Walk the Line (2005)

Takových 55%, hlavně za skvělý začátek a vynikající zvuk. Po první skvělé pul hodince jsem se však začal dosti nudit a akorát jsem pokaždé čekal až bude nějaký koncert. Rheese Whiterspoon mě nepřišla vůbec tak dobrá, jak o jejím výkonu bylo napsáno na druhou stranu Phoenix je velmi dobrý a hlavně velmi podobný Johnymu Cashovi. Přesto si nemohu pomóct, ale celé mi to chvílemi přišlo jak nějaký dražší televizní film. Pokud mohu srovnávat s podobně laděnými snímky, tak se mi Elvis (1978, Kurt Russel) a La Bamba (1988) líbíli mnohem více.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

93%. Nemuzu snad ani najit vhodne slovo...asi nostalgie. Sice Jay a Bob trochu zestarli a taky zmoudreli ( a to i Jay), ale porad v sobe maji to neuveritelne komicke kouzlo. Hlavni hlaskujici hvezdou je protentokrat ale Randall. I nove postavy celkem zapadly. O vybornem soundtracku nemluve, ale ten je u Smitha naprostou jistotou. Skoda, ze je toto jiz zrejme definitivni dil teto Jerseyske sagy, s kterou Kevin Smith v podstate nevytvoril kult, ale spise vlastni kulturu. I Kdyz kdo vi...

Vrchní, prchni! (1980)

Zlatá to komedie Česká. Nádherná je ta scéna na Zbraslavi s Velorexem a policejní hlídkou.

Nemrtví (2003)

45%. Párkrát jsem se celkem i zasmál..což o to, ale udělal jsem jednu chybu - koukal jsem na to sám.V případě že na tenhle zombie filmeček budete koukat ve více lidech (čim víc tim líp) a budete mít v sobě pár piv zvedněte si hodnocení nejmíň o 2 hvězdy :).

The Girl in the Café (2005) (TV film)

83%. Je to krásné , dojemné , lehce vtipné ale především lidské. Billy Nighy v roli opuštěného, nevyrovnaného, stárnoucího, smutného úředníka naprosto exceluje a kdykoliv jsem se podival do jeho očí chtělo se mi pomalu břečet. Tolik jsem mu jeho roli věřil. Kam se hrabe Bill Murray a jeho poloha z LiT..kéž by v Broken Flowers a LiT hrál pravě Billy Nighy. Kelly Macdonald sice zdatně sekunduje stejně jako ostatní herci,ale přece jenom jsou všichni pouze nahrávači hlavnímu hrdinovi. A nádherný lehce pohádkový konec, který nechává nezodpovězenou hlavní otázku romantických filmů je třešničkou na dortu tohoto výjmečného televizního filmu. Prosím Curtisi natoč eště nějakou romantickou lehce nahořklou a smutnou komedii s Billym v hlavní roli!!

Zlomené květiny (2005)

Tenhle film ve mne vyvolal dost rozporuplne pocity. Billa Murrayho v jeho poze z LiT mam rad,ale prijde mi to opravdu uz dost nudne postavit na tomto stylu hrani jiz tri filmy. Scena u Sharon Stone je vytecna, stejne tak Donuv pritel Winston..ale ostatni byvale milenky uz dost ztraceji dech (zvlast Jessica Lange). No a samozrejme nemuzu opomenout Lolitu..to byl bombonek a ani to nebylo moc vulgarni.Hodnoceni je slozite..zalezi dost na divakovo nalade a rozpolezeni. Ja davam za sebe lepsi 3*.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Opravdu jedinecný a nezapomenutelny film!Vyborna parodie na beckove horrory s vynikajicimi pisnickami.Vetsinou uchylne filmy nemusim ale tenhle neni ani trapny ani presprilis eroticky.Eroticno je tu velmi drazdivym zpusobem podavano v malych davkach a naznacich takze zbytek necha na vasi fantazii.Hereckemu obsazeni samozrejme narosto dominuje rozkosne zrudny Tim Curry nasledovan nezbednym a hezky kycovitym Richardem O Braienem a na zacinajici Susan Sarandon v podprsence je velmi pekny pohled.Vypravec byvaleho Blofelda Charlese Graye vcelku mile prehrava a Meat Loaf si vystrihne hudebni cislo,ktere ho pozdeji katapultovalo ke svetove slave.Dale take musim vyzdvihnout dokonaly text k pisni Scence Fiction/Double Feature nabity odkazy na snad vsechny slavne sci-fi a horrory te doby.Lechtiva absolutni rozkos!Just Dont Dream It BE IT!!

Kráčející skála (2004)

Spolecne s Rundownem a touto skvelou vymlacovaci komedii :) ROCK ukazal ze je naprosto jasnym a neodiskutovatelnym nastupcem Arnieho na pozici akcniho hrdiny cislo 1!Uz ted se tesim na Southland Tales.

Eurotrip (2004)

Scotty doesnt know (opravdu super pecka) + Vinnie Jones + vlastne cela prvni polovina = vyborna sranda.Od prijezdu na Slovensko je to silenej trapas az do konce..takze slabsi 3*

Špión, který přišel z chladu (1965)

Výborný špionážní film.Těžko říct proč je tak zapomenut..Richard Burton jako vždy skvělý.On opravdu nehraje,ale postavou doslova žije!