Golfový sen (2005)

Tak tady jsem uplně vedle koukám. Je pravda že golfu rozumím a zajímá mě asi jako rýsování na pauzový papír, ale i když pominu hlavní téma, tak ani filmařsky se moc žádný zázrak nekoná (ty detailní záběry na míček mi moc efektní nepřišli), na druhou stranu postava malého nosiče holý je velmi sympatická a závěrečná scéna opravdu stojí za to. Pro mě sotva za 40%.

Nenávist (2002)

Zbytečně nastavovaná kaše lekaček, které dost čekáte a když se začne jít tvrdě na věc, tak ti namakeupovaní bílý japonci vypadají směšně a vystraší pouze slabší povahy. Příběh je komplikovaný a zmatený a ani na konci vlastně nebudete vědět kdo, co a proč to všechno dělá (což byl imho záměr tvůrců). Prostě normální japonská duchařina plná toho "mrazení" které jste už všude viděli xkrát.

Casino Royale (2006)

Vynikající Bondovka a určitě největší akční trhák roku. Martin Campbell opět posunul sérii někam trochu jinam a opět s naprosto famózním výsledekem. Přes velmi dlouhou stopáž (144min.) film vůbec nenudí a hned po intru se na vás řítí akční nářez střídající se s vtipnými a romantickými pasážemi pro oddech. Daniel Craig je špičkový Bond! V akčních scénách je neskutečně brutálně tvrdý a v těch ostatních mu nechybí to pověstné Bondovské charisma a šarm. Eva Green není pouze hezké ramínko na šaty a je Craigovi dosti zdatnou partnerkou a po dlouhé době Bondgirl jak má být (Halle Berry a Sophie Marceu jí nesahají ani na paty), stejně tak Judi Dench jako již obvykle je M jak řemen. Záporák Madse Mikkelsena je zase jako ze starých Bondovek a tudíž slizky výborný. Velkolepé akční scény jsou naprosto ohromující a rozpočet tedy Campbell vytřískal opravdu povedeně (viz. scéna na Ruzyni, která se dokonalostí blíží slavné Tankové v Moskvě v Golden Eye). Bond sice protentokrát není vybaven žádnými vynálezy od Q, ale nechybí tu Aston Martin (a to ani ten legendární z Goldfingera). A těšte se na úplný závěr, to je opravdu fajnšmekrovská záležitost a skvělý konec dokonalého filmu. Když si ještě k tomu všemu přidám Trailer (lepší jsem v posledních letech neviděl), tak mi vychází alespoň 95%.

Malá Miss Sunshine (2006)

Nízko rozpočtová americká komedie (pouhých 8 milionů dolarů), která se stala hvězdou festivalu v Sundance. Z mého pohledu dobrá zábava i dojemná show. Právě komediální prvky se rychle střídají s těmi dojemnými a vytváří tak věrohodný dojem, že život je dobrá věc ať už jste kdokoliv a lidství vždy porazí nabubřelost a hloupost či nenávist. Vypiplané postavy zahrané známými neznámými herci (jóó, toho znám, sakra kde jenom hrál) jsou výtečné. Tatík věčný optimista (Greg Kinnear), válečný veterán a hláškující děda (Alan Arkin) i přední odborník na Prousta Frank (vynikající Steve Carell) jsou velmi bizarní a dost nesourodé charaktery, které k sobě najdou cestu i díky malé odzbrojující Olive. Začátek byl sice trochu ukecanější a těžkopádnější, nicméně od chvíle kdy se celá rodina vydá na "road trip" žlutým wolkswagenem je to výtečná zábava plná originálních vtipů a kouzelných dialogů. Nejvíc mě však dostalo strhující finále na soutěži malých miss, a speciálně taneční číslo je výtečná scéna srovnatelná třeba s kytarovým číslem v About a Boy. I Američani si ze sebe umí dělat chytrou srandu.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Na můj vkus až příliš moc ukecané, ale rozhodně je to nadprůměrný americký komediální seriál s mnoho vtipnými momenty a nápady.

Účastníci zájezdu (2006)

Lehký průměr z českých luhů a hájů u kterého jsem se párkrát pěkně zasmál, ale hlavně ke konci už velmi nudil. Charaktery jsou strašně jednoduché a od začátku do konce se prakticky vůbec nezmění. Vývoj postav tedy nulový (možná až na Annu Polívkovou..fakt sympaťačka na rozdíl od její role v Boleru,což je samozřejmě znak že umí hrát výborně). A z účastníků mi nejvíc vadili ty burani, byli tam dost k ničemu.

Román pro ženy (2004)

Hezká odychovka na kterou se dá koukat a pochopitelně zejména ženskou část diváckého spektra potěší. Celkem paradox je, že hlavní hrdinka není ani za mák kladnou postavou. Vystajlovaná mladinká novinářka, která nechá sympatického učitele angličtiny proto, že se moc líbí její mámě, stejně tak hodnýho kluka, kterej jí spoří na byt a pak i toho českýho polo bonda, polo Willise - Olivera :). ("Spoiler" :)) ) Jenže pak si v kadeřnictví vzpomene že ho vlastně má ráda. Takhle se snad (doufám) mladá vyrovnaná nezakomplexovaná ženská vážně nechová.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Ač sem to děkanovi Lautnerovi sebevíc přál, už od poloviny bylo jasné že s inkvizitorem svůj boj nevyhraje a žádný happy end se konat nebude. Až dokonale realistické ztvárnění krutých časů dávno minulých. Látkou i vyzněním mi to trochu připomnělo slavné Jméno růže. Šmeral tu lidskou zrůdu zahrál dokonale.

Láska nebeská (2003)

Tedy pane Curtis klobouk dolu, vy jste frajer. Po tomhle romantickém "majstrštyku" se zamilujete ať jste kdokoliv (třeba do Billyho Macka).

Tommy (1975)

Bezchybná a dokonalá hudba. O hvězdu lepší než Floydovská Zeď (a že tu mám hodně rád). Mnoho slavných hostů, kteří si střihli jeden song (Clapton boha, Tina Turner Acid Queen a Elton John Pinball Wizarda). Určitě největsí a dost možná i nejlepší věc, co kdy The Who napsali.