Měsíc nad Buffalem (2007) (divadelní záznam)

V hercích by měl být doplněn Pavel Pavlovský, který hraje hlavní roli.

Nahota na prodej (1993)

Jirka Krampol ve své roli "Jak by asi dopad Libor z Pitavala z velkého města" po revoluci. Objedná si partu tvrdých skinů, aby šli vymlátit cikánské sídliště. A taky se tak stane! Jak už někdo napsal, tohle je skvělý pomník doby. Opravdu si nedokážů představit, že dneska by bylo možné něco podobného natočit a dostat do kin.

Valkýra (2008)

Podle mě opravdu nejlepší role Toma Cruise co jsem zatím měl možnost z jeho filmů vidět. Hodně je to dáno tématikou filmu. Zde je divákovi předkládán průběh pokusu několika lidí z velení Wermachtu o zavraždění samotného Hitlera. Paradoxně největší slabinou je fakt, že je obecně známo jak pokus dopadl. Ovšem atmosféra, dialogy, gradace, prostě celé drama je však výborně vystavěné a odbojářům od momentu kdy do toho "šlápnou" přejete úspěch za každou cenu což je u takového typu filmu dost důležité. Skvělému hereckému obsazení pro mě dost paradoxně vůbec nevadí hlavní hrdina Toma Cruise. Ano, jeho plukovník je ztělesněním až nadpozemsky bajného hrdiny - aristokrata, řídícího se vždy etikou cti až za hrob, ale prostě mu to víceméně věřím. Billy Nighy dodává své postavě generála dostatečnou hloubku a na něm snad jako na jediném ze zúčastněných je vidět opravdový strach z případného neúspěchu. Konkrétní fakta okolo atentátu neznám a tak nedovedu posoudit, zda se snímek drží striktně historických fakt. Rozhodně to však není typický hollywood a stojí za to se na to podívat i když to nakonec dopadne, jak dopadne.

Bestiář (2007) odpad!

Pak se feministky diví, že z nich má společnost v lepším případě srandu a v horším jsou vnímány silně negativně. Ne, že tohle by byla nějaká jejich Bible, ale i tak jim to dělá silně špatnou reklamu. Hlavní hrdinka (příšerně dabovaná) je, nemůžu si pomoci, totální naivní slepice bez jakéhokoliv sebevědomí a sebeúcty. Její "šokující" proměna na "drsnou mrchu", která to těm chlapům fakt nandá jí paradoxně ještě daleko více ubere sympatií diváků. Změna totiž spočívá pouze v jedné věci - teď budu šukat s každým kdo si řekne a hned a ne čekat pár rande než poznám, že můj vyvolený je kus vola. Což je obecná premisa, z které hrdinka vychází. Všichni chlapy jsou blbý (až na silně bisexuálního a gerontofilního Alexe, kterému by každý horší psychoanalytik objevil pár velmi bolestných zážitku z dětství, které jeho ego bohužel ovlivnily tak fatálně že téměř není schopen fungovat ve společnosti dospělých lidí - což se naší hrdince jeví jako atraktivní tajemnost a neuchopitelnost) a chtěj po mě jenom sex - takže jim ho dám, tím přesně ukážu jejich povrchnost. Děj se tak táhne jen a pouze od jednoho sexu ke druhému až se poté co Karolína odhalí Alexovou léčku na konci dozvíme, že je najednou sama, vyrovnaná a v pohodě (čemuž neuvěří ani předplatitelé časopisu Bravo girl 13+ ). Z dalších ošklivostí nemůžu zapomenout nešikovný product placement (chudák pani Kubišová) a již zmiňovaný dabing (Dočolomanského mluví Županič..to už toho otce mohl rovnou zahrát, Nesvadbová má tu svoji jednu větu taky nadabovanou). Pozitiv je málo, např. je tam Karel Roden (jeho dementní postavu Alexe asi nějak lidštěji zahrát nešlo, je tam Vašut (sice už je jeho kreace dle mě za hranicí parodie, ale i tak)..no a to bude vše. Román pro ženy o mnoho lepší.

Pravidla lži (2006)

Už jenom to, co tady předvádí Langmajer stojí za to, aby tohle člověk viděl. Velmi, velmi zajímavá podívaná. Scénář, herci (Langmajer, Dulava převádějí opravdu silný nadprůměr), atmosféra, charaktery - všechno na jedničku.

Kouř (1990)

Takhle hlasitě a často jsem se u filmu už dlouho nesmál. Opravdu těžce depresivní atmosféra mísící se s naprosto svéráznými figurkami pracovníků továrny, které si samozřejmě užívají všichni Sklepáci v jejich rolích. Všichni házejí jednu hlášku za druhou. Ať je to Čtvrtníček se svým "to je pruda", nebo Holubová (Dobrý den paní inženýrko - bohužel...jenom slečna) nebo pro mě nejvtipnější Fero Burda (rovnou to vyměň za vostrý!! :) ).

Mlha (2007)

Asi to mělo skončit o 3 minuty dříve, protože takhle se to nakonec víc podobalo "realitě" nějakého jaderného konfliktu, který se opravdu může stát než fantazii o nekonečné mlze. Ne, že by to bylo špatně, rozhodně je to velmi působivý a drastický konec, doporučuji zkouknout.

Blade Runner (1982)

Hm, po prvním shlédnutí je poměrně zmatenost. Ono bohužel nejde k takovému typu filmu jako je BR přistupovat bez předsudků že se jedná o sci-fi legendu atd. a potom samozřejmě čekáte že na vás vyskočí dvouhodinová orgie nejlepších věcí co vymyslíte. Realita je téměř pokaždé trochu zklamáním. To ale samozřejmě pro film jako takový nic neznamená. BR je nádherný film a diváci v kinech v roce 1982 asi museli mít čelist někde hodně dole. A to ještě měli k dispozici "pouze" tu známou kino verzi s Fordovým hlasem vyprávěče, který vše vysvětluje a na konci je happy end. To Final Cut je jiný kafe. Vizuální podobu a hudbu nemá smysl rozebírat, prostě luxus. Ale pravdou je, že pomalé tempo a v podstatě celkově depresivní atmosféra už ke konci trochu nudí. Nicméně díky pár vychytávkám na konci, to celý snímek u mě zvedlo dost nahoru (Deckard je replikant, absence happy endu, origami kozoroha). On to skutečně asi bude geniální film, ale člověk ho musí vidět víckrát aby všechno pobral a pochopil.

Madagaskar (2005)

Jeden z mála snímku kde se dokonale povedl dabing a to tak, že vůdce Lemůru se svým Brněnským aksánem je vyloženě to nejlepší na celém filmu (párkrát jsem se opravdu od srdce zasmál např. jen si dobni do mého ocasu, neboj). Jinak dobrý průměr.