Světla velkoměsta (1931)

Chaplin v ringu s boxerskými rukavicemi a svou typickou buřinkou prostě neměl chybu :)

Diktátor (1940)

Klobouk dolů před Chaplinem za jeho skvělou imitaci Hitlera (člověk by ani nevěřil že ty jeho bláboly vůbec není němčina). Jeho pojetí fašistické ideologie je jak humorné, tak i satirické, ale místy i velmi surově realistické, krásnou tečkou filmu je Chaplinovo závěrečné poselství míru celému světu. Ve své době určitě velmi silný film, mě však ani po letech nenechal chladným a už jenom za tu odvahu natočit tak nebezpečný film v tak nebezpečné době zaslouží pět hvězd.

Zvířátka a petrovští (1946)

Tak tohle jsem jako dítě miloval, měl jsem i knížku. Trnka měl nádhernou ilustraci. ,,Levá ,pravá ,přední ,zadní ,pozor kozle neupadni'' :)

Absolvent (1967)

Nečekal jsem že mě to bude až tak srát.

Komando (1985)

Smál jsem se od začátku do konce. Jedině Arnie dokáže vytrhnout telefoní budku i s týpkem uvnitř,

Podezření (1941)

Typickej Hitchcock. Ze začátku těžká romantika, která se mění v těžkej nervák s vraždou. A nebo taky ne? Cary Grant byl pan herec. Oscar pro Joan Fontaine.

Plynové lampy (1944)

Dokonalost sama. Téměř až hororová atmosféra, skoro jako od mr. Hitchcocka, odehrávající se za dlouhých strašidelných nocí v temném domě. George Cukor udělal fantastickou práci s využitím plynových lamp, tmy a stíny. Dodnes byl můj nejoblíbenější noir film ,,třetí muž" , ale po dnešku je vážně ohrožen. Dobré herecké výkony, Joseph Cotten jako sympatický hrdina, Boyer jako nesympatický zmrd, a Ingrid Bergman? Ta si rovnou došla pro svého prvního oscara.