Titanic (1997)

Důvody, proč miluju tenhle film píši na svém profilu. Je to pro mě největší srdcovka už od 13 let a přestože vím, že jsou lepší filmy, tenhle navždy zůstane pro mě tím jediným. Co nejvíce obdivuji je, jakým způsobem Cameron film o Titanicu pojal a jak úžasně natočil scény s potápějící se lodí. To samotné už bylo nesmírně nadčasové a neuvěřitelně realistické. Loď byla naprosto monumentální a nádherná. Mým snem je, že ji jednou někdo znovu postaví a já se v ní projedu. Co se příběhu týče, tak ho považuji za jeden z neromantičtějších vůbec. Pár dní a vznikla největší láska, která nebere ohledy na nebezpečí. "Když skočíš, já taky..." = Nejsilnější věta! Moje nejoblíbenější scéna, při kterém brečím, i když jsem film viděla asi 40x (u 24 jsem to přestala počítat) je, když se Rose vrací na z člunu na loď. Nejenže v tu chvíli hraje nejkrásnější melodie ze soundtracku, ale v tu chvíli já nejvíce cítím opravdovost té obrovské lásky. Kate Winslet je tady naprosto přenádherná a to, že umí perfektně hrát, víme všichni. Celkově výběr všech postav se povedl více, než by se dalo čekat. Nebyl nikdo o kom bych mohla říct, že mi tam nesedl. .......Miluju tenhle film a nikdy nepřestanu.

Konečná (2013)

To že Arnie není kdoví jaký herec ví každý, ale my mu to rádi odpustíme, protože je to i tak borec. To, že je na to už trošku starý je taky pravda, ale to nic nemění na tom, že tohle byla bezvadná podívaná. Pořádný nabušený akčňák s drsným Arnoldem mě opravdu nadchnul. Dokonce zapůsobily v jednu chvíli i emoce, kdy jsem měla na krajíčku. Často jsem se nasmála, protože některý hlášky byly fakt super nebo i některé scény a pohledy. Takže po komediální stránce, která se tu neuvádí, taky skvělý. No a třešničkou na dortu byl naprosto božký Chevrolet Corvette ZR1. Ty scény, když to zloun rozjel na plno ve mně vyvolávaly husí kůži a úsměv od ucha k uchu. To auto mělo duši a parádní rychlost a já se v něm toužím projet. A co bylo ještě lepší? No přece nejkrásnější auto na světě a to Chevrolet Camaro. Plus to spojist s Arniem? To se fakt povedlo. Považuji tohle za nadprůměrný akčňák s tímto hercem. Z kina jsem odcházela opravdu nadšená. :)

Vlkodlak (2010)

Není to vůbec špatné, především kostýmy, grafika a celkové temné pozadí celého filmu. Přeměňovací scéna mezi doktory byla úžasná a opravdu autentická. Přesto mě to nezaujalo natolik, abych si to ještě někdy pustila. Hlavní hrdina mi připadá jako nevzhledný Brad Pitt, co není přesvědčivý herec a Hopkinsovi je zde dán bohužel jen malý prostor. Je to průměrný fantasy horor, který asi potěší jiný typ lidí než jsem já.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Sheldon je jedna z nej seriálových postav a se skvělým Leonardem tvoří pevný základ BBT. Když se chci zasmát, vždy si je pustím... Já jen doufám, že se někdy dočkám toho, že bude mít sex, protože si myslím, že by to byl ten nejvtipnější díl vůbec. :D

Přátelé (1994) (seriál)

Je to jeden z nej seriálů vůbec, na čemž se asi shodne většina lidí. Já osobně nejvíc zbožňuju Rosse - jeho grimasy a popletený hlášky, výjimečně zde mám ráda i český dabing a Ross je nadabován opravdu skvěle. Poté mám ráda Chandlera a jeho irnoii a žblebtání. Na třetím místě jsem si oblíbila Rachel, pak Joyeho, Moniku a Pheobe. Dříve jsem neměla Pheobe ráda vůbec, teď se na seriál koukám asi po desáté a již jsem si jí oblíbila (možná jsem trošku víc začla chápat některý její hlášky). Jeden z mých nejoblíbenějších dílů je Rossův grant. :)

Lidská skvrna (2003)

Ježiš, to zase byly zbytečný minuty mého života. Hopkinse mám fakt ráda a i tady byl skvělý, jako vždy. Ale ten příběh a zpracování byla taková děsná nuda. A nevím, jestli jsem už tak moc nevnímala nebo jestli jsem debil, ale (teď bude asi SPOILER, i když si myslím, že ne, když to nikdo v komentářích neřeší) nechápu, jak on mohl být černoch. Bílý černoch je buď albín, což rozhodně nebyl nebo míšenec, ale ten by měl mít alespoň nějaký černošský rysy (nos, rty apod.), takže mi to prostě nedává smysl ani trochu. Prostě se mi to vůbec nelíbilo. Dvě hvězdy jsou za Hopkinse a Harrise, každýmu dávám hvězdičku.

Paralelní světy (2012)

Zajímavý a obdivuhodný nápad zkažený přehnanou lovestory a děsnou Kirsten Dunst. V kině jsem se vyloženě nudila a odcházela jsem se zklamaný slovy "to se mi teda nelíbilo". Tři hvězdy dávám pouze a jenom za nápad a skvělou grafivku.

Nic nás nerozdělí (2012)

Před ničím nemám takovou úctu než před vodou. Je to nejkrásnější, nejmocnější a snad i nejničivější živel. Miluji katastrofické filmy a tenhle v tuto chvíli řadím mezi top. Brečet jsem začala ve chvíli, kdy se voda začala řítit k bazénu a nepřestala jsem až do konce. Takhle šíleně emotivní film se jen tak nevidí. Vše je umocněno tím, že je to skutečný příběh, nejen o té rodině, ale o všech, co tam zahynuli nebo přežili. Naomi a Ewan jsou naprosto úžasní herci a lepší sem režisér nemohl vybrat. A ty děti, především Lucas, byly též tak talentovaní. Ze záběrů s valící se vodou a lámaní těl mám ještě teď husí kůži... Neuvěřitelně silný příběh...

Amistad (1997)

Naprosto brilantní film plný emocí! Tohle téma je pro mě hodně citlivé, takže slzy jsem jen tak nezastavila. Trošku mi trvalo, než jsem poznala Matthewa, dokonce i Anthony byl dost zajímavě maskován, ale výběr všech postav KROMĚ Anny P.(která je děsná všude a tady naštěstí byla jen chvíli) mě opravdu moc potěšil. Nevadila mi ani délka filmu, naopak jsem si scény např. na lodi i v síni moc užívala. Moc krásný film.

Vítejte ve Wellville (1994)

Ani jsem nečekala, že mě to bude tak bavit. Hezky jsem se nasmála, i když si ani nechci představit v mém životě cokoli podobného. Zajímavě pojatý film. :D