Teorie tygra (2016)

Takhle někdo fakt žije ? Ohrané klišé o krku, který otáčí hlavou - to snad nemyslíte vážně ???

Spravedlnost (2017) (seriál)

První slibný díl pak dohnalo zbytečně roztažené vyprávění. Stačilo by to osekat a pak ano.

Taboo (2017) (seriál)

Obchodní zájmy a rodinné tajemství, ponurá hypnotická atmosféra, skvělý komparz (taková xsichty najít dá práci). I Tom Hardy uvěřitelný, někdy možná až moc nesmrtelný. Říká si to o druhou řadu v Novém světě.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Když jsem viděla upoutávku v kinech, tak jsem si řekla, že určitě ne. V TV jsem to riskla a vyšlo to. Francouzský nový filmy jsou buď totální děs nebo totální úlet a tohle je pro mě ta druhá kategorie. Šílený děj, ničemu se nekladou meze, vtipný situace, prostě příjemné překvapení.

Milenci v roce jedna (1973)

Preiss i Vančurová výborní, příběh pak trochu oslavuje poválečnou komunistickou otočku, ale holt se to tenkrát muselo.

Sámská krev (2016)

Vyprávění o odvážné malé Laponce, která chtěla pryč od své tradice.

Mlčení (2016)

Knihu jsem četla kdysi na přijímačky, a byla jsem zvědavá, jak to Scorsese pojme. Výtvarně dokonalé, mlžné a potemnělé záběry, příroda a moře. Obsahově dílo pojednává o tom, jak se Japonci zbavili křesťanství. Nejdřív měli do země přístup jako nositelé vzdělanosti, ale po povstání rolníků v Šimabaře /1637/ šógun naznal, že to souvisí s křesťanskou ideologií a nastalo pronásledování. Upalování, topení v příboji i věšení nad jámu. Od kněží se požadovalo zřeknutí se víry a jelikož nebyla cesta, jak se z Japonska dostat, zůstali tam až do smrti. Režisér jim nadržuje jako křesťan, myslím, že se tímhle filmem připravuje na smrt. Japonci byli v té době mnohem kulturnější národ než Evropani, takže nějaké povyšování nebylo na místě. To je ovšem všeobecný problém s jezuitským myšlením o nadřazenosti a všeplatnosti křesťanského učení.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Dobrý team /Špaček, Štindl/ a konečně jiný pohled na období normalizace. Herce to evidentně bavilo /Trojan, Neužil, Budař/ a místy to bylo opravdu vtipné /sledování Zemana v chlastacím kolektivu/.Některé díly byly slabší, některé super, místy dokonalé.