Jedna ruka netleská (2003)

Vysoké hodnocení také kvůli brilantnímu hudebnímu číslu Jana Třísky - mimořádná linka Praha - Tokio.

Koktejl (1988) odpad!

Tom Cruise je ten nejhorší člověk co kdy "hrál" v amerických filmech a jehož profesí je bohužel "herectví".

Láska z pasáže (1985)

Velmi se mi líbilo ztvárnění atmosféry a nálady té doby. Pražské pasáže ve večerních hodinách a různé skupinky rádoby gangsterů (blonďák Vašut :) ). Také ta slovenská herečka v titulní roli měla silně něco do sebe. A vůbec to celé má překvapivě docela hlavu a patu.

Hartova válka (2002)

Willisuv trademark (při každém záběru se tvářit drsně) mu zde v roli plukovníka v zajateckém táboře vůbec nesedí a působí tak velmi nereálným a neuvěřitelným dojmem (pochybuji že zajatci tolik machrovali na své věznitele i když byli sebe víc odvážnější). O to víc se mi líbil nacistický velitel Stalagu, který právě vypadal že není radno si s ním pohrávat.

Dobrodruzi z vesmíru (1986) (seriál)

Koukal jsem na to na OK 3, když mi bylo asi 6 - 7 let a byl to pro mě naprosto největší trhiller,drama,slaďák dohromady. Strašně jsem to miloval díky skvělým postavám a velmi velmi dospělým tématům (aspoň mi to tak přišlo) co se zde řešili. I z nostalgie nemůžu jinak než za 5*.

Schindlerův seznam (1993)

Dlouho mi z různých důvodů tento takřka bájemi opředený velefilm unikal. Přistupoval jsem k němu jako povinnost shlédnout takto vysoko hodnocený film a doplnit si mezery ve vzdělání. A skutečně musím uznat že si rozhodně zaslouží být mezi top 10 na csfd i imdb. Tyto díla jsou strašně důležitá, protože Nám ukazují jací dovedeme být a jaký může být život strašlivý a jak bychom měli být vděčni za to, co máme a v jakých podmínkách dnes můžeme žít. Pravda o Oskaru Schindlerovi je zde sice trochu poupravena pro filmové účely, ale to je vcelku pochopitelná věc. I tak před Spielbergem smekám.

Záhada Blair Witch (1999)

Blair Witch je bezesporu skvělý počin a především vynikající projekt. Od nápadu, přes velmi velmi sofistikované zpracování až k chytrému marketingovému tahu. Ale jako samostatné filmové dílo to přeci jenom tak skvěle nefunguje. Hodinu dvacet prostě na roztřesenou kameru koukat v pohodě nejde. Navíc dialogy ke konci silně slábnou (ono také nejde pořád poutavě improvizovat do nekonečna). Každopádně je to něco, co opravdu stojí za to vidět ať už toho čekáte cokoliv. Poklonu skládám mladým tvůrcům a hercům, kteří si díky šikovnému nápadu a dvěma kamerám resp. pár dnu (možná opravdového) strachu v lese vydělali asi hódně moc dolarů. Takže jako projekt (snad dokonce studentský) je to absolutně za 100%, jako film tak za 60%.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Příjemná pohodovka. Tak asi nejlépe vyjádřit slovní hodnocení této dobré komedie s velmi sympatickým hereckým obsazením, pěkným námětem podle skutečné události a hlavně s někdy velice vtipnými pasážemi a scénami jak se Frankovi opět podaří utéct. Nejlepší je asi kousek, který Di Caprio předvede s osmi letuškami (žádná erotika :) ). Speciální pochvalu si zaslouží Christhoper Walken v roli nikdy se nevydávajícího otce hlavního hrdiny, ale u něj také nelze čekat nic jiného než bezchybný výkon přidávající charakteru vždy ještě něco navíc. A Di Caprio zde velmi obstojně maturuje z herectví. Dojem z filmu mi trošku zkazil fakt, že jsem ho sledoval s českým dabingem(například Jaroslav Satoranský není dobrou volbou na dabováni mistra Walkena) ale i tak dávám příjemných 75%.

Fany (1995)

Pan Divoký za 5*.

Motiv pro vraždu (1974)

Tři velmi dobré detektivní povídky, z nichž jasně vyčnívá ta prostřední Jiřího Svobody o narkomanovi, kterého skvěle zahrál Jiří Hálek.