Legenda 17 (2013)

Určitě to není špatný. Zápasy jsou dobře natočeny i sestříhány, má to šmrnc. Problém je, že závěrečných cca 40 minut se promění v totální tendenční nesmysl, ve kterém hodní, sympatičtí kluci s nápisem CCCP na dresu bojují s odpornýma hovadama z Kanady, který navíc vypadají jako opice (obzvlášť Clarke vypadá jako nefalšovaný neandrtálec). Na nějakou objektivitu můžete zapomenout. Co třeba to, že hrdina Charlamov byl třetím nejvylučovanějším hráčem celé Summit Series? To přece není pravda, faulují jen ti odporní imperialisti ze Západu! Nebo to, že se Javorům na letišti v Moskvě ztratila polovina jídla a chlast jim Rusové ukradli rovnou všechen? A nějaká malá zmínka o tom, že Kanada celou sérii nakonec vyhrála? Nene, to se soudruhům nehodí. Na druhou stranu, film kvalitu určitě má a navíc jsem něco podobného očekával. A ono to mohlo být ještě podstatně horší...

Mlha v srpnu (2016)

Asi těžko se dá najít silnější téma než je systematická likvidace mentálně či tělesně postižených dětí, které se provinily jen tím, že svou existencí neodpovídaly nacistickému ideálu o dokonalém árijském člověku. Možná z toho šlo vytěžit ještě o něco víc, ale i tak se tahle Mlha dokáže nepříjemně dostat pod kůži.

Doba ledová: Mamutí drcnutí (2016)

Už je prostě toho pitvoření a infantilního humoru moc. U Foxů by to měli stopnout dokud se to líbí aspoň malým dětem. I tak je smutný jak tahle série dopadla...

Legenda o Tarzanovi (2016)

Pan Opice a paní Opicová jedou do Afriky, kde jsou opice. V pralese je ale napadnou opice a pan Opice navíc zjistí, že ho chtějí zabít opice. Opice a opice se musejí spojit, aby mohli porazit opice. Opice a opice si dají do držky. A na konci jsou krokodýli.

Očista: Volební rok (2016)

Banda nesympatických kokotů přehrává jak o život v laciné moralitce o utlačování nebohé černé menšiny. Jak tohle vůbec může někdo natočit? Vždyť to byl regulérní útok na moje duševní zdraví! Proč jsou lidi takhle zlí, Esterko?

Pýcha, předsudek a zombie (2016)

Typická Austenová: velká láska, kung-fu, sestry Bennetovy, zombie kojenci, pan Darcy, mouchy bzučivky... Výsledek sice trošku připomíná dort pejska a kočičky, i tak je to ale bezesporu nejlepší filmová adaptace Jane Austenové.

Polednice (2016)

S blížícím se létem přichází tento "horor" s důležitým poselstvím: Nebuďte dlouho na sluníčku nebo skončíte ve vaně plné písku, kde Vás bude osahávat vysloužilý jezedák.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Akční scény jsou fajn, speciální efekty jsou super. Největší slabinou Epizody VII jsou noví (anti)hrdinové, kteří jsou špatně napsaní a ještě hůře herecky obsazení (od doby, kdy byl do role Anakina obsazen Hayden Christensen jsou pro mě Star Wars synonymem pro špatný casting). Všechny nové postavy jsou nezajímavé, nudné a místy až otravné. Hlavně Finn mě donutil se slzou v oku zavzpomínat na Jar Jar Binkse. Suma sumárum je Síla se probouzí poměrně slušná popcornová jednohubka, ale na Star Wars je to strašná slabota. 3 hvězdičky s odřenýma ušima.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Na Hunger Games mi bylo sympatické to, že se vždy povedlo upozadit romantickou dějovou linku o lukostřelkyni Katce, árijci Péťovi a chlapci, který si říkal Hurikán. O posledním filmu to bohužel neplatí a romantika se tak dere do popředí. A tak je 2. část Síly vzdoru stejná jako tato dějová linka: předvídatelná, trapná a hlavně nudná. Kvůli Jennifer jsem bojoval seč mi síly stačily, leč jsem několikráte usnul. A tak mi asi navždy zůstane utajeno, zda se někomu podařilo přelíznout Katce tětivu. Kdyby tohle byl první díl celé série, tak dám ještě o hvězdičku méně a nic na světě mě nedonutí podívat se na další díly.

Nebezpečné pokušení (2015) odpad!

Tento film by měl být okamžitě zakázán a všechny jeho kopie okamžitě zničeny! Sledování něčeho takového je mnohem nebezpečnější než užívání jakýchkoliv narkotik v jakémkoliv množství. Roth opět dokazuje, že nebýt "strýčka" Quentina, mohl by tak maximálně točit domácí porno. A i v něm by měl problém s komplikovaností děje. Málokterý film doslova splňuje hodnocení "odpad". Tady to ale platí beze zbytku. Fuj!!!