale Smith se té výzvy naštěstí zhostil víc než dobře. Charakter doktora se zas jemě změnil - přibyly fórky a spousta hlášek. Pátá série navíc vrcholí tou nejostřejší zápletkou. Ale pro mě: Vynikající tah až do konce. Poslední díl - Vánoční mi sice přišel moc přehnaný - Ale to je JEDEN díl z celé série. Rozhodně 20% za každou sérii, kteru jsem viděl. 20x5 je 100. Pět hvězd a jsem moc zvědavý na série číslo 6 a 7. Vzkaz pro všechny, kteří přemýšlejí, zda se podívat nebo ne - slabší díly bych ze všech pěti sérií spočátal na prstech jední ruky. Ale varuju - Doctor who je vysoce návyková záležitost ! ! :-)

Ip Man (2008)

Takže co tu máme ? Bitky, bitky a bitky - poskládaný do kupy nějakým tím příběhem. Jenže tady natočeno podle skutečné události. Navíc má v sobě film spoustu metafor a obrazů o lidech. Svůj osobitý náboj. Vzhledem ke spoustě metafor a rad, jaké z filmu přímo srší, jsem se v závěru divil, že se tam tolik potyček vůbec vešlo. A přitom je tu boj jako takový v čele i pozadí. Nevím, jak jinak to popsat. 100%..