Medvídek (2007)

Myslím že Medvídek bude mít určitě u českého publika úspěch. Hřebejk v podstatě vsadil na jistoty. A to je to co mi na filmu nejvíce vadí. Ruku na srdce, ale koho může bavit, už po x té vidět stále stejné herce v podstatě stejných rolích. Zejména duo Geislerová - Vilhelmová už by mohli režiséři vynechat. Věřím že máme mnoho ostatních hereček, které sice nebudou takové "hvězdy", ale aspoň to bude někdo jiný. Ale herecký ansámbl nemůže za celkovou kvalitu. Ono totiž zhruba od poloviny není co hrát. Každý s každým spí, každý je kamarád a zároveň svině. Všechno je sranda, ale také jsou tu vážné věci a city. Úúú, prostě takový ten typický, český, lidský film o normálních lidech, kteří jsou ale všichni na práškách. Jedna hvězda za Menzela s Křesadlovou a druhá za Čajkovkého b moll, který by ale podle mě zafungoval i v Rodinných Poutech :).

Jako malé děti (2006)

Klasické (Páralovo) schéma o cestě k procitnutí a sebepoznání po Americku. Velmi pěkně zpracované, relativně dobře zahrané. Postava "místního devianta" je však do filmu jakoby násilně vsazena a jeho dějová linie se mi prostě celou dobu nehodila a ani příliš nelíbila. Vyloženě nesympatickou postavou je hlavní mužská postava Brad, který má doma Jeniffer Connely (chápu, že to byl záměr aby bylo vidět že ani taková "kost" nezaručuje šťastné manželství ) a stejně je mu to málo a neustále se pídí za uznáním sebe sama (je bez práce a v podstatě nic neumí). Nakonec procitne po opravdu naivním činu s pubertálními "skejťáky", což ho definitivně katapultovalo do úplného ňoumy. Tvůrcům ale určitě patří uznání za konec snímku, jelikož zde jsem čekal nějaký šok (pro americké publikum) typu: autohavárie, kde zahyne dítě nebo vražda devianta či jeho nepřítele. To se naštěstí nestane a film je tak pěkným, uceleným, vztahovým dramatem, který se však v některých pasážích bere s přece jenom lehkou dávkou nadsázky.

Hadi v letadle (2006)

Enough is enough..celou dobu jsem čekal na ten moment, kdy přijde tahle předem kultovní a slavná věta, která existovala snad dřív než tvůrci vůbec psali scénář. Bohužel, neuvěřitelná nacpanost a umělost té scény jakoby definitivně pohřbila celý film někam hodně hluboko do pekel, kde vládnou inetový nadšenci, kteří orgasmují z toho, že Samuel Jackson říká to co oni chtějí. Ten samotný zde ani zdaleka není tak cool jak v Pulp Fiction či 51 state. Ano, pár vtípku a hlášek z něj vypadne, ale přece jenom to nestačí. Vše ostatní je jakoby umělé, neuvěřitelné, k ničemu. Film je brán silně na lehkou váhu, ale vtipu mnoho nepobral. Gore efekty hadích vražd se také nekonají, ani taková ta slastná béčková atmosféra zde chybí. Prapůvodní záměr asi byl udělat béčkovou komedii s cool atmosférou, což se možná i povedlo, ale já se jí za celou dobu nechytil.

Hříšný tanec (1987)

Ten moment na konci, kdy začne hlavní trhák a hit filmu a následné finále dostával, dostává a bude dostávat vždycky každou ženskou.. :)

Hon za svobodou (2004)

Velmi pěkné vyobrazení Prahy. Část filmu odehrávající se zde je docela solidní a zajímavá (ale asi pouze kvůli těm známým exteriérům). Poté už typická nudná teen věc.

Kožené slunce (2002) (TV film)

S tím výborným výběrem herců to je tak napůl. Hrušínský, Šimáček a Hraběta jsou skutečně klasa, ale Vetchý by nemusel být úplně všude. Jsem se mi vůbec nehodil a pro roli dcery by se našla záplava lepších adeptek než tristní Lucie Vondráčková.

Bílé peklo (2001)

Velmi poutavý útěkový film, který si bere inspiraci z Motýlka a podobně. Nicméně námět je sám o sobě velmi zajímavý, přejít téměř pouze pěšky celou Sibiř je opravdu nadlidský výkon. Část od momentu kdy Forell uteče z tábora do doby než potká první lidi je famózní a nejlepší na celém filmu. Poté už autoři trochu zklidní a film se lehce mění..příroda není najednou tak krutá, hrdina potkává lidi, kteří mu pomáhají a má i více štěstí. Nevyhnutelný konec je pak přece jenom možná zbytečně kýčovitý a daleko lepší by bylo kdyby film skončil scénou na mostě.

Roming (2007)

S Romingem je to těžké. Bezesporu pár vynikajících gagů a kreací Bolka Polívky pobaví téměř každého a pár scén stojí za to (ryby, policajti, přespání v dešti). Prolínání s eposem o králi Romesů mi ale mnoho nesedělo a přišlo mi trochu zbytečně přeplácané. Jasně, udělat film jenom jako roadmovie složenou z vtípky dua Labuda - Polívka by asi nestačilo na celovečerní film, ale přidávat zbytečně nějakou hlubší myšlenku se nemuselo. Škoda, kdyby se scénář více dopiloval, mohla tu být komedie jako hrom. Otázka je, jestli to tvůrci tak zamýšleli.

Oddíl 10 z Navarone (1978)

Parádní válečný film, který je velmi odlehčený a realismus války zde nehrozí. I díky tomu je to ale především inteligentní dílko s notnou dávkou vtipu. Skvostné herecké obsazení (U nás i velice povedený dabing), vyzdvihl bych Bondovského Richarda Kiela, který byl v té době dosti populární. Dalšími plusy jsou určitě skvělý střih a tempo, které nezbrzdí až do konce.

Prázdniny (2006)

Vlažný a nudný začátek signalizoval klasickou dvouhodinovou dávku standardní romantiky. Postupně se to však začalo rozjíždět až k solidním závěrečné půlhodince. Užvaněná Diaz mi celkem dost vadila, ale trailer s Lohan byl vtipný.