Pláž (2000)

Pláž je dobrá, relativně zajímavá a s poutavým námětem. I toho Di Capria jsem skousnul. "Týpka", co si chce jenom užívat a nic neřešit zahrál věrohodně (takový Matt Damon by se ale na roli imho hodil více) a že se podobných po Praze fláká až až :). Celá hlavní idea je ale dost divná a opravdu jsem za celou dobu nedokázal pochopit proč by někdo měl touhu žít v komunitě takových individuí zde vykreslených a na podivném ostrově bez ničeho. S "hrdinou" jsem se tedy vůbec nesžil a přál mu brzký konec stejně jako ostatním což asi u podobného typu filmu není moc dobře. No a taky mě šíleně vadily ty scény se "zeleným polem" (ohh man, look at this shitt, it´s awesome, we´re gonna HIGH)..no tak to vážně nenávidím. Ale za tu originalitu a také za Roberta Carlyle je to tak na 58% :).

Znamení (2002)

No dobře, atmosféru to bez diskuze jakž takž má, jinak pro mě ale docela velké zklamání. Celou dobu jsem čekal až příjde nějaké vysvětlení nebo pointa, ale on se 5 minut před koncem objeví zelený mužíček a dostane přes držku bejzbolkou a eště nesnese vodu,(hm a toho že by se bál celý svět? :).) Naopak hezky bylo ukázané jak amici prostě blbnou z televize a bezmezně věřej všemu co tam je. Přechytračelí děti, který všechno hned vědi a od všeho mají klíče mě taktéž silně vadili. Rádoby střašidelná scéna s home videem z Mexika, mi přišla naprosto jasná a nechápu jak to mohlo někoho vyděsit. Čekal jsem perfektní "stupňovačku napětí s překvapivým koncem" ale viděl jsem mišmaš alienů s náboženstvím bez pointy. Možná Signs nechápu ale hodnotím sotva 2*.

Zlaté oko (1995)

Jasně nejlepší Bondovka s Brosnanem a možná jedna z nejlepších vůbec. Scénu s tankem v Moskvě bych povinně promítal všem dnešním režiserům, než začnou točit velkorozpočtový akční film :).

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Výborná Bondovka plná akce a zábavy naplněná charismem stříkajícího z Brosnana, který předvádí po Zlatém Oku svuj další skvělý výkon. Škoda že Brosnanovi Bondovky začali jasně nejlepším Golden Eye, které klidně kvalitou konkuruje Conneryho éře měli silně sestupnou tendenci až na pro mě dost nudné Die Another Day.

Zákon přitažlivosti (2004)

Mezi Brosnanem a Mooreovou to celkem hezky jiskří a oba podávají pro mě sympatický výkon. Ač jsou oba charaktery dost plitce napsané a obě stars nemají moc co hrát, vcelku se i na hloupých a jednoduchých dialozích vyřádili. Film má dobrý spád a rychle utíká. Ne, že bych se tedy něčemu zasmál, ale aspoň to nenudí. Krom hlavních představitelů je však všechno na dobré cestě k odpadu. Rádoby sexy babička je silně nesympatická, rockový páreček velmi trapný, zápletka originální asi jako autorská tvorba Heleny Vondráčkové a nějaké emoce třeba jako u Lásky Nebeské rozhodně vynecháte. Romantická "komedie" v podstatě o ničem se dvěma "esy" na kterých celý film kompletně stojí a padá.

Vesnice (2004)

Vesnice má velmi zajímavý a vcelku originální námět, ale trošku nevyužitý potenciál, který se zde určitě skrýval. Rozhodně je to však snímek, po jejímž shlédnutí budete chtít rozpoutat debatu, a o to si myslím režiserovi také dost šlo a bylo záměrem. Klasický začátek s načrtnutím toho, že je zde cosi co ve vesničce straší děti a adolescenty ještě více vás přijemně vtáhne do děje. Nebudu spoilerovat, ale rozhodně si budete chtít počkat až do konce, i když pointa je uhádnutelná brzy po začátku. A musím ocenit že ta nejvíce strašidelná scéna (v silných úvozovkách) v lese je točená za denního světla a tudíž jste "strašeni" dost originálně (aspoň já čekal klasické lekačky a noční přízraky). To, co mě však rozesmálo byli "Ti o nichž se nemluví" přičemž celá vesnice od začátku do konce nemluví pomalu o ničem jiném. Díky vcelku krátké stopáži film rychle utíká ke konci a nakonec zjistíte, že to je dušilibé pokoukání na nědělní večer po tmě. Já dávám takové lepší 3*.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Seriál určený pro babičky a dědečky v Horní - Dolní, kteří ač by sebe víc chtěli TV Nova prostě nepřepnou. Zkusil jsem shlédnout nedogamticky (veškerá produkce TV Nova je k nekoukaní a vede k častým návštěvám wc) jeden díl, ale bohužel nebo bohudík to do puntíku splnilo moje očekávání. Absence jakéhokoliv scénáře jistě nepřekvapí, ale že každá scéna vypadá jako točenná na první dobrou, kdy se prostě bere první klapka při které se pan Rychlý nebo Zach (pro ně je tohle dobrý přivýdělek) nepřeřeknou je prostě strašné. Papa šáteček..moje dogma zůstává.

Kráska v nesnázích (2006)

85%. Tak mně se Kráska líbila hodně hodně moc, určitě víc než Horem padém. Především excelentně napsané charaktery zahranné vynikajícími herci. Zvláště unešen jsem byl z výkonu Jiřího Schmitzera, který si podle mě zadělal na českého lva. Z jeho prupovídek v restauraci jsem v kině dostal nefalšovaný záchvat smíchu. Josef Abrhám je také stále velký frajer a elegán. 1 hvězdu strhávám pouze za nesympatickou (pro mě) Aňu Geislerovou. Jinak po dlouhé době skvělý, extra vtipný český film s celou plejádou výborných herců.

Flash Gordon (1980)

80%. Nechápu tak nízké hodnocení zde na CSFD. Vždyt je to taková klasika s ohromnou dávkou nostalgie. Titulní song tady do nebe vyzdvihává snad uplně každý, a to právem. Flash áááá zná každé malé i "velké" dítě. Výběr herců v čele s Maxem Von Sydowem je přímo vynikající a charactery jsou taky užasné a pohádkově vtipné (zejména Clytus). O to míň se mi však líbíl představitel Flashe, kterému trochu nablblého fotbalistu věřím, ale nevypadá to, že by hrál :). Od začátku do konce super zábava, která si dle mého názoru na nic nehraje a je to spíše bláznivá komedie než vážneji braný snímek .